jak dobrać skille, cz. II – Type 59

Moja wersja to już wersja deluxe ;)

Szkole ją na Type 59, WZ-120, 121 i Type 62, trololo.
No, ale do rzeczy. Myślę, że generalnie tyczy się ona wszystkich medów, tak więc postaram się opisać ścieżkę kariery mojej załogi, która obecnie wygląda tak:

Cały czas starałem się zniwelować słabą mobilność typa za pomocą skill’i oraz dodatkowo jeździłem z paliwem zamiast gaśnicy.
Odkąd racje bojowe są za srebro, wożę je zamiast paliwa. Oczywiście kupione w promocji ;)
Niestety na zwykłych tankach to nie przejdzie, bo wychodzi mega minus w podsumowaniu meczu.
BTW i nie, nie gram na premium. Raz tylko w swojej karierze (jak wchodziły chińczyki) miałem miesiąc premki. Nie liczę tutaj eventów z przecenioną premką.

“Czołg premium służy do farmienia, powinieneś n00bku strzelać tylko srebrem i nie wozić w ogóle niczego, bo tylko powiększasz wydatki. Premium powinien zarabiać! Z dupy ta strona. Siemka PL” No niestety każdy ma inne podejście, ja wolę jeździć wymaksowanym pojazdem w pełnym skupieniu po to, aby wygrywać, a nie zarabiać ;)

“Camo? Hahaha, wtf, camo jest dla kamperów, looolz” – Umiejętność kamuflażu zaraz obok naprawy, jest jedną z bardziej przydatnych funkcji (może oprócz HTków).

Pamiętajcie, w grze liczy się to kto kogo wyspotuje pierwszy oraz to że możesz bezkarnie punktować zbiorniczek, jednocześnie nie będąc wykrytym.
Optyka i kamo, to esencja ^^

ETAP I
I perk: żarówka, naprawa x2, bezpieczne magazynowanie
II perk: naprawa, camo, hamowanie sprzęgłem, camo
RESET

ETAP II
I perk: BiA
II perk: żarówka, snajper, hamowanie sprzęgłem, bezpieczne magazynowanie
III perk: naprawa x2, jazda terenowa, camo
IV perk: camo x2, gładka jazda, naprawa
RESET

ETAP III
III perk: zwiad, strzał z biodra, gładka jazda, rozeznanie w sytuacji
IV perk: naprawa x2, jazda terenowa, camo
V perk: camo, camo, kontrolowane uderzenie, naprawa
RESET

ETAP IV
I perk: BiA
II perk: żarówka, snajper, czyścioszek, rozeznanie w sytuacji
III perk: zwiad, strzał z biodra, kontrolowane uderzenie, bezpieczne magazynowanie
IV perk: orle oko, wyznaczony cel, hamowanie sprzęgłem, desperat
V perk: naprawa, naprawa, gładka jazda, camo
VI perk: camo, camo, jazda terenowa, naprawa

LINK: CZĘŚĆ I

21 Odpowiedzi do “jak dobrać skille, cz. II – Type 59

 1. Mam pytanie: Perk “Snajper” dodaje 3% szans na krytyczne uszkodzenia modułów. Często spotykam się z opinią, że ten perk powoduje więcej strzałów za zero. Jak jest w praktyce, powie ktoś? IMO to bzdura, ale to tylko moje odczucie.

  1. Jasne że bzdura, wymyślona przez tych którzy nie mają pojęcia o mechanice gry. Drugi dość popularny mit to: mentor jest bezużyteczny, wynikający z błędnego rozumowania na temat expa zdobywanego przez załogę i jego rozkładu gdy jeden z załogantów ma mniej zdobytego doświadczenia.

   Kretyński pomysł to nie strzelanie z golda na czołgach premium żeby zyski z niego były jak największe bo to czołg do zarabiania. Jeśli ktoś w ogóle nie używa gold ammo to jeszcze można to zrozumieć, ale bardzo często spotkałem się z tym, że osoby które nie strzelają z gold ammo na czołgach premium bo jest to czołg do zarabiania, a używają złotych prestek na innych czołgach co jest kompletną głupotą. Tracą więcej niż zyskują bo złota pestka jest tańsza na czołgach premium, biorąc pod uwagę zwrot kredytów za zadany dmg w stosunku do ceny pestki. Kilka dingów na zwykłej pestce może przeważyć losy bitwy na naszą niekorzyść i w niektórych sytuacjach używając gold ammo można zarobić więcej niż nie używając ich bo zwycięstwo zdobyte dzięki nim pozwoli zarobić znacznie więcej. To już lepiej brać gold ammo tylko na czołgi premium a na innych nie. Najlepiej oczywiście mieć trochę golda na większości czołgów i starannie dobierać sytuacje kiedy go załadować i kiedy opłaca się nim strzelić.

   1. DoM1N potrzebuje informacji, zadałem pytanie wczoraj ale niestety nikt mi nie odpisał (…straszne, nie?)
    Mam SuperPersa i chce załogę z niego przerzucić np na T20 (mam w planach wziąć się za amerykańskie medy). czy ona coś traci z doświadczenia po przeszkoleniu?czy to szkolenie jest srebro/gold czy darmowe? i teraz odwrotnie ta sama załoga najpierw z super P na T 20, a później z powrotem na Super P. czy to szkolenie z t 20 na SP zabiera expa?

    1. SPers to MT, tak więc musisz wyszkolić załogę na jakiegokolwiek srebrnego MT (tego którego aktualnie robisz) i możesz przekładać załogę bez żadnych strat na SP.
     Jedyny koszt to koszt przeszkolenia załogi na T20 + dobicie do 100% umiejętności.
     No chyba, że zostały Ci ochłapy do zrobienia na T20, żeby przeskoczyć na wyższy tier, tak więc przeszkalaj załogantów dopiero na wyższym tierze.

    2. czyli ta załoga będzie wtedy przeszkolona i na T 20 i na Super P? będę mógl z niej korzystać wymiennie?

     a i dodam, że ta wypowiedź “Czołg premium służy do farmienia, powinieneś n00bku strzelać tylko srebrem i nie wozić w ogóle niczego, bo tylko powiększasz wydatki. Premium powinien zarabiać!” jest tak głupia, że skali dla niej brakuje. jak się gram prem tankiem to trzeba walczyć o jak najlepszy wynik drużyny i swój bo od tego zależy przychód kasy. jak się ma kiepski czołg, co się spali po oddaniu jednego strzału to wuj a nie zarobek będzie. a oszczędność na gaśnicy rzeczywiście zrobi wtedy kur…róznicę

    3. Dzięki, to ja pisałem ;) No, ale niektórzy faktycznie tak myślą.

     Jak masz załogę przeszkoloną na srebrny zbiorniczek MT, to możesz ją wkładać na złoty zbiorniczek MT bez żadnych strat i bez dodatkowego przeszkalania.

     Anonku, zarejestruj się i avka sobie dodaj ^^

 2. mam pytania:
  ile z dużym przybliżeniem trzeba walk na 4 perki 100%
  i czy np matylda IV jest dobra do szkolenia załogi dla ussr, czy lepiej: t44 – t54 – itd? zakładam że będę też robił drugą linie jak się pojawi?

 3. Zamiast niektórych (IMO bezużyteczmych) perków na dowódcy mogłeś dać cammo lub naprawę. Ten “rentgen” jest beznadziejny. Jak by się wyświetlało od razu to co innego a tu trzeba ~3 sec czekać. Reszta dobra tylko trzeba mieć w **** złota aby na resety wystarczyło ;)

Dodaj komentarz