WoWs: Jak grać

Japońskie pancerniki.

Wraz z wprowadzeniem aktualizacji 12.11 nowa gałąź japońskich pancerników została udostępniona do zbadania dla każdego gracza.

Przeczytajcie ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o nowych okrętach, ich cechach oraz optymalnych taktykach.

Cechy okrętu

Nowe japońskie okręty mają działa dużego kalibru o dalekim zasięgu i dobrej celności. Uszkodzenia VIII Yumihari i IX Adatara są względnie niskie, gdyż posiadają one tylko osiem dział, jednak wyposażony w 10 dział X Bungo może już wyrządzić pokaźne zniszczenia jedną salwą. Ich działa dodatkowe również mogą zadać niezłe uszkodzenia, jeśli przeciwnik znajdzie się w ich zasięgu.

Jedną z głównych cech tej linii jest dostęp do nowego sprzętu eksploatacyjnego, unikalnego dla tych jednostek — Samolot zwiadowczy o precyzyjnej optyce — który zwiększa zarówno zasięg, jak i celność dział baterii głównej okrętu. Dzieli miejsce ze sprzętem Myśliwiec.

Okręty cieszą się dobrym maskowaniem i umiarkowaną prędkością. Do ich wad należą małe pule PW jak na pancerniki, przeciętny pancerz, niska penetracja pocisków PP i słaba obrona przeciwlotnicza.

Taktyka

Nowe japońskie pancerniki zostały skrojone pod starcia na średnim i dużym dystansie dzięki celnym działom o płaskiej trajektorii pocisków.

Bądzcie bardzo ostróżni

Problemem przy takiej strategii może stać się przeciętna przeżywalność okrętów — ze względu na małe pule PW oraz słaby pancerz, szczególnie wokół cytadeli, musicie zachować szczególną ostrożność, grając tymi jednostkami. Ustawiajcie się pod odpowiednim kątem i unikajcie potyczek na bliskim dystansie — wykorzystajcie do tego celu świetne maskowanie, dzięki któremu rozpoczniecie wymianę ognia z przeciwnikami na własnych warunkach i wycofacie się, jeśli zrobi się zbyt gorąco.

Wykorzystujcie okazje

Choć kaliber dział nowych pancerników jest imponujący, to penetracja pancerza jest stosunkowo kiepska, więc kluczem do sukcesu będzie wiedza, kiedy zmienić typ pocisków. W starciach na dużym i średnim dystansie, szczególnie gdy przeciwnik jest ustawiony pod kątem, najlepiej skorzystać z pocisków OB, które zagwarantują zadanie uszkodzeń i mogą wywołać pożar. Jeśli jednak dostrzeżecie, że oponent wystawił swą burtę na ostrzał, nie bójcie się zmienić na pociski PP — ich salwa może zmieść okręt z powierzchni morza!

Przebywajcie w zasiegu sojuszniczych dział przeciwlotniczych

Obrona przeciwlotnicza tych okrętów pozostawia wiele do życzenia i choć mają one dostęp do sprzętu eksploatacyjnego Myśliwiec, to w praktyce jest mniej przydatny niż Samolot zwiadowczy o precyzyjnej optyce. Starajcie się trzymać w zasięgu sojuszniczych dział przeciwlotniczych, gdy to tylko możliwe i polegajcie na nich w kwestii odpierania lotnictwa przeciwnika.

Nowe okręty

VIII YUMIHARI

Od 1916 do 1918 roku w ramach „Programu floty osiem-cztery” opracowano ponad dwadzieścia wariantów wstępnych pancernika Yumihari. Najbardziej zaawansowanym z nich był B-62, stanowiący ewolucję okrętów typu Kongo. Zawierał osiem wariantów okrętów z czterema podwójnymi wieżami głównymi. Zamierzano wybudować dwie jednostki tego rodzaju, jednak projekt zmieniono pod koniec 1917 roku — dodano piątą wieżę. Rezultatem były krążowniki liniowe typu Amagi.

IX ADATARA

Po rewizji planów i zdecydowaniu się na program „osiem-osiem” Japończycy musieli zbudować cztery pancerniki i cztery krążowniki liniowe. Spośród trzynastu kandydatów na zostanie nowym krążownikiem liniowym, wybrano wariant K. Zamówiono cztery okręty „Numer 13”, jednak ze względu na konferencję w Waszyngtonie, nigdy nie położono pod nie stępki.

X BUNGO

Wśród projektów „Programu floty osiem-osiem” znalazła się powiększona wersja Projektu A, oznaczona jako Projekt L. Podobnie jak Kii, Projekt L miał pięć wież baterii głównej, ale w tym przypadku wykorzystano działa kal. 457 mm; przewyższał on też Kii pod względem wyporności o 9000 ton. Pancernik Kii oraz Projekt L nigdy nie zostały zbudowane ze względu na konferencję w Waszyngtonie, która narzuciła przerwę, albo tzw. wakacje w konstruowaniu pancerników, a także ograniczenia na całkowity dozwolony tonaż dla tej klasy okrętów.

Zalecane ulepszenia

Pierwsze miejsce

Modyfikacja głównego uzbrojenia 1
Drugie miejsce

Modyfikacja 1 systemu kontroli uszkodzeń
Trzecie miejsce

Modyfikacja systemów celowniczych 1
Czwarte miejsce

Modyfikacja 2 systemu kontroli uszkodzeń
Piąte miejsce

Modyfikacja 1 systemu kamuflażu
Szóste miejsce

Modyfikacja 3 głównej baterii

NOWE JAPOŃSKIE PANCERNIKI SĄ DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH DO ZBADANIA. WIĘC PĘDŹCIE JE ZDOBYĆ!

WEJDŹ DO GRY

ź: WoWs

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze