Q&A 01.03.2015

Na początek coś ciekawszego – od jakiegoś czasu wierzchołki drzewa na naszym serwerze pokrywają się z rosyjskim. Obecnie jest to T110E4, a z racji tego, że na RU podawane są od razu czołgi na cały miesiąc, tak więc jest duża szansa, że od połowy marca będą zniżki na linię Mausa
– WG chce sprawdzić, poniżej jakiej konfiguracji posiadanego komputera statystyczny gracz przestaje wydawać pieniądze w WoT (czyli na jakim poziomie gra definitywnie przestaje „sprawiać frajdę”)
– opis wspomnianego wczoraj księżycowego Chaffee:
„Księżycowy czołg zaprojektowany aby walczyć praktycznie w próżni przy 1/6 zwykłej ziemskiej grawitacji! Dzięki specjalnemu zawieszeniu jest on w stanie znieść ogromne upadki, a jego pancerz został zaprojektowany tak, aby odbijać laserowe promienie wrogich dział.”
Jak już się domyślacie, księżycowy Chaffee będzie mieć laserowe działo i będzie walczyć na mapie „Księżycowa Rzeka”. Tryb ten został już zaakceptowany dla Xboxa, więc u nas raczej na pewno też się pojawi

Jeszcze trochę o WoWp:
– tryb CW zostanie znacznie ulepszony i prawdopodobnie oddzielony od WoT
– z powodu małej frekwencji na serwerach MM się krztusi, a ostatnia aktualizacja gry tylko pogorszyła sprawę. Na amerykańskim serwerze czasami gra tylko 500 osób
– za WoWp nadal będzie odpowiedzialne studio Persha, ale doczeka się ono wielu zmian – nowe założenia i podejście do sprawy, a przede wszystkim zmiany w ekipie. Jeśli to nie pomoże, WG całkowicie zmieni studio
– zostanie wprowadzony nowy model uszkodzeń (HP i moduły pozostaną, ale np. mechanizmy pocisków zostaną dogłębnie sprawdzone)
– zmieni się maksymalna wysokość lotu oraz prędkość wznoszenia się samolotów, poza tym logowanie się zostanie naprawione

Kolejne nowości na rosyjskim serwerze. Od teraz można tam kupić specjalne minipaczki za 1 dolara, w których znajduje się 250g/dzień premium i… dodatkowy bonus do expa, a dokładnie 15% więcej expa (kumuluje się z innymi bonusami) za bitwy przez godzinę (licząc od pierwszego zalogowania się po zakupie).
Oferta całkiem przyzwoita, ale raczej nie nadaje się do ostrego grindowania (zwłaszcza dla Rosjan, którzy mają problemy z walutą) – 2 dni po 12 godzin grania to już 24 dolary, a za to w sumie można mieć już coś bardziej opłacalnego. Mimo wszystko, oferta nie jest taka zła.

– SerB ogrywał dziś pokoje treningowe na publicznym teście fizyki i sporadycznie odpowiadał na pytania. Można było się dowiedzieć, że Type 59 (o dziwo) nie powróci do sklepu oraz że (cytując SerB’a) „WT E-100 jest dla idiotów i zostanie usunięty z gry”
– zręcznościowy model nowej fizyki różni się od tej obecnie testowanej (realistycznej) tym, że „w skręcaniu i przyśpieszaniu lekko pomagają pewne nadprzyrodzone siły”
– jeszcze nie wiadomo, kiedy pojawi się test uproszczonej fizyki
– fizyka będzie testowana przez dłuższy czas (ma być podobno kilka tur, nie licząc już testów wewnętrznych)
– siódma misja dla LT na T28 C jest zbugowana – dmg z asysty czasem się nie nalicza

źródło: FTR

24 Odpowiedzi do “Q&A 01.03.2015

    1. Bo żyją w średniowieczu. Wtedy SerB nie umiał jeszcze nerfić czołgów :twisted:
     Ja też nim nie grałem, ale dawno nie zszedłem na magazynek.

   1. Xenlin

    1. Mam WT i ciesze się ze zostanie zmieniony, ale wyzywanie od idiotów przez gościa, który sam prawdopodobnie miał duży wpływ na pojawienie się tego czołgu w grze jest nie na miejscu… W normalnej firmie wyleciał by za takie zdanie na pysk.
    2. WT nie jest OP, mam na nim 3600 średnich czyli w porównaniu do innych X bardzo przeciętnie… Jest to czołg nie zbalansowany, którym raz robisz totalnie zero a w następnej bitwie możesz wkręcić bardzo ładny wynik. Każdy lepszy gracz Ci to powie.

    1. Nie wykręcić WTkiem 2500 dmg/bitwa to trzeba być lamą. Czołg ten wymaga cierpliwości – trzeba kręcić się w pobliżu sojuszników i wyczekiwać okazji, kiedy można wyskoczyć, wpakować magazynek i wycofać się. Jazda w pierwszej linii kończy się źle w krótkim czasie. Osobiście fajnie mi się nim gra – to mój drugi ulubiony TDek zaraz po E4.

     Co do komentarza żula Serba – ciekaw jestem jak określiłby siebie. Wszak zabawka dla idiotów, o ile dobrze pamiętam, została wymyślona przez niego – czołowego idiotę nad idiotami, błazna i chama z WG.

    2. Każdym czołgiem możesz paść pierwszy i w następnym meczu wykręcić bardzo ładny wynik a więc nie jest to żadna wymówka. Mało to razy padało się, by w next meczu wkręcić Asa?

     To nie tak, że WT jest po prostu OP. Generalnie w dobrych łapach zamienia się w potężnego potwora zdolnego wycarrować każdy mecz…. zbyt potężnego. Posiada wciąż jakieś camo – co denerwuje, że z 300m WT leje do nas a my go NIE widzimy. Automat 5 pestek przy celności 0,29 i alpha dmg 560, przy przerzucie między pociskami 2s? To jest jedyny potwór (no może obok 215B 183), który z swoim działem jest zdolny zgasić IS-7 czy nawet IS-4 na automat. Każdy MT jakiego złapie WT jest martwy. Nic tylko jeżdżący pogrom.

     I owszem, nie ma pancerza na wieży – ale nikt o zdrowych zmysłach nie wyjedzie na wymianę 5 za 1 więc armor gra małą rolę. A w sumie wystarczy rebalans w postaci – więcej czasu między każdym pociskiem (np. 4 sekundy zamiast 2) w zamian za nieco niższy reload bębna. I DPM utrzymany i Waffen nagle przestaje zabierać 2.5k HP w 8 sekund. Tak po dupie dostał Foch 155 i nagle pedotankerzy którzy liczyli na szybkie wsadzanie 3 pestek po 750 posypali się.

    3. Tylko na WT słabe bitwy zdarzają się bardzo często. Dużo widzisz tych super graczy na WT? Bo ja nie. Ten czołg nie ma, żadnych plusów poza działem. Właściwie teraz działo tez nie jest jakieś wspaniałe po wszystkich nerfach. Nigdy grając żadnym innym czołgiem, nie miałem problemu z WT, jeśli mnie zniszczył w 8 sekund to znaczy ze zagrałem jak lamka.

     Jeśli masz słabą drużynę to nie zdążysz przeładować magazynu drugi raz, a co dopiero wygrać bitwę.

     Co do kamuflażu jest to nie możliwe o czym piszesz. Zwykle kłamstwo. Z 300m WT się świeci zawsze, zwłaszcza jak strzela. I perki na kamuflaż nic nie dadzą .

     W grze są inne o wiele bardziej OP czołgi niż WT… Wystarczy spojrzeć jakie czołgi są brane do CW.

     Ludzie płakali ze Foch jest OP i jak to się skończyło? Obecnie jest to łatwy frag, którego już planują buffować.

    4. Focha nie będą buffować tylko zmieniać całkowicie styl jego gry co wyniknie z prawdopodobnej zmiany działa. Z kamperskiego automata zamienią go w w miarę mobilnego TD z przyzwoitą kąśliwą armatą. Taki hmmm… E 25 na dużych sterydach? Nieważne zresztą.

     Wracając do WT… dobrych graczy nie ma wielu. Ale nawet pomarańczowe lamki bez problemów spłacają swoje HP tym czołgiem – jedna kaseta i z głowy.

     Z WT nie ma się problemów – dopóki nie dojdzie do zwarcia 1 na 1.

     Co do kamo… wiesz… oskarżasz o kłamstwo, a taka Prochorovka nagminnie obrazuje to o czym piszę. Krzaczek i Waffenstodoła robi się niewidzialna. A nikt zdrowy na umyśle nie jeździ tym pojazdem po otwartym polu.

     Wracając do padania na automat – wyobraź sobie, że lecisz z górki Medem. Jakiś czołg łapie cię na gąskę i WT kończy cię nim zdążysz cokolwiek zrobić. A nawet jak cię nie zabije to 1,2k HP minimum z ciebie zdejmie.

     OP czołgi pod CW? Które? Jeszcze nie spotkałem OP czołgów na CW, gdzie liczy się jedynie RNG i umiejętności zgrania/kooperacji. No i taktyka.
     Jeśli w tym miejscu spróbujesz przytoczyć nie wiem… ruskie MT to od razu mówię, że niestety ich atutem jest uniwersalność i możliwość zastosowania na każdej mapie a nie „bycie OP”.

     Zresztą, nie ma sensu się kłócić. WT był, jest i będzie OP. Odnosząc się do twoich słów – jedynie działo ma dobre… ale to właśnie działem masakruje się wroga, a nie pancerzem czy mobilnością. Dobry gracz potrafi armor czy prędkość wykorzystać na swoją korzyść. Ten gorszy weźmie WTka i głupkowato będzie się cieszył trafiając raz za razem na 500m.

    5. Bukav przecież wiesz że ruskie barachło musi być OP w tej grze i dlatego są brane pod CW. Jedyny HT jaki może się równać z magicznym IS7 to e5 pod kątem mobilności i działa

    6. Jeszcze raz powtórzę WT nie ma kamuflażu. Z 300m możesz go nie widzieć z rannym dowódcą lub uszkodzoną optyką innej opcji nie ma. Chyba że jakiś błąd gry…

     Prawdopodobnie nie masz WT. Nie wiem jak ty ale ja właśnie wolę czołg uniwersalny niż takiego WT, który nie radzi sobie w co drugiej bitwie – i nie mam tu na myśli robienia 2k obrażeń bo to tyle co nic.

     Nie chce mi się pisać bo widzę ze jesteś zaślepiony:p Ja jestem obiektywny bo MAM WT i porównuje go do innych POSIADANYCH czołgów. Porównanie wyników jakie osiągam jest dla mnie najlepszym dowodem.

     Faktem jest też ze samymi obrażeniami bitwy nie wygrasz. Możesz sobie najwyżej nabijać wn8…

     Podsumowując jeśli chcesz robić na X 2k obrażeń i nie wnosić nic innego do bitwy to WT nada się idealnie. Jest OP jeśli chodzi o szybkie obrażenia i równie szybki zgon.

 1. „jest duża szansa, że od połowy marca będą zniżki na linię Mausa ”

  zaczynam zbierać kasę, Wyekspiony Maus już kilka miesięcy czeka na taka okazję.

  „WT E-100 jest dla idiotów i zostanie usunięty z gry”

  to ja jestem PÓŁ IDIOTĄ, który expił ego TeDeka i za nim do niego doszedł to już był 5cio pociskowcem a teraz zanim się naciesze to go nie będzie !
  Za KOMPLETNYCH IDIOTÓW Serb uważa tych którzy wydali prawdziwa kasę na niego.
  Gratuluję ‚CASTOMER SERVICE’ !!!

 2. ,,WT E-100 został stworzony przez idiotów i zostanie usunięty z gry” to tak powinno byc przetłumaczone :lol:
  A swoja droga wystarczy postawić na gąski i zjada wszystko. Nawet po nerfie celności potrafi mnie miło zaskoczyć
  A tak to jestem dumnym idiota posiadającym ten czołg, nawet jak mam bul dupy :eek: po kebabie od Kinga
  No ale Serb to naprawde taki rosyjski gownojad jak to mowia https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=VsMcdEswK8k

 3. No widzicie ? Już fioleci są idiotami…. już widzę jak typowy idiota wystrzela z tego więcej niż jeden clip. Szczerze mówiąc połowa hejterów tego pojazdu sama jest idiotami i to dużymi. Ten pojazd jest tak wielki że po wystrzeleniu jednego magazynku zazwyczaj kończy swój żywot a że niektórzy są tak głupi że nie potrafią go wtedy zniszczyć to już nie wina innych. No ale cóż.. płaczcie dalej jaki to on OP nie jest. Gratuluję panowi SerBowi to był idealny test inteligencji. Szczerze mówiąc dopóki nie sprawdziłem tego myślałem że na FTR są normalni ludzie ale po prawie że wszędzie poparciach tego wpisu już tak nie myślę. Wychodzi na to że połowa to idioci. Zesztą niech mi te „wielkie” płaczki powiedzą: Kto tak naprawdę był odpowiedzialny za wprowadzenie tego pojazdu do gry ? Skoro pan SerB najwyraźniej zaprzecza temu że to on go wprowadził to kto to wymyślił ? Ano bardzo ciekawe.

  Krótko mówiąc obie strony pokazały że jesteście sobie warci naprawdę. I pan SerB znowu zaczął wracać do swojego starego poziomu i tym samym tworząc „test inteligencji” udowodnił że niektórzy niepotrzebnie w ogóle coś piszą. Gratuluję wszystkim. Naprawdę pewnie się o mało nie pozabijaliście że szczęścia kiedy to pisaliście z czego połowa z was pewnie działa na zasadzie „Nie mam tego pojazdu ale nie potrafię go zniszczyć więc rozsiewam swój ból dupy gdzie popadnie”.

Dodaj komentarz