T95 – konfiguracja

Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem stworzenia takiego cyklu, tak więc zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.
Jakie są założenia? Po prostu mają na celu dobranie jak najlepszej konfiguracji naszych zbiorników.

Zaczniemy od mojej świeżynki w garażu, TDka na którego nie ma mocnych. Po prostu „jedziesz” i nie patrzysz co stoi za rogiem.
Oczywiście troszkę przesadzam, bo trzeba jak najbardziej grać z głową, ale takiej gry pancerzem nie uświadczysz nawet na E-100. Polecam szczerze tego TDka, fun z gry IMO większy niż na T30. Jeśli tylko nie przeszkadza Ci jego ślimakowatość (silnik VI tieru, yeah!) i brak wieży.

1. Załoga:

I etap
dowódca: żarówka, naprawa
celowniczy: naprawa, kamuflaż
kierowca: hamowanie sprzęgłem, naprawa
ładowniczy: naprawa, kamuflaż

II etap
dowódca: BiA, żarówka, naprawa, kamuflaż
celowniczy: BiA, snajper, naprawa, kamuflaż
kierowca: BiA, czyścioszek, hamowanie sprzęgłem, naprawa
ładowniczy: BiA, bezpieczne magazynowanie, naprawa, kamuflaż

BiA – zamiast wentylacji
żarówka – podstawowa informacja na polu walki
naprawa – hm, no nie wiem po co…
czyścioszek – z racji braku gaśnicy
hamowanie sprzęgłem – parę dodatkowych stopni do obrotu ślimaczka zawsze się przyda
bezpieczne magazynowanie – dodatkowe HP do magazynu amunicji
zbrojmistrz – ta umiejętność może również się przydać, z racji tego iż często pada działo

2. Wyposażenie:
– optyka
– dosyłacz
– skrzynka narzędziowa/osłona HE

Po burzy mózgu, wybrałem jednak zestaw z osłoną HE.

Dlaczego optyka? Na początku założone miałem binokle. Jednakże po pewnym czasie zdałem sobie sprawę, iż swoim T95 cały czas jestem w ruchu, a to próbując nadążyć za rushem, czy też jadąc na scouta.
Jako, że zasięg widzenia jest bardzo przydatny w grze – jedyną sensowną opcją była zamiana lornetki na optykę, co też uczyniłem.
Dosyłacz nie wymaga komentarza.
Trzeci slot zależy od własnych upodobań:
– skrzynka narzędziowa – T95 i zdjęta gąska? Auć…
– osłona HE – może się przydać, jednakże zamula nasz pojazd jeszcze bardziej, a tyłek, czy bok tak czy siak arta przebije. Plusem jest redukcja obrażeń, aż o 50%
– siatka kamuflażowa – myślę, że umiejętność kamuflażu + kamuflaż wizualny w zupełności wystarczą
– ulepszony system celowania – myślę, że stockowy celownik nie jest zły
– wzmocnione resory – na początku radzę je założyć, albowiem działo w tym TDku jest najważniejsze. Potem spokojnie dobijamy exp na gąski.

3. Amunicja:
22 / 4 / 4

22 AP – podstawa
4 APCR – na twardzieli
4 HE – zbijanie capa, Waffentragery

4. Sprzęt eksploatacyjny:
– mała apteczka
– mały zestaw naprawczy
– duży zestaw naprawczy

Jeszcze ani razu T95 mi się nie zapalił, a +10% do szybkości naprawy przyda się w każdym meczu.

5. Kamuflaż wizualny
Bez dwóch zdań, konieczny!

__________

Przy grze T95 musicie bardzo uważać i kombinować tak, aby przeciwnik nie mógł Was łatwo objechać. Niestety prędkości osiągane przez T95 są makabryczne, tak więc grając nim musicie się pogodzić z pewnym stylem gry. Niedogodności te zrekompensowane są przez pancerz przedni, niski profil, dobry kamuflaż oraz przyzwoite działo. Tak więc:
– stoicie w bazie i staracie się osłaniać kolegów, jak na TDka przystało, np. południowy spawn Northwest
– w przypadku szturmu, np. obrona na Erlenbergu, cofacie się za most i spokojnie punktujecie tych co odważą się na przeprawę
– jedziecie na scouta np. „lasem” na Prokhoróvce (oczywiście musicie najpierw zwrócić uwagę na przeciwników, jeśli roi się tam od X tierów skupcie się raczej na supporcie)
– prowadzicie rush (bitwy IX tierowe) np. na Himmlu, czy też innych mordowniach

Pamiętajcie, iż mimo wszystko musicie myśleć o chowaniu brzuszka, a podczas wrogiego ostrzału powinniście się wiercić w miejscu, aby utrudnić celowanie we włazy, które są weakspotami.

Pod TYM linkiem możecie również dowiedzieć się jaka jest różnica pomiędzy T28, a T95 – żeby nie spojlerować – żadna! Ups…

__________

Przydatne? Podoba się? Na portal szukający tanich sensacji i rozdmuchujący małe problemy do niesamowitej sensacji, czy też literówek w newsach chyba nie jest źle, hrhrhr.

haters gonna hate

Zapraszam do dyskusji.

0 0 votes
Oceń wpis:
27 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Habanina

Przydatne, podoba się, jak na portal szukający tanich sensacji i rozdmuchujący małe problemy do niesamowitej sensacji, czy też literówek w newsach chyba nie jest źle.

SirDax

No ciekawy poradnik, może kiedyś skuszę się na ten czołg i zerknę tutaj.

cebulaczek

super jedynie co nie pasuje to ” czyścioszek” na kierowcy, wiedząc że kamuflaż jest liczony z średniej wszystkich załogantów, można sobie odpuścić czystość szczególnie że T95 zapala się prawie tylko strzałami prosto w dupsko, a jak już ktoś tam dotarł to bez pomocy się go nie pozbędziemy

SlayerVesa

„22 AP – podstawa
4 HEAT – na twardzieli
4 HE – zbijanie capa, Waffentragery”

T95 nie ma HEATów tylko APCR.

SlayerVesa

Nawet na screenie masz APCR, zresztą niedawno bawiłem się T95 więc pamiętam 😉

MrOmen

O to właśnie pochwalę – od GW E100 „na szczała” spadł, dosłownie 2 minuty temu 😀

serb

urzekające…

Anonimowo

fsb183 zjadam je na sniadanie

marvin981

Problem w tym, że ten czołg ma taki garnek na dachu, że można go przebić VIII tierem. 😛

Mateo912

uhm, pewnie 😀 z przodu( pomijając strzał z „przyłożenia” w „cycki” na plecach) nie ma szans a z tyłu to nawet 2-3 tier go zamęczy.

Powaga

Z wieloma rzeczami się zgodzę, jednak dodam coś od siebie, bo wydaje mi się, że póki co opisujesz T95 w stockowej konfiguracji, bez działa 155mm (wnioskuję po tym, że o ile pamięć mnie nie myli, topowe działo na złocie miało APCR). 155mm ładuje 15,44 bez BiA. 276 peny wystarcza praktycznie na wszystko poza „ogarniętym” dobrze ustawionymi HT 10tieru, to też zgodzę się, że 4-6 złotych pocisków wystarczy w zupełności. Na wafla i tak raczej nie załadujesz HE, bo przez te 15,5s wyspotowany WT pewnie dawno już wyparuje. T95 Zapala się zawsze od drugiego strzału w dupkę. Generalnie jak masz naprawę… Czytaj więcej »

voytech WoT

Pozwolę sobie zacytować samego siebie: Najbardziej specyficzny pojazd w grze. Nie ma drugiego takiego, który byłby do niego podobny. Najbardziej zbliżony jest T28, ale jednocześnie – różny. Jest to TD, jednak granie nim mocno odbiega od gry typowym niszczycielem czołgów. Zanim jednak go kupisz, MUSISZ mieć odpowiednią załogę: a) wszyscy muszą mieć Repairs na 100% b) kierowca musi mieć Clutch Braking na 100% c) dowódca musi mieć Sixth Sense na 100% I potraktuj powyższe bardzo serio. Bez spełnienia tych 3 warunków nawet się nie porywaj na T95, bo będziesz osłabieniem, a nie wzmocnieniem i będziesz się tylko frustrował. Mam na… Czytaj więcej »

???

DoM1N już tak przyraszowałeś T95 na Malinóvce? 😀

Kazek

Ja polecałbym na samym początku zamontowanie drążków możemy założyć 120mm i kilka innych dupereli i możemy spokojnie grać kiedy mm nam sprzyja(sam podczas 1 bitwy zdobyłem specjalistę) polecam też instalację bardzo dużej osłony arta lubi ten czołg i to bardzo a jak uprze się na Ciebie arta BC to o spokojnej grze możemy zapomnieć. Dobra rada ten czołg to jeżdżąca tarcza pozwalaj swoim sojusznikom chować się za tobą a może oni ochronią Cię przed medami. Dużym plusem tego czołgu jest pancerz z przodu i niska sylwetka.

kjagger

Nareszcie coś innego niż bugi, faile i wzajemne hejty:D:D
Super:D

borowik13

Kochałem T95. Jednak sprzedałem go po wprowadzeniu gold ammo. Dalej odbijał super ale to już jednak nie to samo 🙁 Załoga poszła na T110E3, który według mnie ma pancerz gorszy. Gra T95 była jedną z najlepszych rzeczy jaka mnie spotkała w WoT. Ludzie nie umieją do niego strzelać. Przez co robi się rzeczy niesamowite. Było też sporo zabawy jak miałem rannego kierowcę i zniszczony silnik 😀 Próbowałem wjechać pod drobną górkę (typu Kopalnie) i nie dało się. Jakiś is-8 mnie popychał, a potem się cofał i śmiał jak zjeżdżam ^^. Widziałem też T95 jadącego przez pole Malinówki … tyłem 😀… Czytaj więcej »

maciej

E3 ma podobny pancerz, tylko jest duzo wyższa i przez to łapie wiecej pocisków niz t95, ale zabawe E3 tez jest fajna:D

Anonimowo

Zastanawia mnie opinia o t95 jakoby był niezniszczalny. Fakt, nigdy go nie miałem, ale widząc t95 w odległości 300 m lub bliżej poprostu celuje w weak spoty i przebijam. Albo mam farta albo ludzie nie potrafią strzelać.

gbkaryk

taaaaaaka ryba 😉

Kazek

Mój rekord to 20k potencjalnego otrzymanego DMG przy stratach 700HP więc czołg bywa czasami niezniszczalny.

maciej

To jest najlepszy TD w grze, bardzo miło se go wspominam, potecjalny otrzymany DMG na poziomie 10 000 to standard w tym czołgu. jak masz ochote to chetnie polatam swoja E3 z T95, Lepszego połączenia chyba nie ma, no moze jeszcze jakis med by sie przydał to obrony naszych boczków:)
pozdrawiam

Barternator

Zgodze sie ze stwierdzeniem , ze to najlepszy TD w grze. Fun z gry niewyobralazny 🙂 Sam juz doczekac sie nie moge az go odkupie.