Q&A 13.09.2013

– zgodnie z informacjami od The_Chieftain’a, M36B1 (połączenie kadłuba M4A3 i wieży M36 ) oraz T53 są dobrymi kandydatami na amerykański VI tier premium TD
– Q: „Obecnie mamy możliwość podglądu w naszych statystykach, jakie czołgi mamy w garażu. Dlaczego nie ma takiej możliwości w przypadku oglądania innych kont?“ A: “Z tego samego powodu, dla którego inni gracze nie mogą zobaczyć czy np jesteś w bitwie, czy nie.” (można to nazwać ochroną prywatności)
– pojazdy z nacji, które nie mogą tworzyć pełnych drzewek (pytającemu chodziło akurat o drzewko Izraelskie), na pewno pojawią się w grze pod jakąś postacią

– głosy załóg nie zostaną prędko ulepszone (więcej głosów itp.)
– WG uważa, że informacje na temat ilości czołgów w garażu są poufne (tak samo jak np. ilość kredytów, czy wolnego doświadczenia)
– Q: “Dlaczego nie powrócicie do schematu MM z wersji 8.5, gdzie większość bitew rozgrywała się w jednym tierze (np. bitwy złożone tylko z V tierów)” A: “MM nigdy nie posiadał takiej reguły. Ale za to był +/- 3 tierowy rozrzut, zatem czy chcielibyście do tego powrócić?”
– SerB na temat wyeliminowania troll plutonów: “Co z nimi? Czy wy macie aż takie słabe nerwy, że nie możecie spać spokojnie, dopóty nie wymordujecie troll plutonu? I tak zawsze znajdzie się coś, co wprawi was w szał. Zacznijcie pracować nad sobą.”
– Q: “Dlaczego zmiany w systemie kar za teamdamage nie zostały ujęte w patchnotach? ” A: “Przecież opis jest prosty – teamkill/teamdamage jest ZŁY. Nic się nie zmieniło w tej kwestii.”
– według SerB’a TOG II* radzi sobie dobrze
– SerB na temat dmg zadawanego przez niektóre działa: “Jak tylko znajdziecie historyczne dane na temat tego, jak wielki damage w HP robiły konkretne działa, natychmiast się tym zajmiemy.” (trololo)
– co do głosów załogi według nacji – nie będzie możliwe wybranie konkretnej paczki dźwięków manualnie (tak, aby np. na wszystkich czołgach słyszeć niemieckie wrzaski) (T_J: i znów z pomocą przychodzą nam moderzy :))
– Q: “Na jakiej zasadzie działa formuła odpowiadająca za wprowadzoną w 8.8 rekompensatę za przegraną bitwę graczowi, który zdobył medal?” A: “IF(Bitwa przegrana AND (Dostał odznaczenie epickie OR Dostał medal bohatera bitwy))” (T_J: Capslock celowo nie tłumaczony, IF czy AND ma związek z programowaniem)
– niektóre obiekty na mapie utrudniają wykrycie czołgu (np. domki), ale niektóre już nie (jak np. sterty siana). Przeważnie bardzo łatwo zniszczalne obiekty nie pomagają ukryć naszego czołgu.
– na mapie Westfeld, na kwadracie F0 usunięto krzak, ale nie poinformowano o tym w patchnotach?  “Strasznee…”
– na mapie Przełęcz, na kwadracie F6 brakuje jednej ścieżki, dzięki której można było wspiąć się w górę? “Strasznee…”
– mapa El Halluf – górka na kwadracie G6 została przerobiona? “Rzeczywiście zapomnieliśmy o tym wspomnieć… albo i nie, straszne!”
– Q: “Patch 8.9 – nowe niemieckie TD?” A: “Kurczę, serio?!” (SerB w swoim żywiole)
– Q: “Co uniemożliwia wam dodawanie niektórych elementów modów do interfejsu gry, aby była wygodniejsza?” A: “Ano to, iż nie uważamy, że przeładowany interfejs jest komfortowy.”
– nigdy nie obiecywano, że zostanie wprowadzona możliwość wyłączenia czatu bitewnego. SerB: “To jest gra zespołowa”
– Francuska arta nie dostanie buffa do prędkości wylotowej pocisków
– co do balansowania pojazdów: drugim najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę jest jego popularność w bitwach
– możliwe, że funkcja „nalotu bombowego” w CW (coming soon ^^) nie będzie wymagała, aby walczący piloci należeli do danego klanu
– czy jest wystarczająco dużo brytyjskich MT lub HT, aby utworzyć drugą gałąź? “Wątpliwe.”
– tryb spotkaniowy na mapie Kopalnie póki co nie zostanie przerobiony, gdyż różnica win ratio poszczególnych stron jest mniejsza niż 5% (a to jest jeden z głównych warunków)
– Lowe nie zostanie zmieniony w przyszłości, według statystyk radzi sobie dobrze
– w 8.9 możemy spodziewać się buffa dla art środkowych tierów (niestety wysokotierowe nie mają już na co liczyć)
– powodem, dla którego wprowadzono możliwość wyłączenia całego interfejsu w bitwie (HUD), jest możliwość kręcenia filmików

To tyle na dzisiaj. Tym razem w nieco gorszej jakości moje tłumaczenie, gdyż naczelnik DoM1N chwilowo nie kontaktuje jest niedostępny :)

źródło: FTR

19 Odpowiedzi do “Q&A 13.09.2013

 1. – SerB na temat wyeliminowania troll plutonów: “Co z nimi? Czy wy macie aż takie słabe nerwy, że nie możecie spać spokojnie, dopóty nie wymordujecie troll plutonu? I tak zawsze znajdzie się coś, co wprawi was w szał. Zacznijcie pracować nad sobą.”

  Ta odpowiedź akurat mu się bardzo udała ;)

  1. Roophert pisze: „Ta odpowiedź akurat mu się bardzo udała ;)” – Udała się podobnie jak Ty Twoim rodzicom… skoro lubisz taki „humor” to nie powinieneś docenić także mój „dowcip”… czytam te Twoje komentarze Roophert i się zastanawiam, czy na ile wyceniłeś tę swoją krecią robotę bronienia każdej głupoty wyprodukowanej przez WG, bo że jesteś lemingiem z urodzenia to raczej nie uwierzę…

    1. Cortzas a ja zauważyłem czytając Twoje posty, iż narzekasz na wszystko, nawet na własne biurko za to że się kurzy. Ciągle narzekasz na brak sensu i głupotę w Q&A, a mimo to dalej to czytasz? Fak lodżik?

   1. Zastanówmy się… 95% hejtuje co się da, 5% nie – chyba nie wiesz co to lemmingi były ;)
    Zaskoczę Cię, nie komentuję tego co mi nie podchodzi i nie wylewam łez z tego powodu, a wiesz dlaczego? Bo w odróżnieniu od Ciebie wiem, że nikogo to nie interesuje i nie ma to żadnego wpływu na nic ;) A to, że moje komentarze drażnią hejterów i doprowadzają Was do białej gorączki… sama przyjemność :) Aha, nie, nie podoba mi się Twój „dowcip” na poziomie gimbazy, SerB w chamski sposób „rozprawia się” z niemniej chamskimi krzykaczami i ten „dowcip” lubię; nazywa graczy idiotami? raczej mnie to nie dotyczy, a wiesz dlaczego? Bo ja się za idiotę nie uważam :P

    1. Tak mi się w oczy rzuciło – udało mi się w miarę wstrzelić w te procenty, jestem w 4% grupie wg ankiety po prawej ;) Tutaj tez jest różnica, bo dla mnie bardzo zabawna jest opcja „tak, WG jest fajne i w ogóle”, ja tutaj wyczuwam dużą dawkę ukrytej ironii i to dla mnie jest zabawne :D Z kolei opcja „zagłosuje złośliwie na coś innego hue hue hue” jest strasznie oczywista i prosta ;)

  1. Max obraza…
   To że w polskiej części forum jest tylko żar z dupy co by sie nie działo,to akurat fakt, a nie opinia.
   Ja rozumiem że niektóre zmianu były durne, a część z eventów była dziadowska, ale minusy i bluzgi leciały nawet za event z 300k za 30 fragów…

 2. Drzewko izraelskie MUSI się pojawić. To nic, że „państwo” Izrael powstało po II wojnie światowej, a ichniejsze czołgi powinny się zaczynać gdzieś w XII (dwunastym) tierze.
  No chyba że pojawią się pancerne jednostki na niższych tierach pod postacią cebuli i czosnku…

  Tak czy inaczej drzewko spod znaku Gwiazdy powstanie. Niechby spróbowało nie powstać, to może być kłopot z przelewami bankowymi z całego świata do Białorusi…

 3. Kur**, wywalcie tych podszywających się trolli typu: Serb , Ten prawdziwy Serb i tego typu. Zaczyna się to robić nudne i żałosne już. Tym bardziej że ten drugi nie potrafi pisać po polsku zapewne wiec takich to od razu wywalać.

Dodaj komentarz