WoT: PS4 & X – zamknięcie forum społeczności, cz.III

Wszystko w porządku, nie ma co oglądać, pomińcie ten wpis. Wersja konsolowa ma się dobrze, a zamknięcie rosyjskojęzycznej części forum to po prostu oznaka współczesności gdzie forum jest już przestarzałą formą komunikacji i preferuje się bardziej bezpośredni kontakt np. na Discordzie, czy VKontakte. I nie zapomnijcie kupić kolejnej premki, hrhrhrhr.

WotC Ru

Drodzy użytkownicy,
Minęło 5 lat od premiery gry i otwarcia forum.
W 2014 forum służyło jako jedyna forma komunikacji pomiędzy administracją a użytkownikami…
Przez kolejne 3 lata pojawiły się nowe platformy służące komunikacji, jednakże forum pozostało tym głównym środkiem.
W 2017 wszystkie sekcje forum, poza anglojęzyczną, zostały zamknięte*. Chcieliśmy wtedy także zamknąć część rosyjskojęzyczną ale broniliśmy jej dla naszej społeczności.
W 2019 oczywistym stało się, iż inne formy komunikacji stają się bardziej popularne niż forum – społeczność turniejowa i ta zrzeszona w klanach przeniosła się na Discorda, a reszta użytkowników komunikowała się przez oficjalną grupę na VKontakte.

Przez 3 miesiące na rosyjskojęzycznej części forum powstało 2.600 postów (ponad 70% zostało napisanych przez 10 użytkowników). Dla porównania na VKontakte pod wpisem pojawia się 350 komentarzy dziennie, a na Discordzie 400 dziennie.
Jako, że komunikacja pomiędzy graczami dość płynnie przeniosła się na wygodniejsze i bardziej dostosowane platformy (Discord, VKontakte) zdecydowaliśmy zamknąć również rosyjskojęzyczną część forum.
Z przyjemnością zobaczymy wszystkich użytkowników naszego forum na naszych oficjalnych kanałach Discord i Vkontakte. Porównaj i wybierz taką platformę komunikacji, którą preferujesz i kontaktuj się z innymi graczami.

Od 29 marca 2019 możliwość pozostawienia komentarzy i tworzenia wątków na forum jest zablokowana, a w ciągu dwóch tygodni cała sekcja zostanie usunięta. Czas ten można wykorzystać na ewentualne skopiowanie wszystkich ważnych danych.

*nie jest to prawdą, ale tak zostało to oficjalnie napisane; w rzeczywistości pozostała sekcja rosyjska, anglojęzyczna, brazylijska, chińska, japońska, tajska i koreańska; z czego do dzisiaj ostała się tylko sekcja rosyjska, angielska i portugalska.


Nie od dawna wiadomo że wersja konsolowa czasy świetności ma za sobą, a obecnie twórcy starają się jawnie doić graczy jak tylko się da wprowadzając coraz to dziwniejszą zawartość, w większości, premium. Tłumaczenie się oszczędnościami i bardziej nowoczesnymi sposobami komunikacji jest raczej słabe.

2 Odpowiedzi do “WoT: PS4 & X – zamknięcie forum społeczności, cz.III

Dodaj komentarz