Q&A 07.01.2014

– niezależne zawieszenie będzie tylko efektem wizualnym
– to, że Chi-Ha jest czołgiem lekkim dla Chin, a średnim dla Japonii jest spowodowane przez różne doktryny wojenne tych krajów
– Q: “UEFA sądzi, że Izrael jest w EU, zatem izraelskie czołgi powinny znaleźć się w drzewku EU.” A: “Niestety, nie mamy żadnych umów z UEFA. ”
– nie można jednocześnie zginąć i strzelić – zawsze jedna będzie wcześniej. Nie zostanie to zmienione.
– zawartość HD nie ma nic wspólnego z zapowiadanymi nowymi dźwiękami w grze
– będzie można ubrudzić sobie czołg w błocie
– możliwe, że gąsienice będą się ślizgać przy braku przyczepności
– nie będzie zmian w Jgtiger 8,8
– podpalanie i wysadzanie czołgów w powietrze daje profity (większy dmg i uszkodzone moduły)
– balansując rentowność czołgów, WG bierze pod uwagę zysk netto, bierze też pod uwagę pociski premium
– według SerBa lepiej jest wyeliminować czołg niedobitek, niż natłukiwać dmg
– SerB chce, aby zawartość HD była wyodrębnionym elementem, niezwiązanym bezpośrednio ze standardowym klientem
– drzewa bambusowe na mapie Perłowa Rzeka są niematerialne i nie dają bonusu do kamo

źródło: FTR

21 Odpowiedzi do “Q&A 07.01.2014

  1. Chodzi tu o sposób w jaki czołg był klasyfikowany przez dane państwo, można założyć że chodzi tu o masę, pancerz i uzbrojenie, jakie pojazd musi spełniać dla odpowiedniej klasy. Podobnie było z pershingiem, w czasie II WŚ był sklasyfikowany jako czołg ciężki, a tuz po wojnie zmieniono jego klasyfikacje na czołg średni.

 1. To na chuj zainstalowali bambus skoro nie daje camuflażu ?
  Tzn. widzimy coś … czego nie ma.
  Reasumując skoro bambus jest już na dwóch mapach to oznacza, że nie ma go na obu.

  Jest niematerialny … w tej grze nie ma nic materialnego, materialne jest tylko podejście WG

   1. Ehhh… pomyśl, masz przed sobą niedobitego IS7 i E100 z połową HP. Do kogo najpierw strzelasz? Ha! Wszystko zależy od sytuacji ;) Ale logiczne jest, że jeżeli oba czołgi są na podobnej pozycji to najpierw wyeliminowuje się tego z mniejszym HP, bo wtedy ograniczasz zagrożenie ostrzałem. I o to mu chodzi, było to zresztą wałkowane w wielu Q&A (nie mają już o co pytać??).

    EDIT:
    Co do exp: lepiej wygrać i dostać go więcej, czy natłuc dmg, przegrać i dostać go mniej?

    1. Dziękuję kapitanie oczywisty za wyjaśnianie tego fenomenu.

     SerB to hipokryta. Będzie nawijał, że liczy się tylko WR, że lepiej ubić za 20 niż uszkodzić za 400, ale gracze nie mający pewności wygranej wolą przed zejściem zadać 400, bo pamiętają, że bonus za fraga jest znikomy.
     Jak był medal za ścinanie drzew to go znieśli bo zachęcał do niewłaściwych zachowań (i prawidłowo), ale niczym innym nie jest promowanie DMG ponad fragiem.
     Najlepszym IMO rozwiązaniem byłoby nagradzanie gracza expem przy fragu za tyle DMG ile zadaje działo. Masz 122mm i zjąłeś czołg za 20HP – dostajesz expa jak za 390 HP. Do tego brak bonusu za fragi i załatwione. Nikt by się nie zastanawiał kogo zdjąć najpierw i czy się mu to opłaca, a i „kradzież” fragów nic by nie dawała.

  1. Trochę pogmatwane jest z odpowiedziami w komentach (znikający przycisk odp)..

   Jak już coś: SerB konsekwentnie trzyma się jednego. Skoro uważa, że liczy się WR to nie zadawanie dmg, a niszczenie czołgów jest najważniejsze.
   Jeżeli dla Ciebie to co pisałem jest takie oczywiste, to o co Ci w ogóle chodzi?

   „- według SerBa lepiej jest wyeliminować czołg niedobitek, niż natłukiwać dmg”
   Lepiej != opłacalniej. Do nieprawidłowych zachowań nawołujesz Ty :D Do samolubnego grania, gdzie liczy się tylko to co ja z tego będę miał. Nie dobijesz czołgu, bo bardziej Ci się opłaca zadać dmg, ok, kolega obok właśnie zginął, bo ów niedobitek do niego strzelił, za chwilę giniesz i Ty – tak oto nasza drużyna przegrała.
   Zresztą taka dyskusja jest nic nie warta, bo i tak wszystko zależy od danej chwili, choć uogólniając zgadzam się tym co pisał SerB (teoretycznie, bo praktycznie zazwyczaj robię to co piszesz tchopz :P).

   1. Roophert, SerB jest konsekwentny w tym co mówi, ale to co robi (jako główny developer) nie ma już z tym nic wspólnego i w tym upatruję jego hipokryzji. To co jest najkorzystniejsze taktycznie powinno być też najkorzystniejsze ekonomicznie.
    Wielokrotnie przy zabijaniu czołgu z <50 HP z tyłu głowy kłuło mnie, że na tym strzale stracę (X tier).

 2. Nie rozumiem dlaczego ludzie chcą wcisnąć do WoTa drzewko izraelskie. Może i na tiery VIII, IX, X mieli by jakieś czołgi no ale co wcześniej? Już mamy jedną nację klonów, no ale Chiny od tieru 6, poza IS-2 mają swoje maszyny (co prawda większość z nich to plany a reszta prototypy bądź kopie myśli radzieckiej). A co mógłby mieć Izrael swojego na tierze 6? Chyba tylko kupionego Shermana. A co mógłby mieć na tierach 1,2,3 i 4 nic, bo nigdy nie mieli na wyposażeniu pojazdów odpowiadających tym tierom ani też planów bo Izrael powstał dopiero po wojnie.

Dodaj komentarz