poradnik: naucz się grać IS-2-II

IS-2-II jest pierwszym standardowym pojazdem w nowej podgrupie dwudziałowych czołgów. Nowa mechanika czyni te radzieckie ciężkie klasyki bardziej wszechstronnymi i uniwersalnymi.

Rozgrywka

Dwa działa to na pewno wyjątkowa cecha, ale pojazdy w tej linii nadal pozostają immanentnymi ciężarkami, zachowując typowe wady i zalety podobnych radzieckich czołgów ciężkich. Oznacza to, że IS-2-II raczej nie będzie snajperem i nie nada się do ataków z zaskoczenia. Na szczęście, jego mobilność pozwoli Wam nadążyć za tłumem, a nawet dostać się do pierwszej linii ataku, gdzie zdecydowanie będziecie potrzebni. Użyjcie zaskakującej precyzji i mocnej wieży tego czołgu do walk na średnim dystansie lub krótkodystansowych pojedynków, ale pamiętajcie, że pancerz boczny stanowi Waszą największą słabość.

Jak jego nazwa sugeruje, IS-2-II został stworzony na bazie kadłuba IS-2 z prostym i lekko pogrubionym przodem. Dodatkowe koło daje więcej miejsca na większą wieżę, która mieści dwa możliwe zestawy dział: podstawowy, o kal. 85-mm, idealny do pojedynczych strzałów, które zmaksymalizują Wasze uszkodzenia na minutę, lub zestaw o kal. 100-mm, który da Wam mocne podwójne uderzenie. Zapoznajcie się z nowymi sposobami na użycie Waszych dział, aby w pełni wykorzystać ich potencjał w każdej sytuacji.

Wyposażenie

ZALECANA KONFIGURACJA

Mechanizm dosyłający nie może usprawnić działania czołgów z dwoma działami. Jednak Stabilizator pionowy oraz Ulepszony system naprowadzania bardzo dobrze wpłyną na prowadzenie działa, a Ulepszona wentylacja da małą premię do ogólnej skuteczności całego czołgu.

Mechanizm dosyłający nie może usprawnić działania czołgów z dwoma działami. Jednak Stabilizator pionowy oraz Ulepszony system naprowadzania bardzo dobrze wpłyną na prowadzenie działa, a Ulepszona wentylacja da małą premię do ogólnej skuteczności całego czołgu.

Umiejętności załogi

DOWÓDCA
CELOWNICZY
KIEROWCA
PIERWSZY ŁADOWNICZY
DRUGI ŁADOWNICZY

Dodatkowe działo zmieni kształt załogi. Zamiast radiooperatora, którego obowiązki zostały przejęte przez dowódcę, będziecie mieli na pokładzie drugiego ładowniczego. Pomimo tej niecodziennej kombinacji rozmieszczenie umiejętności załogi nadal będzie raczej standardowe. Skupcie się na usprawnieniu celności działa, szczególnie podczas ruchu.

14 Odpowiedzi do “poradnik: naucz się grać IS-2-II

 1. Po wczorajszym dniu mam wrażenie że ponad połowa ludzi grająca tym dwu pindolowcem to jakieś boty lub ludzie bez pojęcia. Większość z nich albo kampi w krzakach z TD-kami, jadą na szybkie miejscówki dla medów lub po prostu yolo do przodu jak niezniszczalni. Bitwy po 4/5 szt w drużynie teraz norma i zazwyczaj ta drużyna przegrywa która ma ich więcej :/

  1. Bo się gamonie napalili “kurła, dubeltuffka, dawaj pjoter, expim!” i myśleli że będzie to jakieś strasznie OP i nie do pokonania. Tymczasem 8 tier ma kadłub z 7 tierowego IS-a 2 i każdy go dziurawi jak chce bez zbędnego wysilania się (dlatego mają tak dobrą jak na ruski złom depresję). Wbrew oczekiwaniom linia nie jest zbyt wybitna i widać to po gamoniach walących goldem na lewo i prawo i kampiących z tyłu.

 2. Naucz się używać minimapy.
  Naucz się podstaw pocisków.
  Naucz się oczywistych weakspotów.
  Naucz się mniej oczywistych weakspotów (jak np. IS -7 prosta płytka nad gąsienicami, ale co ja tam wiem).
  Naucz się, że istnieją kamuflaże, nawet za srebro.
  Naucz się kątować pancerz.
  Uczyć się grać danym czołgiem nie trzeba, wystarczy powyższe. Dojdź do najlepszych modułów, zbadaj załogę chociaż na 1 pełny perk, wtedy oceniaj, czy dany czołg pasuje, czy przeskakujemy.
  Nie da się nauczyć myślenia, kwestia wychowania i szkoły. Jak nie myślisz, nie graj i nie dawaj powodów do tego, aby inni – nawet w myślach – kazali ci się zutylizować.

 3. Po kiego stabilizator na czołgu który ma sam w sobie dobrą stabilizację a ślepy jest jak kret ? :>

  Dispersion
  0.36
  … moving
  0.15
  … tank traverse
  0.15
  … turret traverse
  0.08
  … after firing
  3.84
  … damaged
  1.92

  Dla porównania staty z 703 II

  Dispersion
  0.42
  … moving
  0.12
  … tank traverse
  0.12
  … turret traverse
  0.06
  … after firing
  3.84
  … damaged
  1.92

  Oczywiście przedstawia się trochę słabiej ale oba mają “chory” bazowy zasięg widzenia 350m :( Bez “google” albo też lornety skazani jesteśmy w nich na drużynę która jak wiemy czasami nic dobrego do gry nie wnosi…

 4. Mnie tym wynalazkiem chorej wyobraźni twórców WG rzuca ciągle między IX i X.. Więc ze stockowym działem mogę sobie strzelać …. na wiwat.

  Poza tym mocno mi przeszkadza tryb snajperski, w którym po strzale przełącza na drugie działa i w tym samym monecie przesuwa się lekko obraz. Co wygląda tak jak by ktoś potrącił czołg. Ogólnie … gram tym czymś, aby wykończyć tę linię, ale wątpię abym sobie zachował choć jedną padlinę z tych wynalazków. Bo i po co? To coś ani nie jest jakoś fajne ani przydatne, ani dobrze zarabiające … ot, taki wybryk pancernej natury ….

  No i nawet dwie lufy nie pomagają na RNG i MM …. którymi WG nadal kreuje wyniki bitwy wg. własnego widzimisię …. :P

 5. “… a nawet dostać się do pierwszej linii ataku, gdzie zdecydowanie będziecie potrzebni. Użyjcie zaskakującej precyzji i mocnej wieży tego czołgu do walk na średnim dystansie lub krótkodystansowych pojedynków, ale pamiętajcie, że pancerz boczny stanowi Waszą największą słabość.”

  Coooo??? Hahahaha. Mocna wieża?? :D :D :D No to pojechali. Mocna to może jest w starciu z 6-7 tierami. Na pierwszą linię ataku się nie nadaje ten czołg, no chyba że grasz przeciwko 6-7 tierom. Jeśli rzuci na 10 tiery to lepiej się jechać utopić albo wyjść bo szkoda nerwów. Na pierwszą linię się nie nadaje w zwarciu przeciwko ciężkim 8 tierom bo zwyczajnie nie ma pancerza. Nawet 6 tier się z golda wbije. Właśnie mnie 53TP ze zwykłego w policzek przebił. Pod każdym względem premium 703 II go niszczy i rozjeżdża. Jedyny jego atut chyba to dwa działa kiedy alfa z jednego działa nie da rady dobić ogryzka. Nadaje się ten czołg na drugą linię jako wsparcie a nie przełamanie. Kolejna sprawa to te 100mm żadnego fear factor nie tworzą. Przeciwnik wyjeżdża, bach bach i masz pół HP a oddając strzał z dwóch rur pokazujesz że można na ciebie wyjechać i dobić. Jak losuje na topie z 6-7 tierami to rządzisz, jak wylatujesz na 9 i 10 tiery albo nawet same 8 to jesteś chłopcem do bicia.

Dodaj komentarz