Q&A 08.05.2017

Q&A z Falathim przeprowadzone przez NewMultiShow.

– działający prototyp pojazdów kołowych został już wprowadzony w trybie Konwoju, a WG ma w planach dalszy rozwój tej mechaniki, a co za tym idzie wprowadzenie pojazdów kołowych
– prace nad nowymi mapami (m.in. Studzianki) niejako zostały wstrzymane, a cały zespół obecnie pracuje nad konwersją wprowadzonych już map do HD
– prace nad trybem historycznym zostały wstrzymane, a zespół skupia się obecnie na rozwoju trybu Linii Frontu
– ST-II? Bez komentarza – LINK
– nie ma planów, aby można było grać samemu w pokoju treningowym
– pierwsze testy trybu 30vs30 okazały się sukcesem, kolejnym etapem będzie udoskonalenie trybu – bazując na opinii graczy i testach na piaskownicy
– zmiany wprowadzone w 9.18 wg WG są słuszne. Obecnie trwa zbieranie danych dotyczących m.in. działania MM i niewykluczone, że w przyszłości zostaną wprowadzone drobne poprawki
– WG planuje wprowadzenie kilku nacji, a szansa na pojawienie się polskiego drzewka jest naprawdę duża – prace nad nim cały czas trwają (D: jak będzie to będzie)
– mapy HD mają wysoki priorytet; nie ma żadnego harmonogramu wprowadzania map, ale na pewno będą wprowadzone szybciej niż czołgi HD
– serwer EU3 nie jest potrzebny, bardziej chodzi o problemy związane z całą infrastrukturą
– oferty specjalne na serwerach są ustalane indywidualnie dla serwera i zależą m.in. od (przewidywanej) popularności czołgów; generalnie starano się ujednolicić eventy, ale każdy serwer ma swoją politykę i charakterystykę, np. inna siła nabywcza konsumentów RU

0 0 votes
Oceń wpis:
33 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Ten_warrior_

„działający prototyp pojazdów kołowych został już wprowadzony w trybie Konwoju, a WG ma w planach dalszy rozwój tej mechaniki, a co za tym idzie wprowadzenie pojazdów kołowych”
W końcu muszą, bo kiedyś im się czołgi skończą
„WG planuje wprowadzenie kilku nacji, a szansa na pojawienie się polskiego drzewka jest naprawdę duża – prace nad nim cały czas trwają (D: jak będzie to będzie)”
Ja pierdziele jeszcze raz to usłyszę …

Liton

A polskie drzewko (czy raczej sucha gałąź) będzie zaraz po Havoku..

slawi

„– nie ma planów, aby można było grać samemu w pokoju treningowym” To niech dadzą możliwość gry z botem! Wystarczą 3 opcje: a) bot pasywny – stoi sobie na spawnie, a my sobie jeździmy gdzie chcemy b) bot aktywny – zachowuje się jak normalny przeciwnik (na tyle, na ile potrafi) c) bot strzelający – nie rusza się, ale po otrzymaniu trafienia strzela do nas, do skutku Skoro są już boty jako przeciwnicy dla newbie, to co stoi na przeszkodzie, żeby wrzucić je do pokoju treningowego? To naprawdę ogromna kula u nogi dla mnie, bo nie mam klanu, a nie raz… Czytaj więcej »

Hardcoor

Problem nie leży w tym, że trudno coś takiego zrobić. Problem polega na tym, że wg zaprojektowało swoją grę tak, aby większość operacji wykonywał serwer gry.
Teraz, jeśli umożliwi się każdemu pojedynczemu użytkownikowi założenie gry (takiego randomka; kiedyś pisali że pokój treningowy dla 2 graczy zabiera zbliżoną ilość zasobów co dla 30) spowoduje istny „ddos” już zresztą niezbyt stabilnych, naszych biednych dwóch klastrów EU. Dlatego wymogiem do rozpoczęcia gry treningowej jest znalezienie sobie drugiej osoby, przez co teoretyczna możliwa ilość takich „pokojów” spada o połowę.

slawi

Dzięki za wyjaśnienie, głupi jestem że o tym nie pomyślałem 🙁

p50tek

Przecież można zrobić to bez większego obciążenia serwera. Wystarczy że każda mapa będzie miała postawiona 24/7 albo będzie stawiana gdy pojawi się chętny do solo testowania. Każdy kolejny gracz będzie dołączam do już istniejącej solo treningowki (nie będzie tam czasu do końca bitwy), ten element dolaczenia do istniejacej bitwy wymagał być implementacji. Jako solo trzeba było by wprowadzić ze każdy czołg jest duchem, ma pozycję jeździ normalnie, Ale bez modelu kolizyjnego. Czołgi innych graczy były by pół przeźroczyste lub wogule by ich nie było. Też wymagało by dodatkowej implementacji. Wymaga to trochę roboty ale jest w 100% do zrobienia.

Владимир Владимирович Путин

Absurd… Pomyślałeś jakie możliwości trollowania byłyby w takiej sytuacji? Wyobraziłeś sobie jak 30 osób w jednej bitwie próbuje wjechać na 1 boosta? Jak chciałbyś w takiej bezwładnej i na ogół niemyślącej masie testować miejscówki na spota?
Jak nie masz kumpli, co postawią ci czołg w treningówce, to odpal 2 klienty na 1 kompie (Mulcisz jakiś czas temu pokazywał jak). Kwestia tylko i wyłącznie zasobów komputera, ale jak 2 klienta odpalisz na minimalnej rozdziałce i ustawieniach graficznych to powinno wystarczyć.

p50tek

Pojazdy duchy. Pół przeźroczyste (poza twoim) lub w ogóle nie widoczne. Poza tym jak duchy niematerialne, nie trafisz tego pociskiem i bez problemu po nim przejedziesz.

shika1313

Dawno nie słyszałem żeby ktoś tak ssal jak multi….. falathi kręci go jak chłopca na temat polskiego drzewka a on mówi o przełomie :/ masakra co za tępa dzida ! No ale jak się rozmawia z szefem…. cały wywiad z dupy. Psioczycie na Hallacka ale jemu takie poerdoly falathi nie wciskal.

slawi

Dokładnie, ludzie na Hallacka psioczą, że niby gbur, że idiota, że ma radykalne poglądy (np. chciał wywalenia art) itd., Faja to już w ogóle alkoholik, „świnia, menda i wrzód na zdrowym organizmie narodu”, ale jakby któremuś z nich WG zaczęło opowiadać podobne farmazony, to nawet po 10 browcach kreśliłby kółka na czole. Ich trzeba przycisnąć, a ten Multi jara się, jak tępy wyborca fałszywymi obietnicami polityków. Tak samo jak z tym EU3, gość ucieka od odpowiedzi, pier…li coś o „infrastrukturze po drodze” i twierdzi, że „jakby był potrzebny, to WG by już zrobiło”. Nowy MM był potrzebny i co? Ze… Czytaj więcej »

Владимир Владимирович Путин

O Hallacku można powiedzieć wiele. Nie będę się tutaj wdawał w dyskusję na temat gustów, ale moim zdaniem jest to ostatnia osoba na scenie WoTowego youtube’a, która powinna się wypowiadać na temat tej gry. Dlaczego? Bo praktycznie w nią nie gra. Zniszczyło mnie to, jak aktywnie wypowiadał się na temat nowych LT i arty nie mając na żadnej z tych klas 500 bitew 😀 Pomijam jego udawane emocje i dziwne komentarze… Kolejny pajac zgrywający wszechwiedzącego specjalistę targetujący w dzieciaków, albo ludzi jemu podobnych. Powiedz mi jeszcze co by zmieniło w całym wywiadzie przykręcanie śruby przez Multiego? Efekt byłby jeden –… Czytaj więcej »

pikawka

No Putin, zdaje się, że nie rozumiesz współczesnych mediów. Nie ma znaczenia, czy jesteś specem w omawianej dziedzinie, czy nie – liczy się wiarygodności odpowiadającego, przystepnosc przekazu i atrakcyjność opowieści. Hallack oferuje to drugie i trzecie (potrafi płynnie i dowcipne mowic), a dla wielu jest także autorytetem jako gracz. Nie musi miec wn8 na poziomie 3000, by przybliżać tajniki gry, tak jak dobrym trenerem piłkarskim nie zawsze bywa gwiazda wprost ze światowych boisk. Mógłbym ci wetknąć szpilke w dupsko i zaproponować, żebyś sam przemówił do internetowej społeczności na yutubie, ale może się jąkasz, masz piskliwy głos i aparycję ochroniarza i… Czytaj więcej »

Falcone

Co do WNa, taki Multi ma recenta 600 mniejszego niż overala kupując wymaksowane czolgi i nie przechodząc drzewek, to jest dopiero dramat. Poza tym kompletnie nie ogarnia spota na lajtach.

orcioPL

popieram —> pikawka

przemko

A do tego jak można tak spamować youtuba wrzucając dziennie przynajmniej dwa filmy o grze komputerowej.
Ja się przestałem podniecać takimi bzdetami po pierwszej nocnej polucji.

Simon_Dunn

Pikawka +1, dobrze napisane.
Polacy to najbardziej neurotyczny naród w Europie, na takie gó*niane teksty i hejt jak wyżej trzeba reagować racjonalnie. Jest niewielka szansa, że ktoś się zastanowi i może zluzuje dupsko.
Niestety to tylko kropla zdrowego podejścia w szambie nienawiści.
Hallack bywa irytujący, ale obiektywnie patrząc poziom IQ ma z pewnością przynajmniej o 20 wyższy, niż pozostali WOTowi youtuberzy.

MrOmen

Rozumiem, że twój „obiektywizm” wynika z faktu, że robiłeś nam jakieś testy i masz spisane ich wyniki? 😉

Simon_Dunn

Sorry, Ciebie akurat nie znam więc zwracam honor.

Владимир Владимирович Путин

Simon nie no fajnie… Narzekasz na „szambo nienawiści”, po czym sugerujesz braki w czyjejś inteligencji niepoparte kompletnie żadnymi faktami. Łatwo jest uderzyć w jedno słówko i krzyczeć o „mowie nienawiści”, ale dużo trudniej przedstawić kontrargumenty. Na polskiej scenie WoT są 2 kwiatki – Hallack (opis jak wyżej) i Faja, który jest jaki jest, ale przynajmniej w tą grę gra. O Multim też można mówić wiele negatywnych rzeczy (wymowa, specyficzny humor i śmiech), ale nikt nie powie, że nic nie wie na temat WoT’a i jest klakierem WG (w przeciwieństwie do QB potrafi powiedzieć, żeby nie kupować premki X). W kwestiach… Czytaj więcej »

Simon_Dunn

Nie chciałem nikogo obrazić tylko przedstawić swój punkt widzenia. Wyszło jak zawsze :/ Zbyt długo już siedzę w tym kraju.

Putin,Nierozumiem do czego wogole odnosi się cała ta twoja wypowiedź – czepiasz się cały czas Hallacka o brak ogrania, a nie to jest przedmiotem różnicy , na którą zwróciłem uwagę. Rozmowa z falathim jaką przeprowadził multi była prowadzona w sposób kreowany i wpelni kontrolowany przez wg. Więc pytam się po co? Równie dobrze, mogliby by to opublikować w formie listy pytań z odp. Tak/Nie i oszczędzić nam idioty multiego, ktoremu obiecali pierogi za kiwanie głowa niczym pieski za tylną szybą w samochodach z lat 80,90.( taka metafora:) ) Mówienie kolejny raz o polskiej nacji doprowadza mnie do szału a ten… Czytaj więcej »

Mouryn

Z wypowiedzi niektórych osób wynika że najlepiej gdyby multi podłączył Falathiemu jaja do prądu i torturami wymusił więcej info… Prawda jest taka że sam Falathi ma NDA (dla niedouczonych i nieświadomych) i zgodnie z nim zobowiązał się do zachowania poufności za co może być zgodnie z tą umową pociągnięty do odpowiedzialności cywilnej. Falathi powiedział kilka ciekawych rzeczy, ale nie powiedział i choćby nie wiem kim był prowadzący rozmowę nie powiedziałby więcej (a jeśli by to zrobił to by miał potem przesrane), Falathi jest naprawdę spoko gościem i naskakiwanie na niego podczas wywiadu (który jest jego ukłonem w stronę graczy) jest… Czytaj więcej »

Mouryn

Osobiście obstawiam koniec tego roku lub początek przyszłego (grudzień-styczeń), czas pokaże 😉

Ten_warrior_

Ja tam uważam, że wrzucanie na nich jest w pełni słuszne. Osobiście czuje się obrażany takim ustawianym gównem. Wywiad jest skierowany do graczy z założeniem, że są idiotami, bo tylko tacy by się na to nabrali. Na dodatek jeszcze multi, którego chyba opłacili, żeby się podniecał każdą wypowiedzią tego buca falathiego… Proste, po co robić wywiad z kimś kto i tak nie może nic powiedzieć… robiąc takie coś albo jesteś idiotą, albo masz za idiotów potencjalnych odbiorców. Apropo polskiego drzewka… gdyby jakiś idiota z WG nie pierdolił w 2012 o polskim drzewku, to nie było by tego całego płaczu i… Czytaj więcej »

Tom tom

Powinieneś zmienić nick na MR Toxic, takiego chama(w grze ) jak ty ciężko spotkać , każdy ze słabymi statami jest gownem tylko ty o Effendi jesteś jedyny i niepowtarzalny. Raz obejrzałem twojego strema i wystarczyło , RAGE RAGE i jeszcze raz RAGE .

MrOmen

@Владимир Владимирович Путин Na litość Boga, zmieńże ten nick na prostszy… 😉 „(któremu jednak brakuje ogrania LT).” – Tak jak niektórzy nie tkną arty bo nie, tak ja nie gram lekkimi bo w ogóle nie czuję, że chcę się sprawdzić. Wiedzę o nich czerpię z oglądania innych graczy i nadesłanych powtórek. Ale oczywiście zgodzę się, że „życiowej” wiedzy z lajtów nie mam. @Tom tom „każdy ze słabymi statami jest gownem” – nie, nie KAŻDY (podkreślenie moje). Gównem są tylko boty, które mają 20k bitew i WN zbliżony do poziomu możliwości nogi od krzesła ewentualnie ci, którzy mają bitew 500 ale… Czytaj więcej »

Ten_warrior_

Ja tam wole najgorszego bota od arciarzy 😛 Nic nie robi, ale przynajmniej nie rozwala rozgrywki

MrOmen

Śmiem się nie zgodzić, że oprócz tego, że bot nic nie zrobi to bitwy nie rozwali. Zbyt wiele razy widziałem, jak sama nieaktywność powoduje porażkę bo bot nie wyjedzie na czołg -2 tiery bo mając 1500 HP nie może stracić 300. I tak się zbiera, tak się czai, że zamiast dobić ogryzek i grać dalej zostaje zajechany, objechany i rozstrzelany. To jednak psuje bitwy.
Poza tym śmiem twierdzić, że na kumatego i współpracującego arciarza (szczególnie teraz) na pewno byś nie narzekał, gdyby przyszło ci wyciągać bitwę z jego pomocą.

pikawka

Arta jest niedoceniana, no bo kto zauważa (wie), że wraży czołg, na którego wyjeżdża gracz, ma np. połowę HP na skutek ostrzłu arty. Po prostu ma mniej HP, a „ja” go kończę, bo jestem dobry :). Najczęściej skutecznośc arty zauważają Ci, którzy widzą bezpośrednie skutki, czyli zgon lufki która właśnie we „mnie” wycelowała. Wtedy zdarza się przeczytać, że „gj” itp. Taki już los arciarzy, Omen.

PS> siebie arciarzem bym nie nazwał, jakieś 5% mojego garażu to artyleria.

Tom tom

Po tym jednorazowym występie ,nie mam ochoty więcej cie oglądać . PS jak mawiał Tuwim radio to wspaniały wynalazek robisz pstryk i CISZA .

przemko

Ale ten multi to zwykły zgapiacz, zgapił styl prowadzeni kanału do np profilu dezgamez (utworzonego rok wcześniej). Po prostu zgapił całość kanału na youtube a robi z siebie nie wiadomo jakiego oryginalnego i pomysłowego youtubera, i to nie jest żadnej hejt tylko zwykła obserwacja.

shika1313

Kończąc wątek, dla porównania ( dla tych co nie słuchali) jedna z części Wywiadu Hallacka z falathi z przed dwóch lat, napisałem „Wywiadu” przez duże W ,bo to co odwalił „wgmulti” to był monolog falathiego.
https://youtu.be/qm-8XpdMpMw