WoT: PS4 & X – zamknięcie forum społeczności, cz.III

Wszystko w porządku, nie ma co oglądać, pomińcie ten wpis. Wersja konsolowa ma się dobrze, a zamknięcie rosyjskojęzycznej części forum to po prostu oznaka współczesności gdzie forum jest już przestarzałą formą komunikacji i preferuje się bardziej bezpośredni kontakt np. na Discordzie, czy VKontakte. I nie zapomnijcie kupić kolejnej premki, hrhrhrhr.

WotC Ru

Drodzy użytkownicy,
Minęło 5 lat od premiery gry i otwarcia forum.
W 2014 forum służyło jako jedyna forma komunikacji pomiędzy administracją a użytkownikami…
Przez kolejne 3 lata pojawiły się nowe platformy służące komunikacji, jednakże forum pozostało tym głównym środkiem.
W 2017 wszystkie sekcje forum, poza anglojęzyczną, zostały zamknięte*. Chcieliśmy wtedy także zamknąć część rosyjskojęzyczną ale broniliśmy jej dla naszej społeczności.
W 2019 oczywistym stało się, iż inne formy komunikacji stają się bardziej popularne niż forum – społeczność turniejowa i ta zrzeszona w klanach przeniosła się na Discorda, a reszta użytkowników komunikowała się przez oficjalną grupę na VKontakte.

Przez 3 miesiące na rosyjskojęzycznej części forum powstało 2.600 postów (ponad 70% zostało napisanych przez 10 użytkowników). Dla porównania na VKontakte pod wpisem pojawia się 350 komentarzy dziennie, a na Discordzie 400 dziennie.
Jako, że komunikacja pomiędzy graczami dość płynnie przeniosła się na wygodniejsze i bardziej dostosowane platformy (Discord, VKontakte) zdecydowaliśmy zamknąć również rosyjskojęzyczną część forum.
Z przyjemnością zobaczymy wszystkich użytkowników naszego forum na naszych oficjalnych kanałach Discord i Vkontakte. Porównaj i wybierz taką platformę komunikacji, którą preferujesz i kontaktuj się z innymi graczami.

Od 29 marca 2019 możliwość pozostawienia komentarzy i tworzenia wątków na forum jest zablokowana, a w ciągu dwóch tygodni cała sekcja zostanie usunięta. Czas ten można wykorzystać na ewentualne skopiowanie wszystkich ważnych danych.

*nie jest to prawdą, ale tak zostało to oficjalnie napisane; w rzeczywistości pozostała sekcja rosyjska, anglojęzyczna, brazylijska, chińska, japońska, tajska i koreańska; z czego do dzisiaj ostała się tylko sekcja rosyjska, angielska i portugalska.


Nie od dawna wiadomo że wersja konsolowa czasy świetności ma za sobą, a obecnie twórcy starają się jawnie doić graczy jak tylko się da wprowadzając coraz to dziwniejszą zawartość, w większości, premium. Tłumaczenie się oszczędnościami i bardziej nowoczesnymi sposobami komunikacji jest raczej słabe.

2 Odpowiedzi do “WoT: PS4 & X – zamknięcie forum społeczności, cz.III

 1. We ciągu ostatnich dziesięciu dni do sprzedaży trafiło około sześciu nowych pojazdów premium.
  Rover 227
  Progetto (wersja soute)
  Thunderbolt VII
  Vanguard ELC Eleven
  HMH AMX 13-105 premium VIII tier
  LT 432

 2. Zamknięcie forum konsolowej społeczności graczy… tak jakby WG w ogóle słuchało swoje dojne krowy co trzeba zrobić żeby było fajnie.

Wyłączono możliwość dodawania komentarzy.