Najdłuższa Noc Muzeów z World of Warships!

Dwa dni transmisji z największych marynistycznych muzeów na świecie!

1

15 maja 2023  Wargaming, twórcy i wydawcy wiodącej gry o bitwach morskich World of Warships informują o inicjatywie „Najdłuższa Noc Muzeów”, która obejmie 19 wirtualnych podróży do najważniejszych placówek marynistycznych na świecie, specjalne atrakcje dla widzów, rozmowy z ciekawymi gośćmi i wiele więcej. Od 18 maja, od godziny 12:00 na kanale Twitch World of Warships wystartuje dwudniowa transmisja na żywo z wieloma atrakcjami!

Wydarzenie rozpocznie się w Chrowacji i Muzeum Techniki im. Nikoli Tesli, a następnie przeniesie się do Brazylii, Holandii i Chile. Nie zabraknie odwiedzin na okręcie wojennym HMS Belfast w Anglii, a następnie przeniesiemy się do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Australii i Korei Południowej. Końcowym przystankiem będzie Hamsang Park. Obok wirtualnych podróży po muzeach na całym świecie, „Najdłuższa noc muzeów” to również projekcja filmu dokumentalnego „Surrender on the USS Missouri” wyprodukowanego przez partnera wydarzenia MagellanTVPo filmie odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem Tima Gray’a oraz przedstawicielami instytutów Historical Naval Ships Association i United States Navy Institute. Widzowie Twitcha mogą liczyć na 3 różne, darmowe zestawy zawartości do gry. Poza tym, odbędą się quizy z nagrodami. Specjalne kody bonusowe dla nowych i obecnych graczy będą dostępne na stronach muzeów oraz ich mediach społecznościowych.

World of Warships to gra o bitwach morskich z największą kolekcją historycznych okrętów wojennych, która często wspiera muzea marynistyczne i strony charytatywne. Na wirtualnych wodach znajdziemy ponad 600 jednostek dostępnych do gry, w znacznej większości opartymi o oficjalną dokumentację i plany inżynieryjne. Ponad 50 milionów graczy na całym świecie dołączyło do społeczności wilków morskich World of Warships.

“Najdłuższa Noc Muzeów” odbywać się będzie od 18 maja 12:00 do 19 maja 5:30. Wydarzenie jest w pełni darmowe do oglądania pod poniższymi adresami:

Szczegółowe informacje i dokładny harmonogram dostępny jest pod tym adresem.

„Jesteśmy dumni mogąc tworzyć Najdłuższą Noc Muzeów już trzeci rok z rzędu. To, co zaczęło się jako pomoc w zmierzeniu się przeciwnościom losu dla muzeów podczas pandemii, wyewoluowało w uwielbiany przez społeczność projekt,” mówi Marko Valentic, globalny dyrektor rozwoju biznesu i komunikacji w World of Warships. „Jako największe cyfrowe museum, World of Warships współpracuje blisko z muzeami na całym świecie, wzmacniając i potęgując historyczną wiedzę o okrętach i ludziach na nich służących. Cieszymy się, że w ten unikatowy sposób możemy dołączyć do Światowego Dnia Muzealnictwa z naszą społecznością.”

2

ź: informacja prasowa

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze