Q&A 12.02.2015

– Q: “Armaty 90 mm RU 251 i ELC wyglądają podobnie, mają ten sam kaliber i wymiary, ale ich prędkości wylotowe się różnią. Jakim cudem?” A: “Sam wygląd działa to nie wszystko”
– mechanika spotowania nie była zmieniana od bardzo dawna, ale za to kamuflaż czołgów już tak
– opublikowany model Steyr WT jest zbugowany, gdyż wieża jest osadzona zbyt nisko
– devsi będą dalej pracować nad większymi mapami i spróbują wyleczyć ich główne bolączki
– Storm potwierdza, że w przyszłości MM będzie brać też pod uwagę rolę poszczególnych czołgów na polu bitwy
– ludzie odpowiedzialni za balansowanie czołgów są nołlajfami w wocie
– Q: “Skoro Maus statystycznie dobrze sobie radzi, to dlaczego ludzie ciągle na niego narzekają?” A: “Ludzie zawsze narzekają na wolne pojazdy, zwłaszcza ci z bardzo dobrymi statami”
– brytyjskie czołgi poza paroma wyjątkami są mało popularne
– Maus nie dostanie niehistorycznego buffa do prędkości maksymalnej
– E-100 w praktyce ma gorszy pancerz od Mausa
– w przyszłości zostanie wprowadzony nowy anti-aliasing
– w którejś z najbliższych aktualizacji niektóre działa X tieru dostaną nerfa do penetacji, wliczając w to pociski premium
– jeśli ciągle lądujesz na tę samą mapę, zmień klaster i/lub tier
– modele HD artylerii nie nadejdą prędko
– gracze zasugerowali, że WoT powinien dostać wsparcie Dx12, gdyż według jakiegoś artykułu zwiększa on FPS. Storm odpowiedział, że widział artykuł informujący o tym, że to tylko czcze gadanie na potrzeby reklamy
– Dicker Max i FCM 36 pak 40 nie dostały nerfa do zasięgu widzenia, więc mogą stać się nieco OP. Devsi jednak nie chcą tykać czołgów premium
– VK4502(B) zostanie usunięty, gdyż obecnie jest praktycznie całkowicie zmyślony
– Storm potwierdza, że niektóre stare czołgi premium zostaną usunięte ze sklepu
– ogólna rentowność pojazdów VIII tieru kiedyś była znacznie gorsza, więc nie ma co narzekać
– konwersja na HD nie oznacza z automatu nerfa. Po prostu pancerz staje się bardziej dokładny i gdzieś może się zwiększyć, a gdzie indziej zmniejszyć. Wszystko zależy od czołgu
– jest za wcześnie, aby komentować nerf celności – devsi muszą zebrać statystyki. Póki co zauważono, że ogólna średnia ilość zadanego dmg przez czołgi spadła o 1%, co jest dopuszczalne. Devsi będą śledzić sytuację – zwłaszcza artylerii
– VK4502 (A) nie zostanie przemianowany po tym, jak (B) zostanie usunięty
– devsi zastanawiają się, jak zlikwidować narastający problem z cheatami
– nie wiadomo, czy AMX-13/75 dostanie buffa w 9.7
– rozdzielenie transmisji od silnika dla reszty czołgów nastąpi, jak zostaną one przekonwertowane na HD
– moduł transmisji M4A3E8 Fury jest zbugowany – trafienie w nie powoduje pożar. Zostanie to naprawione później
– reakcja Storma na wytykanie przez graczy faktu, że WT i AW mają lepsze silniki graficzne, a nic nie stoi na przeszkodzie, żeby WG również zaimplementowało coś lepszego:

“Głównym czynnikiem, który nas zatrzymuje jest fakt, że współczesne silniki dałyby jeszcze gorsze wyniki na starych komputerach. Poza tym, dostosowanie gry pod nowy silnik zajęłoby 2-3 lata. Zamiast tego spożytkujemy ten czas na modernizacji naszego silnika. AW i WT są mniej uzależnione od jakości połączenia, gdyż spora część rozgrywki jest obliczana po stronie klienta.”

– podmiana FV 215 (120) i FV 4202 jest zaplanowana na tę samą aktualizacje
– schematy pancerza Chieftaina zostały już zmierzone i można rzec, że różni się od tego w T110E5
– model Chieftaina nie jest jeszcze gotowy
– devsi testują bunkry jako sprzęt eksploatacyjny do SH
– nie będzie jednoosobowych pokoi treningowych

źródło: FTR

34 Odpowiedzi do “Q&A 12.02.2015

 1. Kurde Janusz…

  „– rozdzielenie transmisji od silnika dla reszty czołgów nastąpi, jak zostaną one przekonwertowane na HD
  – moduł transmisji M4A3E8 Fury jest zbugowany – trafienie w nie powoduje pożar. Zostanie to naprawione później”

  Transmisji? Srsly? Dosłowne tłumaczenie ofc poprawne, ale w tym kontekście to chodzi o „przekładnie” albo „skrzynie biegów.

  1. i ty na serio nie rozumiesz ?
   tu nie chodzi o transmisję telewizyjną
   transmisja inaczej przekazanie (w tym przypadku napędu) a tym właśnie zajmuje się skrzynia biegów która przekazuje napęd z silnika do kół (przy okazji zwiększając moc poprzez odpowiednie dobranie przełożenia )

   1. Tak, serio myślałem że chodzi o transmisję telewizyjną… Puknij się w łeb.

    24 lata chodzę po tym świecie, miałem okazję rozmawiać z ludźmi którzy zajmują się samochodami od kilkudziesięciu lat. Nigdy nie spotkałem się z określeniem „transmisja” w odniesieniu do skrzyni biegów czy jakiejkolwiek innej przekładni. Nie wiem czy Janusz zrobił to celowo, czy to po prostu niedopatrzenie. Nie zmienia to faktu, że jest to błąd, a błędy należy poprawiać jeśli jest taka możliwość (a w tym przypadku jest).

    1. To ze jakis mechanik po zawodowce cie uzywa na codziec sformulowania skrzynia biegow nie oznacza ze wyzej wymieniona skrzynia nie jest ukladem transmisji

    2. a na wodę mówisz woda czy diwodoru monotlenek? bo ja jestem chemikiem, ale wolę 1sza wersję, po prostu określenie transmisja w stosunku do układu przeniesienia napędu jest … dziwne? Poprawne językowo, ale nieużywane określenia to też błąd. Btw „jakiś mechanik po zawodówce” = specjalista, chyba że cie boli , że mechanik zarabia więcej niż przeciętny człowiek po studiach

    3. Transmisja jest w tym przypadku jak najbardziej poprawne…24 lata to niezbyt dużo, żeby uważać się za alfę i omegę tylko dlatego, że rozmawiało się z mechanikami..

    4. Nigdzie nie napisałem, że rozmawiałem z mechanikami. Raczej miałem na myśli profesorów z 40 letnim stażem. 3,5 roku studiuje na polibudzie kierunek związany z samochodami, ani razu żaden prowadzący zajęcia nie użył terminu „transmisja” w stosunku do skrzyni biegów. Tak się po prostu nie mówi i już.

    1. Dla zaintersowanych transmisja dla tego gdyz w pojazdach gasienicowych nie ma jako takiej skrzyni biegow tylko w niektorych modelach jest to rozdzielone np. sa dwie skrzynie na kazda gasienice lub jedna skrzynia z dwoma mechanizmami skretu na kazda strone . w zargonie czolgisty nazywa sie to transmisja .

  1. Emmm… :eek: Nie tak całkiem dawno było zestawienie ile czołgów jest zmyślonych przez SerBa, kolego :fuck_off2: I to było chyba 2 albo 3 % :lol:
   Bo tak: M4A3E2 niehistoryczny bo nie ‚Sherman’ tylko jakieś cyferki i literki? :facepalm:
   GJ.

 2. Lubie zmyślone czołgi, skoro tak buffują/nerfią w imie historyczności to w takim razie większość czołgów nie jest historyczna – jeżeli chodzi o działa, silniki, pancerz których dane są wzięte z dupy :facepalm:
  To ja mam kilka propozycji, skoro już tak balanse w imie historyczności.. pancerz Tygrysa I, tygrysa II, przywrócenie T30 jako czołgu HT – wszędzie pisze że to HT (!) w sumie to nie możliwe jest zrobienie tego (usunięcie/zmiana wszystkiego co nie historyczne) bo skończyło by się na tym że czołgi byłyby bez wież, silników, pocisków, dział :lol:

 3. – w przyszłości zostanie wprowadzony nowy anti-aliasing
  — wyśmienicie – tyle czasu na to czekam

  – devsi zastanawiają się, jak zlikwidować narastający problem z cheatami
  — skończy sie jak z botami – nowe „misje”

  – AW i WT są mniej uzależnione od jakości połączenia, gdyż spora część rozgrywki jest obliczana po stronie klienta
  — ale brednie – sprawdzcie ile ‚ciągnie’ WoT w trakcie gry – to są kilobajty na sekundę

 4. AW i WT są mniej uzależnione od jakości połączenia, gdyż spora część rozgrywki jest obliczana po stronie klienta.
  -nie będzie jednoosobowych pokoi treningowych

  Nie jestem jakimś specem od informatyki, ale nie można po prostu przenieść tych obliczeń na klienta? To samo z treningami – te jednoosobowe dać offline i już.

  1. po przeniesieniu, tak ważnych dla rozgrywki obliczeń, na stronę klienta stałoby się to samo co swego czasu w CS czyli maaaaasa czeatów. bo skoro „klient” liczy gdzie ma trafić a później wysyła tą informację do serwera aby ten przekazał ją reszcie bez problemu można by te dane zmodyfikować w taki sposób że T1 klepałaby Mausa ;)

   a jak wszystko jest na serwerze to nikt nie ma dostępu do tych danych i nie może ich edytować.

 5. Życzę miłego grania w WT i AW na internecie mobilnym po wyczerpaniu limitu.
  Znajomy miał taki sam internet co ja, i WT było absolutnie niegrywalne ze względu na packet loss, podczas gdy w WoT lampka lagu zapala się raz na ruski rok.

 6. Dlaczego prawie zawsze pytają o mausa? Mi gra się nim dobrze a jeśli miał by być bardziej historyczny to powinni zredukować jego prędkość ponieważ na papierze widniało 20km/h ale w praktyce nie dał rady osiągnąć tej prędkości

Dodaj komentarz