Aufklärungspanzer Panther w 8.5

Aufklärungspanzer Panther
znajdzie się w patchu 8.5, RU251 niestety już nie.

Jeśli myślicie, że jest do bani to macie racje :)  
Ma stockową wieże Leoparda, wieża VK2801 jest ulepszeniem.
Topowe działo to Konisch z VK3601, silnik to HL234A (850hp) – czyli raczej wolna jednostka.
I na koniec, działo ma 0st wychyłu – podobnie jak Panzer IV/V.

http://wot-news.com

Jak radzi sobie Aufklärungspanzer Panther?
Podczas supertestu pojazdy nie są testowane według normalnego MM obowiązującego w grze, ich wydajność porównywana jest z innymi czołgami tego samego tieru i klasy. W tym przypadku AMX13/75, T71 oraz WZ-131.

Supertesterzy generalnie oceniają ten czołg pozytywnie. Jak na swoją wagę jest raczej zwinny i nie brak mu mocy silnika. Jest dobrze opancerzony i świetnie spełnia swoją funkcję jako taran. Jednakże wybór dział jest przeciętny. Działo stożkowe ‚konisch’ ma wystarczającą penetrację i szybkostrzelność, ale alfa dmg jest małe.
Działo jest również bardzo celne. 
W celu sprawdzenia jak się spisuje takie działo polecam wbicie się do gry VK3601 właśnie z działem stożkowym, najlepiej ze złotymi pestkami ^^
Uważa się, iż będzie to bardzo dobry czołg w przechwytywaniu czołgów lekkich wroga.
Taranowanie jest jednak szczególnie ważnym elementem gry tym czołgiem – jeśli nie trafimy za pierwszym razem w przeciwnika znajdziemy się w dość trudnej sytuacji z powodu małego alfa dmg działa.
Największą wadą wydaje się być wielkość czołgu i słabe działa.

Czołg jest stawiany na równi z AMX13/75, ale wynik starcia między nimi zależy głównie od tego czy uda nam się staranować AMX’a, oczywiście liczy się też skill osoby prowadzącej dany pojazd.
Jeśli AMX zostanie staranowany nie ma praktycznie żadnych szans na przetrwanie.
W przypadku gdy gracz w panterze będzie polegał tylko i wyłącznie na swojej sile ognia, jest wielce prawdopodobne, iż AMX zdąży przeładować magazynek i wygra starcie.
W przypadku T71 jest podobnie, z tymże T71 jest bardziej zwinny.
W porównaniu z WZ-131 sytuacja się powtarza, podczas poprawnego wykonaniu manewru taranowania WZ traci 200+hp. Jeśli jednak WZtka uniknie ataku taranem, ma spore szanse na wygraną z powodu lepszego dmg działa.

Małe porównanie:
Aufklärungspanzer Panther – 20hp/t
VK2801 (8.3) – 26,23hp/t
Leopard (8.3) – 25hp/t

AMX-13/75 – 20hp/t
WZ-131 – 23,3hp/t

Dodaj komentarz