Q&A 20.02.2015

– AMX-13/75 nie dostanie buffa w 9.7
– jeszcze nie wiadomo, z jakiego czołgu będzie można odblokować prototyp AMX-30 (T_J: Na wszelką logikę nie ma innej opcji, niż AMX-13/90, ale to WG… zacznijcie lepiej zbierać exp na arcie :D)
– zasięg renderowania w formie okręgu nie naprawi skokowego poruszania się czołgów na dystansach powyżej 500 m, gdyż to różne kwestie (T_J: Być może naprawią to w 9.7)
– model IS-3 w HD pojawi się na teście 9.8
– nowe efekty śladów penetracji i rykoszetów na pancerzu zostaną wykonane przy użycia metody mapowania normalnych
– nie wiadomo, czy maksymalna ilość śladów po pociskach na czołgów wzrośnie (obecnie jest limitowana i po osiągnięciu pewnej ilości, te najstarsze zaczynają znikać)
– wielu graczy popiera teorię, która głosi, że autocelowanie daje większą szansę na trafienie. Storm postanowił to zbadać – rozpatrzył przypadki strzelania na postoju i w ruchu. Testy wykazały, że autoaim nie zwiększa szansy na trafienie. Storm uważa, że ta opinia wywodzi się z tego, że na dłuższych dystansach i przy gorszej jakości połączenia mechanizm autocelowania zwyczajnie śledzi wrogie czołgi lepiej, niż samodzielnie gracz
– nowa fizyka ruchu nie jest powiązana z aktualizacją BigWorlda
– BigWorld powinien przynieść jakiś tam wzrost wydajności
– nie będzie żadnej funkcji umożliwiającej pomoc sojusznikom w postawieniu czołgu na koła (coś jak linka holownicza w WT)
– na superteście pojawiły się nowe warianty rebalansu Prochorówki i Karelii:

Zielony obszar został całkowicie zmieniony (prawdopodobnie obniżony). Okręgi reprezentują nowe budynki dodane dla lepszej osłony, natomiast fioletowa strefa została wzbogacona o osłony naturalne.

 

Czerwona strefa jest teraz dostępna dla graczy, natomiast żółte zostały zrebalansowane (prawdopodobnie tak, żeby północna baza miała łatwiej).

 

źródło: FTR

25 Odpowiedzi do “Q&A 20.02.2015

    1. A ja jeszcze na nic nie zbierałem XP’a. Mam zarówno AMX 13 90 i AMX 50 100. Oba są moimi funtankami. Nie zdziwiłbym się, gdyby AMX-30 biegł z kompletnie nowej linii, bo po co niby robią te Renault R35 i FCM 36. Dorobią pozostałe braki i Voila! Linia gotowa.

   1. A powiedz mi, ile razy to „kamperskie ścierwo” uratowało Ci bitwę? Nie może być tak, że gra promuje tylko jedną, ewentualnie dwie klasy pojazdów – a ostatnio wszystko idzie w kierunku gry wyłącznie medami i lightami. Każda klasa ma swoje wady i zalety i każda powinna mieć co robić w bitwie, a w tej chwili psuje się po kolei wszystko: htki za pomocą gold ammo które redukuje pancerz, tdki nerfem widzenia i przeróbkami map, o artach nie wspomnę.

    1. takie ścierwa jak wt e100 częściej psują rozgrywke niz ratują bitwe
     soczystym przegięciem jest to ze moze on odparować większośc czołgow na magazynek w około 10 s ,i co z tego ze jest miękki i wielki skoro na widoku musi być tylko 10s ,do tego stoją one jeszcze najdalej jak sie da ,pozostałe TD są do zniesienia ,wt e100 jest totalnie przegięty/niezbalansowany
     co do golda to tez jestem jego ogromnym przeciwnikiem bo jako posiadacz mausa nie mam nawet ochoty nim grać bo co 2 pocisk w niego wystrzelony jest złoty ,co przy jego dośc słabej wieży nie pozwala cieszyć się rozgrywką

  1. TDkom jak TDkom, ale lighty też ucierpią na nowej prochorowce. Spotowanie lewej flanki było bardzo ważnym zadaniem dla lekkiego, teraz nawalą na środku lasku jakiegoś gruzu, górek, padołów, wydm i wuj wie czego jeszcze i zacznie się walka na bliskie dystanse pomiędzy medami, ergo spotter staje się zbyteczny. A potem każą ci spotować 5k obrażeń na mapach na których jest to niemożliwe.

 1. Mi sie wydaje ze ta śmieszna linka powinna byc , tzn nie wiem jak ta fizyka będzie działać ale jak bedzie jakiś pluton troli który bedzie przewracał czolgi ? to czy taki jełop dostanie ostzrezenia/bana ? raczej nie chyba ze 100osób zgłosi skarge… .No ale jeszcze rok i sie dowiemy.

 2. wielu graczy popiera teorię, która głosi, że autocelowanie daje większą szansę na trafienie.-nigdy nie grałem na autocelowaniu, ale ostatnio zagrałem z parę bitew właśnie tak….i jest dwa razy łatwiej kogoś trafić;) Wyłączam go tylko wtedy ,jak wrogi czołg się szybko porusza,bo wtedy to nie ma sensu tego używać.

Dodaj komentarz