Q&A 18.03.2019

– odnośnie osobnej sprzedaży stylów 3D w sklepie premium: czołgi premium i specjalne style 3D to dwa oddzielne byty i chcemy żeby tak zostało; obecnie pracujemy nad nowymi stylami 3D dla pojazdów premium i zobaczycie je już wkrótce
– nie ma planów usuwania modów z World of Tanks, jest to istotna części naszej gry i społeczności. Od 2016, kiedy wprowadziliśmy nową Politykę Fair Play liczba graczy używających nielegalnych modów drastycznie zmalała
– rozrywkowe tryby gry na pewno powrócą, dodatkowo chcemy w tym roku ponownie wprowadzić wyścigi czołgów
– obecnie pracujemy nad poprawą MM; natomiast balansowanie czołgów odbywa się jeśli zajdzie taka potrzeba, przy czym staramy się tutaj także uwzględnić opinie graczy
– jak na razie nie ma planów, aby zmienić czasowe Rezerwy Osobiste na takie, które wygasałyby po rozegraniu określonej liczby bitew – ale kto wie, w przyszłości coś się jeszcze może zmienić
– nie usuniemy artylerii z gry; nie można powiedzieć, że nigdy jej nie tkniemy, bo taka możliwość istnieje w przyszłości, ale na pewno jej nie usuniemy. Podzielimy się z Wami większą ilością szczegółów później
– istnieje możliwość implementacji współczesnych pojazdów w grze, o ile można je wpasować w ramy World of Tanks – dla przykładu, nowe szwedzkie czołgi średnie
– nie ma w planach wprowadzenia fizycznych luf (jako obiektów, które nie mogą przenikać przez ściany, drzewa itp)
– odnośnie pojazdów kołowych i wprowadzenia nowej nacji: każda nacja może pojawić się w grze, nie odrzucamy żadnej z możliwości, ale jak na razie nie mamy takich planów. Przynajmniej do następnego roku.
– odnośnie wprowadzenia poprawy ekonomii gry na randomach: wprowadzenie Nagród będzie miało bezpośredni wpływ na ekonomie gry
– w tym roku dowiemy się także czy wyłączenie sojuszniczego ostrzału (tak jak obecnie w trybie Linii Frontu) trafi np. do bitew losowych
– nie istnieje satysfakcjonujące rozwiązanie dla wszystkich graczy w temacie artylerii. Ciągle sprawdzamy dane i wiemy że jest sporo negatywnych opinii o tym jak działa mechanika ogłuszenia. Niedługo będziemy gotowi podzielić się z wami informacjami i planami na ten temat.
– w tym roku powinna pojawić się opcja ukrycia swoich statystyk
– w planach jest wprowadzenie kolejnych pojazdów kołowych, ale nie zdecydowano jeszcze która nacja otrzyma je jako druga
– nie ma w planach MM opartego na umiejętnościach gracza; jak na razie WG pracuje nad MM, który będzie tworzył bardziej zbalansowane drużyny, ale na pewno nie na podstawie umiejętności graczy

ź: TDB

0 0 votes
Oceń wpis:
23 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Jisaburo Ozawa

„nie ma w planach MM opartego na umiejętnościach gracza; jak na razie WG pracuje nad MM, który będzie tworzył bardziej zbalansowane drużyny, ale na pewno nie na podstawie umiejętności graczy” – czyli dalej niedojebki będą karmą dla jednych i bólem zębów dla drugich.

Przemek2095

MM oparty na skillu jest mało prawdopodobny. Ale jest jeden sposób, aby ograniczyć liczbę słabeuszy. Wystarczy zrobić bitwy PvE. Wtedy pomidorki będą męczyły tam, gdzie coś sobie postrzelają. Oczywiście w takim trybie zarabiałoby się mniej expa i srebra. Jakoś w Wowsie są walki przeciwko botom, a do wota mają problem to wprowadzić. No, ale dla WG wszystko poza nowymi czołgami premium jest problemem.

123tomek

Czujecie ten płacz fioletowych cipek, które musiałyby grać z przeciwnikami o podobnych umiejętnościach. Toż to byłaby komedia roku a ilość zgłoszeń fioletów proszących przywrócenie starego mm zabiłaby serwery wugie. Takie losowanie nigdy nie zostanie wprowadzone właśnie przez płacz fioletów bo wtedy ktoś z nich musiałby te bitwy przegrywać.

Sinecode

A jak myślisz „fjolety” robią sobie WN? Niski tier, jakiś dobry wóz i gnoimy graczy którzy dopiero co przyszli i poznają tą grę.
Ewentualnie zagryźli by się między sobą i byłby spokój bo czasami nie wiadomo co jest gorsze, pomidorowe głąby by fioletowe debile uważające się za Ą i Ę, toczące pianę bo ktoś nie robi tego co oni chcą.

kindzon

Nie no faktycznie fjolety robią wuen na niskich tierach, a potem mają po 5k średnich na dychach, średni tier 8,9 i wr 60%. Widzę, że jesteś jednym z tych graczy „4FUN” co kampią się HT, robią 3 strzały, mają 46% WR i dziwią się, że każdy fjolet pisze im „learn to play”. Masz większy ból dupy od tych twoich fjoletów.

Sinecode

Nie mam bólu dupy bo traktuje tą grę z przymrużeniem oka i nie gram na trzeźwo. Jeśli natomiast zaliczasz się do grupy tych co traktują ją jak zawody o złote kalesony sołtysa i po każdym rozwaleniu przez przeciwnika skamlesz jak prawiczek na widok cycków to może czas sobie zrobić przerwę? To tylko linijki kodu i piksele, poza nimi jest dużo ciekawszych rzeczy do roboty.

Darciel

Grałeś rankingi?
No chyba nie

Gra na wysokich poziomach wyglądała tak samo jak na randomie.
Jedno stronny wpier**l .
Z taką różnicą że ludzie tak grali że bez golda nie było co przebijać,non stop te same miejsca były okupowane i ni jak nie dało się odratować bitwy po nawet stracie 4 czołgów.

Ten_warrior_

jprdl „gracze” wota to jakiś patologiczny fenomen na skalę światową

Óðinn

„w tym roku powinna pojawić się opcja ukrycia swoich statystyk”
no kurwa takie to skomplikowane że nie mogą wprowadzić od razu

Sullust

„w tym roku powinna pojawić się opcja ukrycia swoich statystyk”
no nareszcie, lepiej późno niż wcale -_-

Przemek2095

„Czołgi będą balansowane jak zajdzie taka potrzeba”. Czyli WG uważa, że ich gra świeci przykładem idealnego balansu maszyn i nie muszą nic robić 😉 Super. Szkoda, że gracze uważają inaczej i czekają na zmiany choćby w linii do E100 😉 A takich zapomnianych pojazdów w tej grze jest bardzo dużo.

undertaker

„Trzy” osoby na krzyż płakały, że jakąś tam dolną płytę Obj279 trza zbufować bo nie po to zrobili ten czołg żeby go jakiś lamus w TYPie 5 lał jak chce… poprawili. Tysiące płaczą, że faktyczne poprawki należą się wielu innym czołgom… „będziemy się przypatrywali, analizowali… zbieramy dane… mamy w planach na rok 2369”.

Владимир Владимирович Путин

„wiemy że jest sporo negatywnych opinii o tym jak działa mechanika ogłuszenia.”

No proszę, a tak gracze byli zachwyceni z tej mechaniki, ciekawe co się stało od tamtego momentu? Zapewne jest to wina łącza internetowego gracza.

Kulawość tej mechaniki polega na tym że pojazdy ukrywający się za budynkiem, jakimś magicznym cudem wraz zostaje ogłuszony (nie chodzi mi o sytuację gdzie pocisk ląduje 5 metrów od czołgu i obrywa, tylko jak stoi za wielką stodołą a pocisk ląduje 20 metrów od niego).
Chociaż chyba najbardziej płaczą użytkownicy ciężkich i powolnych wozów, bo na takiej Malinówce kiedy w drużynie przeciwnej są 3 arty, podjazd Mausem to droga przez mękę.

Michał

Nie wiem czy to dobry pomysł z ukrywaniem statystyk dla wszystkich, natomiast z całą pewnością arciarze nie powinni mieć dostępu do statów graczy.

Sinecode

Częściowo tak, bo są bitwy gdzie na dzień dobry jakiś debil pisze „bitwa przegrana, idę popływać, nara frajerzy”. I żeby to były jakieś pomidorki czy cytrynki, a to zieloni i fioletowi gracze… Dlatego od dawna nie warto używać XVM, dla świętego spokoju.

tomgw

w końcu będę mógł ukryć , że jestem pomidorem! oł jea!

Roophert

Kolejna nacja… chyba wiem co to może być (a przynajmniej wiem od kogo WG stosunkowo niedawno „pobierało” materiały)^^

Jisaburo Ozawa

Węgry? (V3, V4, 38M Toldi, 39M Csaba, 40M Turán, 40M Nimród, 43M Zrínyi, 44M Tas…)

Ten_warrior_

zimbabwe? (ugauga V1, ugauga V2, ugabuga V1, ugabuga V2,…)

Ten_warrior_

nie muszą usuwać arty, wystarczy, że nie będę musiał z nią grać.
Jeśli chodzi o staty to lipa straszna, podstawa to widzieć na kogo trzeba uważać, a kogo można olać.

Pointman0

co za BS… może to tłumaczenie, ale wątpię bo brzmi jak pierd…. tępych ujów, gdy najpierw jest mowa że nie ruszą SPG, bo nie jest źle, a chwile później przyznają że jest wiele negatywnych opinii i nie wiedzą co robić, bo ludzie źle oceniają mechanikę ogłuszenia…. Niech ich ktoś tam też w końcu obuchem przypierd…. każdego debila co chwile jak będą pracować, to zaraz zrozumieją co jest kur…. nie tak z tą mechaniką. Gracze chcieli jednego, żeby SPG miały mniejsze uszkodzenia na strzał by zmniejszyć szansę na zniszczenie jednym strzałem z full HP i żeby nie były też tak niecelne,… Czytaj więcej »

majo174

„W planach jest wprowadzenie kolejnych pojazdów kołowych” – wincyj wyścigówek, wincyj… Niech zmienią tytuł na World of Cars. Ale w sumie do ich trybu wyścigów będą jak znalazł