StuG III – cichy snajper

Główna zasada czołgisty: NIGDY nie wyjeżdżaj pierwszy, bo dostaniesz gonga.

A jak masz mało HP to zginiesz.

24 Odpowiedzi do “StuG III – cichy snajper

  1. Stug czy JgPantera są na tyle zwrotnymi i szybkimi pojazdami że szkoda całą bitwę przekampić (polecam zobaczyć statystyki na JgPanterze u mnie jakie robię, średnio 2/3 bitwy dość sporo meduję, kampię jedynie na całkowicie otwartych mapach) :P Kampić to można czymś powolnym i mało zwrotnym bo to po prostu NUDNE :)

  2. NIE! StuG III to nie jest niszczyciel czołgów! (nie opierajcie swojej wiedzy na WoT -.-“). StuG oznacza Sturmgeschütz, czyli działo szturmowe, które z założenia było pojazdem wsparcia piechoty. Kiedy szwaby na froncie wschodnim spotkali T-34 zrozumieli, że działo 75mm KwK L/24 (montowane w Pz IV Aufs. A-F1)nie ma wystarczającej siły ognia. Zaczęli więc przezbrajać pojazdy z w-w działem na odpowiednio 75mm KwK L/42 (StuG i Pz IV F2) i L/48 (StuG i Pz IV Aufs. G i późniejsze). Niemcy zauważyli, że SzuG dobrze sobie rodzi w roli “łowcy” ale niem NIE BYŁ. Dostał po prostu zapas amunicji ppanc i kumulacyjnych do liczniejszych HE’ków. Powstała jeszcze wersja StuH, czyli Sturmhaubitze – haubica szturmowa. Wszystkim znana 105 L/28.
    I na koniec: NIGDY StuG nie miał montowanej armaty 75mm L/70. To działo miało przyjemność bić ruskich tylko w Panterach i JagdPz IV L/70 (Jagd – oznaczenie niszczyciela czołgów).

  3. Jak pomyśle że autor filmu i jemu podobni pokoleniowo będą pracować na moją emeryturę to nie jestem pewien czy chce jej doczekać:)
    Koniecznie trzeba przywrócić obowiązkową służbę wojskową (choćby trzy miesięczną) albo zrobić ściepe narodową i ufundować mu szkołę wojskową… a potem Afganistan..

Dodaj komentarz