Dywizjony w World of Warships: grajcie ze znajomymi

Dobrze skoordynowane działania są szczególnie ważne w przypadku akcji drużynowych.

World of Warships to gra, która motywuje graczy do skoordynowania swych działań z akcjami sojuszników, by zapewnić sobie zwycięstwo w bitwie. Czy jest to jednak możliwe w drużynie złożonej z losowych graczy? Jeśli w to wątpicie, istnieje rozwiązanie — stwórzcie dywizjon!

Dywizjony pozwalają dwóm lub trzem graczom połączyć siły i walczyć w bitwie. Możecie grać ze swoimi znajomymi i osłaniać się wzajemnie, jak partnerzy w Waszych ulubionych filmach akcji, próbować odmiennych taktyk bitewnych, mieć mnóstwo frajdy i ogólnie cieszyć się wspólną grą. Jeśli jeszcze nie macie znajomych w grze, dywizjony pomogą Wam w ich znalezieniu. Musicie tylko zrobić pierwszy krok lub w tym wypadku — po prostu kliknąć kilka przycisków!

JAK STWORZYĆ DYWIZJON

MENU DYWIZJONU

Menu dywizjonu możecie znaleźć w Porcie, na lewo od przycisku BITWA!. Po jego otwarciu zobaczycie listę swoich kontaktów, a także nazwy graczy, którzy obecnie szukają dywizjonu. Kliknijcie nazwę gracza, by natychmiast zaprosić go do swojego dywizjonu. Jedyne, co musicie dalej zrobić, to wybrać okręty i udać się na bitwę. Możecie również użyć przycisku „Szukam dywizjonu” w menu dywizjonu. Kliknijcie go, a Wasza nazwa użytkownika stanie się widoczna dla innych graczy, którzy będą mogli zaprosić Was do dywizjonu.

CZAT W PORCIE

Przycisk czatu można znaleźć w lewym dolnym rogu, pod karuzelą okrętów. Jeden z kanałów czatu jest specjalnie poświęcony poszukiwaniu dywizjonów. Wejdźcie na ten kanał i przedstawcie się.

W BITWIE

Znaleźliście gracza o niezwykłych umiejętnościach? Zaproście go do dywizjonu w samym środku walki! Naciśnijcie klawisz Tab, by otworzyć zakładkę dywizjonów, gdzie możecie szybko stworzyć dywizjon lub wysłać prośbę o dołączenie do już istniejącego. Dywizjony stworzone w bitwie nazywane są „dynamicznymi”.

KANAŁY ZEWNĘTRZNE

Aby szukać dywizjonów, możecie wykorzystać specjalną sekcję na naszym oficjalnym forum lub oddzielnym kanale na Discord. Zaletą tej opcji jest możliwość skrupulatniejszego wyboru swoich towarzyszy i towarzyszek w boju poprzez komunikację z wyprzedzeniem, przed założeniem grupy.

WASI ZNAJOMI

Jeśli posiadacie znajomego, który ma ochotę zagrać, jest to jeszcze łatwiejsze — po prostu dodajcie go do swoich kontaktów za pomocą specjalnego przycisku w lewym dolnym rogu portu i zaproście do swojego dywizjonu, klikając jego nazwę użytkownika. Jeśli Wasz znajomy nie ma jeszcze konta World of Warships, wyślijcie mu link polecający poprzez program Stacji rekrutacyjnej. Rejestrując się poprzez ten link, Wasz znajomy otrzyma mnóstwo prezentów w grze, a razem otrzymacie nagrody za wspólną rozgrywkę.

KOMUNIKACJA W DYWIZJONIE

Nie wszyscy lubią komunikować się w bitwie. Gdy walczycie w dywizjonie, teoretycznie możecie walczyć wspólnie z pominięciem bezpośredniej komunikacji i zamiast niej korzystać z szybkich rozkazów. Komunikacja jest jednak jedną z kluczowych zalet gry w dywizjonie. Pomaga skutecznie usprawniać interakcję. W tym celu członkowie dywizjonu mogą użyć:

  • Osobnego czatu tekstowego, zarówno w porcie, jak i w bitwie.
  • Wewnętrznego czatu głosowego.

Ogólnie rzecz biorąc, możecie korzystać z dowolnych metod komunikacji, w tym Discord (wolne pokoje zawsze czekają w gotowości na naszym serwerze).


TAKTYKA GRY W DYWIZJONIE

Wspomnieliśmy już powierzchownie o szerokiej gamie taktyk, jakie możecie wykorzystać w bitwie, jako jednej z głównych zalet gry w dywizjonie. Nie jest to tylko czcze gadanie. Jest w tym prosta logika — każda klasa okrętu w World of Warships ma swój słaby punkt. Rzetelny sojusznik pomoże Wam go chronić, a dzięki temu stworzycie uniwersalną potęgę. W dywizjonie możecie zastosować tę taktykę w każdej bitwie.

  • Krążownik + niszczyciel z Wytwornicą dymu. W takim tandemie zasłona niszczyciela zapewni ochronę dla krążownika, gdy ten wyprowadza kolejne salwy artyleryjskie w stronę okrętów przeciwnika, które wykrył niszczyciel.
  • Niszczyciel + pancernik. Wrogie cele są wykryte przez niszczyciel, a oszałamiający ogień artyleryjski dosięga ich ze strony dział pancernika. To samo dotyczy współpracy pomiędzy pancernikiem a lotniskowcem. Ten drugi ogólnie świetnie sprawdza się w przeprowadzeniu zwiadu; pierwszy zaś zadaje powalające uszkodzenia.
  • Lotniskowiec + niszczyciel. Lotniskowiec może zarówno przeprowadzić zwiad, jak i chronić niszczyciel przed atakami z powietrza. Daje to więcej pola do manewru niszczycielowi pod kątem zajęcia stref kluczowych i wywołania dodatkowych problemów w szeregach wroga.
  • Dywizjon pancerników. To połączenie umożliwi Wam skierowanie dewastującego, skoncentrowanego ognia w stronę Waszych celów. Aby wesprzeć wykrywanie, dywizjon można poszerzyć o niszczyciel lub lotniskowiec.

To tylko niektóre z licznych taktyk, jakie możecie wykorzystać podczas gry w dywizjonie. Wypróbujcie je sami, a znajdziecie skuteczne kombinacje, które przyniosą Wam zwycięstwo w wielu bitwach!

ź: WoWs

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze