AW Q&A 08.11.2016

Lwią część stanowią dziś informacje na temat Balansu 2.0, który zostanie wprowadzony w najbliższej aktualizacji.

scr1

Czy Chieftain Mk.6 zostanie w Balansie 2.0 trochę wzmocniony?
Nic się nie martw, wszystko będzie dobrze.

Czy w Balansie 2.0 Challenger 2 ATDU zyska opancerzenie Dorchester?
Tak, powinien je mieć.

Jakich czołgów możemy się spodziewać w przyszłości w grze?
Ontos. Chciałbym też zobaczyć Humvee.

Czy z aktualizacją 0.19 wejdzie też druga mapa globalnych operacji?
Tak.

Czy Przejście przez pustynię i poligon wojskowy Alabino będą kiedykolwiek dostępne w trybie prywatnych bitew?
Tak, obydwie wejdą w 0.19.

Co będzie z CRAB-em w Balansie 2.0? Czy będzie ciągle jeszcze możliwy wybór pomiędzy działem automatycznym i pociskami rakietowymi?
Tak.

Jak wygląda werdykt końcowy odnośnie DRACO?
Nie zostanie usunięty. Przejdzie za to zmiany jak reszta pojazdów.

Czy ograniczycie Matchmakera do plus/minus 1 poziomu?
Obecnie wygląda na to, że wręcz przeciwnie. Chcemy, by w Balansie 2.0 w bitwach brało udział kilka poziomów, ponieważ umożliwia to rebalans. W Balansie 2.0 mogą ze sobą bez problemów walczyć pojazdy różnych poziomów i nie powinno być to tak bolesne jak w innych grach, który przy spotkaniu z przeciwnikiem o dwa poziomy silniejszym chcesz się zapaść pod ziemię. To pomoże też drastycznie skrócić kolejki.

Co z nowymi graczami?
Wejdzie zaktualizowane szkolenie.

Czy pojawią się mapy, opierające się na faktycznie istniejących miejscach?
Istnieje już kilka takich map i w przyszłości pojawi się ich więcej. Dla przykładu mapa martwa rzeka jest częściowo inspirowana rzeczywistością.

Co będzie z PvE w Balansie 2.0? Chcemy więcej zmian!
PvE będą trudniejsze w Balansie 2.0, więc wydaje mi się, że spełni się życzenie graczy PvE. Przeciwnicy-boty grają po prostu lepiej. Między innymi na korzyść botów będą działały ppk.

Czy będzie możliwe, aby graczy zatrzymali „odświętny” wygląd garażu po wydarzeniu, na przykład Halloween?
Dobry pomysł. Rozpatrzymy go.

Czy są jakieś plany odnośnie amunicji HESH?
Zmieni się w 0.19.

Czy w Balansie 2.0 obrażenia zostaną faktycznie wyrównane w oparciu o kaliber broni?
Tak.

Co z mechanizmem taranowania?
Taranowanie wraca do łask. Obrażenia poprzez staranowanie drużyny będą jednakże niższe niż zadane wrogowi.

Czy w Balansie 2.0 możemy spodziewać się zmian w wynagrodzeniu?
Przeróbce ulega cały system.

Co możesz powiedzieć na temat statusu Bez skutku, na który skarżą się gracze?
Informacja o statusie Bez skutku włącza się, kiedy pocisk trafia w część czołgu, nie powodującą obrażeń, na przykład zasobniki na części zamienne, zainstalowane na kadłubie nie spowoduje obrażeń pojazdu. Moglibyśmy wyłączyć ten komunikat, ale wtedy – jak w innych grach – będziesz widzieć masę takich pocisków-duchów, które bezkarnie będą trafiać części pojazdu. Wolimy, aby za każdym razem wyświetlała się informacja (bo tak wiesz, co się dzieje), ale jeśli gracze sobie tego życzą, wrócimy do starego systemu. Na przykład zmieniliśmy komunikat Bez skutku odnośnie ekranu przeciwkumulacyjnego, aby gracze wiedzieli, co się stało.

Czy planuje się wprowadzić więcej elementów tuningu pojazdów oprócz ostatnich dwóch detali?
Pracujemy nad nowym systemem skór ze specjalnymi kamuflażami, z których wpadają skrzynki i inne rzeczy. Nie możemy jednak podać dokładnej daty wdrożenia tej funkcji.

Czy będą jakieś zmiany zdolności klas?
Zmianie ulegnie zdolność opancerzonych wozów bojowych, ale czołgi podstawowe nie zyskają zdolności klasy w Balansie 2.0. Niektóre pojazdy mają nieprawidłowe oznaczenia, na przykład AMX-10 PAC-90 został zdefiniowany jako niszczyciel czołgów i zostanie prawdopodobnie przeniesiony do klasy czołgów lekkich.

Co z ostrzeżeniem o pociskach rakietowych?
Komunikat o pociskach rakietowych zostanie zmieniony. Nie zdecydowaliśmy jeszcze, czy przyporządkowujemy go do SOA czy jakichś modyfikacji.

Czy planuje się jakieś zmiany kołowych pojazdów? Teraz możesz trafić koła bezkarnie.
Tak. Myślimy o tym, co z tym fantem zrobić. Możliwe, że trafienie dwóch kół będzie unieruchamiało pojazd lub go poważnie spowolni. Obecnie strzelanie do kół niczego nie daje.

Czy w przyszłości wjedzie do Armored Warfare Obiekt 195?
Tak.

Co z nowymi pojazdami – wejdą jakieś wkrótce?
W Balansie 2.0 pojawi się kilka nowych pojazdów. Oprócz linii dobrze zbalansowanych zaczniemy szybciej wprowadzać nowe pojazdy.

Jak długo trwa wdrożenie czołgu do gry od zera?
Około 3-4 miesięcy. Modelowanie zabiera najwięcej czasu.

7 Odpowiedzi do “AW Q&A 08.11.2016

  1. Naprawdę? Zapewne będzie tylko kilka irytujacych botów z PPK na niższych tierach. Pozatym powinni zwiększyć różnicę w różnych poziomach trudności (ok, nie wiem jak wyglądają teraz łatwe i średnie misje bo zbijam tylko czasami gwiazdki na trudnych) Ale trudny powinien być czymś gdzie jakaś wiedzę i umiejętności trzeba wykazać. Podobały mi się wcześniejsze Thunderbolt’y z pve bo miały 100% celność ale dostały nerfa.

   1. PPK dla botów to niezły pomysł – trzeba będzie się bardziej wysilić niż tylko wyjeżdżać na pałę.
    Obecnie czołgom którymi gram tylko w PvE nie montowałem nawet pancerzy/ekranów przeciwkumulacyjnych (np. Strykera M1128 MGS wygrindowałem do końca bez dodatków w pancerzu) – bo po co. A teraz się przydadzą :)

    Inna rzecz że przydałby się pewien lepszy balans PvE (i PvP też – bardzo liczę na Balans 2.0 i to że TEORETYCZNIE wiele poziomów będzie mogło grać razem) bo obecnie zdarza się że wyjadę jakimś miększym MBT na 2 poziomy wyższego AFV – i ja jego ni uja nie przebijam z armaty czołgowej 105+mm, a on mnie przebija każdym pociskiem z automatycznego działka 20(+)mm od frontu… Kiedyś olałem trochę niemieckie MBT i teraz Leo 1A5 powoduje mocny ból tyłka, ale podobnie bywa gdy się trafi czymś wyżej na takiego Warriora czy niżej na Bradleya (co ciekawe Ramki są łatwiejsze bo łatwiej obejść).

  1. Wiadomo, że typowy AFV (nie musi to być BOT) wyspotuje szybciej MBT niż zostanie wyspotowany.
   Trochę na tym polega podział ról pomiędzy różne klasy pojazdów.

   Inna rzecz że mnóstwo ludzi generalnie nie potrafi grać MBT, „snajpiąc” z tyłu, albo robiąc inne niedorzeczne rzeczy.
   Generalnie przyjmuję, że jak nie ma tarczy za najwięcej obrażeń odbitych (i przeżycie) na 1 MBT /PvE to gracz nie potrafi nim grać. Fakt, niejednokrotnie grając MBT mam też najwięcej obrażeń ze spota, ale dlatego że jestem na pierwszej linii najbliżej wroga i zbieram na sobie ogień botów, żeby inni mogli z tyłu posnajpić (TD, oraz również AFV), ale przy okazji liczę że ci z tyłu zabezpieczą mi flanki i nic nie zajedzie i nie ostrzela miękkich boków.

   I sądzę że tak to powinno wyglądać.

 1. Matchmaker +-2 skąd my to znamy? Nikt nie jest w stanie zbalansować pojazdów tak aby stanąć twarzą w twarz tierem 7-mym na tier 9-ty. Jeśli gracz będzie w stanie siódemką sprostać dziewiątce znaczy to ze na swoim tierze będzie robił rzeźnie niesamowitą czyli będzie OP. Z wota wzięte : ten dreszczyk emocji gdy jadąc tygrysem 1 wyjeżdża na nas e75…Lol. Plus/minus jeden tier jest moim zdaniem jak najbardziej w porządku. Mało graczy? Połączone trzy serwery załatwią problem w AW raz na zawsze. A narazie wyglada to na „bicie piany”

Dodaj komentarz