poradnik: jak uruchomić WoT i ubić proces Game Center

Z popularnej i lubianej serii „_Patrol radzi”.

Elo 15:0
Denerwuje Was logowanie do Game Center?
Denerwuje Was działający w tle Game Center po odpaleniu gry?
Denerwuje Was przechodzenie do pulpitu po uruchomieniu WoT, aby ubić proces Game Center?
Na jednej maszynie gracie przykładowo z synem na różnych kontach gry, a co za tym idzie musicie przelogować się w Game Center?

Jeśli się denerwujecie tak, jak i ja, to Wam pomogę, bo nie mamy co liczyć na Wargaming ponieważ ich interesują nowe pojazdy premium, a nie dobro wszystkich graczy, pozdrawiam studentów.

Stworzyłem plik bat, który po uruchomieniu odpala Game Center, po pięciu sekundach automatycznie odpala grę i po dziesięciu sekundach ubija działający w tle proces Game Center.
Jak za dawnych dobrych czasów logujemy się na ekranie logowania gry, a nie w Game Center.

Jak już wspomniałem proces Game Center zniknie po dziesięciu sekundach od odpalenia WoT, więc nie musimy przechodzić do pulpitu, aby ubić Game Center, jak i nie musimy klikać graj.
Plik do pobrania TUTAJ.

Po pobraniu rozpakowujemy gdzieś na dysk i przenosimy plik Taskkill_wgc_by_Patrol.bat do głównego folderu gry.
Po przeniesieniu klikamy prawym przyciskiem myszki na pliku Taskkill_wgc_by_Patrol.bat wybierając > wyślij do > pulpit (utwórz skrót), czyli robimy skrót do pliku.
Z nowego skrótu odpalamy Game Center i WoT.

UWAGA, jeśli Wargaming postanowi wypuścić aktualizację gry, to musimy uruchomić Game Center pomijając nowy skrót.

Po zaktualizowaniu gry możemy odpalać WoT z nowego skrótu do pliku bat.

Do boju!

26 Odpowiedzi do “poradnik: jak uruchomić WoT i ubić proces Game Center

  1. jak chcesz włączyć grę to i tak Ci włącza GC aby sprawdzić aktualizacje więc działa on w tle i spowalnia system kompletnie niepotrzebnie i zamiast zamykać go ręcznie to muszę przyznać że tu Patrolowi należą się podziękowania, nie wiem czy on zrobił też tą prowizoryczną łatkę do wielkiego wyścigu ale to też było zajebiste. Wiem ile czasu zajmuje zrobienie czegoś takiego ale i tak osobiście nie miałbym chęci i motywacji więc duży plus dla Patrola za wkład dla społeczności, edit przykre że wg o tym i o wielu innych rzeczach nie pomyślało, bo zwyczajnie nie gra w swoją własną grę

   1. Ja jakoś mam skrót do WorldOfTanks.exe które jest w folderze z grą, i nie odpala mi WGC, powiem więcej ja nawet nie jestem zalogowany do WGC, tylko jak jest aktualizacja to po odpaleniu WoTa i zalogowaniu się(ekran startowy taki jak dawniej przy WotLauncher) wyskakuje mi że klient jest nieaktualny, wtedy muszę wyłączyć grę i włączyć WGC.
    Spowodowane to jest pewnie tym że moje pliki gry są strasznie pokombinowane, przerzucane z innego komputera, i w sumie dość dawno przypadkiem mi się zainstalował ten WGC, bo WoWp i WoWs nie chciały się aktualizować

    1. Ja tak samo uruchamiam grę, skrót do WorldOfTanks.exe i tyle. Co jakiś cza odpalam GC, żeby sprawdzić czy jest aktualizacja, później faktycznie zamykam go manualnie. Ewentualnie przy uruchomieniu pojawia mi się info że mam nieaktualne pliki gry, aktualizuje przez GS i dalej odpalam jak powyżej…
     Jednak być może faktycznie odpala się on sam w tle a ja o tym ie wiem. W zasobniku na pewno go ie ma przy takim uruchamianiu gry.

    2. Jest wiele sposobów na uruchomienie gry bez game center. Mój sposób ma jeden wielki plus, a dokładnie od razu sprawdzisz czy jest nowa aktualizacja. Uruchamiając skrótem do worldoftanks.exe nie sprawdzisz czy jest aktualizacja gry lub game center,a co za tym idzie czeka cię klikanina ;)

    3. _Patrol, paradoksalnie do tego co mówisz spotkałem się z sytuacją w której włączam WGC żeby sprawdzić czy jest aktualizacja, patrzę nie ma, włączam grę loguje się i wyskakuje że trzeba zaktualizować

  1. Dokładnie, zobaczyłem info tutaj, sprawdziłem odpalając WoTa i wyskoczyło, że bez naszego Wielkiego Gówno Centrum nie odpalisz już WoTa, a że szajsu trzymać nie lubie to już wolałem całkiem odinstalować to w diabły, choć tu ciekawostka: zaglądając ostatni raz przez usunięciem w poszukiwaniu jakiś może powtórek albo screenów, zobaczyłem w folderze gry instalkę WGC… który z tępych ujów tam mnie pytał czy to chcę pobrać?! Point radzi: odinstalujcie to w cholerę nim sami zaczną swoje gry ściągać na nasze kompy a potem tylko informować, żebyśmy chociaż sami odpalili bo może nam się spodoba…

 1. siemka ziomki, jest prostszy sposób bez instalowania dodatkowych “obejść” na włączenie wota bez lunchera gc, po prostu wchodzicie w folder z zainstalowaną grą i odpalacie ją za pomocą aplikacji z ikoną WorldofTanks na samym dole i gra odpala się bezpośrednio do ekranu logowania.

 2. Po co ubijać Game Center? Nie rozumiem co to komu przeszkadza. Ja mam odpalone cały czas nawet jak nie gram w WoT. Gra się sama aktualizuje w tle i jak chcę zagrać to nie muszę czekać, aż się aktualizacja pobierze.

  1. Widzę kolega ma jakiś szybki SSD, pewnie M.2 PCIe z mocnym procesorem skoro aktualizacje WoTa nie zamulają całego kompa… a z resztą nie wiem jak jest teraz, pozbyłem się WoTa, a WGC używałem przy WoWs i sam się zastanawiałem po kiego ten szajs w ogóle działa, ale pewnie jak nie zbierają danych za jego pomocą to nie są w stanie banować cheaterów… wiec “…odpalone cały czas nawet jak nie gram w WoT…” to też widzę kolega nie ma co chronić na PC, ani nie loguje się do banków… :D

  1. Tobie nie przeszkadza, bo myślisz tylko o własnej dupie i nie wiesz co to empatia. WG przed ZMUSZENIEM nas do pobrania game center powinno dodać opcję wyłączenia pobierania przez torrent. Niestety mnie nie posłuchali i teraz przez ich bubla nie mogą grać między innymi studenci, którzy mają zablokowane p2p w akademikach, a co za tym idzie nie mogą grać w grę z winy firmy Wargaming.

   1. Czyli np. mi, mojemu bratu i 2 innym kolegom =) Przez dłuuugi czas nie grałem w gry WG bo po prostu nie mogłem zaktualizować xd. Dawniej jeszcze pobierałem sam laucher ze strony: http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/699280-how-to-install-wot-without-bittorrent-without-game-center/
    gdzie udawało się jeszcze “po staremu” zaktualizować wota. Ale teraz i to nie działa.
    Dobra robota, _Patrol! Na tobie się jeszcze nie zawiodłem, w przeciwieństwie choćby do np. Supportu WG.

 3. Fajnie, zrobiłem taki bat przy pierwszych CT i piaskownicy, kiedy wprowadzili tam WGC.
  Swoją drogą nie wiem czy to bug, czy tak ma być, ale mogę odpalić wota ze starego skrótu “H:\Wargaming\World_of_Tanks\WorldOfTanks.exe” i nie odpala mi WGC, nawet w tle.

  WG jest dziwne.

  1. @Czolg E100 Tobie nie przeszkadza, bo myślisz tylko o własnej dupie i nie wiesz co to empatia. WG przed ZMUSZENIEM nas do pobrania game center powinno dodać opcję wyłączenia pobierania przez torrent. Niestety mnie nie posłuchali i teraz przez ich bubla nie mogą grać między innymi studenci, którzy mają zablokowane p2p w akademikach, a co za tym idzie nie mogą grać w grę z winy firmy Wargaming.

 4. Siemanko
  Wielu z was może mieć problem z resetowaniem się gry i itp…. szczególnie po wgraniu moda Aslaina lub samego XVM … można efekt zniwelować prawie do zera … przyczyna odpalanie się WOT w wersji 32bit – GWC standardowo odpala 32 bit wersję, ale poprzez edycję pliku Patrola w lini start dodając ścieżkę do katalogu win64 – u mnie w lini start wygląda to tak:
  start C:\Games\World_of_Tanks\win64\WorldOfTanks.exe

  zapisujemy zmiany i WOT odpala się jako 64bit wersja
  Po takiej operacji skończyły się u mnie problemy z resetowaniem gry i itp…

Dodaj komentarz