_Patrol radzi: zalecane ustawienia Wargaming Game Center

Jeżeli podczas rozgrywki doświadczacie niewyjaśnionych przycinek, czy lagów, warto zainteresować się poradą Patrola.

Źle ustawiony game center ma wpływ między innymi na ścinki i lagi.

 1. Jeśli gra jest odpalona > wyłącz.
 2. Jeśli game center jest odpalony > wyłącz i upewnij się czy nie działa w tle.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszki na ikonie game center wybierając > właściwości.
 4. Przejdź do zakładki zgodność.
 5. Zaznacz kwadracik > uruchom ten program jako administrator.
 6. Kliknij zastosuj i ok.
 7. Ponownie kliknij prawym przyciskiem myszki na ikonie game center, ale tym razem wybierz > uruchom jako administrator.
 8. Będąc w game center kliknij ikonkę jego ustawień.
 9. Rozwiń > ogólne i ustaw dokładnie tak, jak na poniższym zrzucie ekranu.
  0
  UWAGA, po wprowadzeniu zmian nie zapomnij kliknąć zapisz!
 10. Przejdź do zakładki > aktualizacje i ustaw dokładnie tak, jak na poniższym zrzucie ekranu.
  1
  UWAGA, po wprowadzeniu zmian nie zapomnij kliknąć zapisz!
 11. Po zalogowaniu do garażu gry przejdź na pulpit i kliknij znak x czyli zamknij game center.

Ewentualnie game center można używać tylko do aktualizacji gry, a WoT odpalać ze skrótu do pliku worldoftanks.exe który znajdziemy w głównym folderze gry > win32 lub win64.

17 Odpowiedzi do “_Patrol radzi: zalecane ustawienia Wargaming Game Center

  1. ALE mieli łączem i sprzętem do giercowania co na niektórych konfiguracjach sprzętowym ma wielki wpływ na działanie world of tanks. Źle ustawiony game center może też pobrać aktualizacje innych gier w momencie, w którym ktoś będzie chciał zaktualizować WoT i zagrać w grę ;)
   To my powinniśmy decydować którą z gier aktualizować i kiedy, a nie WG.

   1. nie zauważyłem tego mielenia, ale skoro takie coś zaobserwowałeś u niektórych graczy – to kto wie.
    Co do pobierania aktualizacji innych gier – tak może być, ale raczej wtedy gdy Game Center odpalasz od święta.
    Dodatkowo włączenie jakiejkolwiek gry pauzuje aktualizację innych, aby właśnie niczym nie przeszkadzać.
    Cały bajer Game Center polega na pobieraniu np. w nocy jak nie grasz aktualizacji z wyprzedzeniem.
    Zaoszczędza to sporo czasu i nerwów. Gdy własnie chcesz włączyć grę, bo koledzy czekają z natarciem / twierdzą a ona już ma aktualizację od kilku dni.
    I takie ustawienia polecam.

    1. Wargaming nie dodaje z kilkudniowym wyprzedzeniem aktualizacji. Proste jest, że jeśli ktoś będzie chciał pobrać wcześniej, to wprowadzi zmiany w ustawieniach tego wynalazku od WG. Nie ma sensu, aby ten cud techniki mielił sprzętem i działał bez sensu w tle, bo WG info dodaje z wyprzedzeniem abyśmy mieli czas na wprowadzenie zmian i ewentualne pobranie aktualizacji.

    2. Oj Widać Patrol, że gGame Center nie używasz.
     Ten launcher pobiera aktualizacje z conajmniej 2 dniowym wyprzedzeniem.
     Zresztą widzę to w swojej historii.
     Przykładowo znaleziono i zaktualizowano do 1.7.1 30.01.2020. Wprowadzona 2 dni później 01.02.2020, a wcześniejsze pobieranie 27.01.2020.
     Podobnie jest w pozostałych grach.
     Nie każdy ma chęć i ochotę i czas pobierać pliki i robić to ręcznie, skoro jest do tego świetnie działający launcher, który zrobi to za niego.

     Co do mielenia – u siebie nie zauważyłem, a uwierz mi, że korzystam non-stop.

    3. Wasza dyskusja przypomina poradę lekarza, aby na zbicie gorączki brać to, czy tamto, a ktoś się włącza i mówi, że to nie ma sensu, bo on żadnej gorączki nie ma.

    4. @Blighthorn Pomogłem tysiącom graczy więc wiem co w trawie piszczy. Ten wpis nie pojawił się bez powodu, jak i nie napisałem podpowiedzi z nudów.

     To, że Tobie działa bez problemów nie oznacza, że wszystkim działa.

     Są gracze, których sprzęty pamiętają czasy Mieszka I, jak i gracze, którzy mają problemy z łączem. Powyższe ustawienia pomogą im zniwelować efekt uboczny mielenia sprzętem i łączem przez wynalazek WG, który powinien być nadal w wersji beta, bo do finalnego produktu sporu mu brakuje.
     Warto wspomnieć, że WG to lenie. Wymusili zamianę starego dobrego launchera na wynalazek game center tylko po to, aby zablokować instalację gry, jak i aktualizację na systemach windows xp i windows vista. Po zaktualizowaniu gry przykładowo na systemie windows7 i windows10 i przeniesieniu jej na windows xp nadal można grać w grę. Przypominam, że jeśli Tobie i mi działa bez problemów nie oznacza, że wszystkim bangla. Od dawna staram się myśleć globalnie i o wszystkich graczach, a nie o garstce. Nie można tego powiedzieć o firmie Wargaming, która miała w 4 literach graczy, którzy grają z akademików, hoteli lub mają dostawcę, który zablokował p2p, a co za tym idzie gówno center nie aktualizował gry z winy firmy Wargaming, bo nie myślą o wszystkich graczach, jak i nie myślą globalnie.

   2. Ja bardzo się cieszę, że pomagasz graczom, którzy są w potrzebie. Myślę, że wiele osób jest ci za to wdzięcznych. Jednak nie generalizowałbym. Twoje wszystkie wypowiedzi na temat WGC wyglądają jak krucjata przeciwko temu launcherowi. Owszem być może posiada on jakieś wady, które uwidaczniają się w rzadkich przypadkach na tych wspomnianych komputerach z epoki Mieszka I lub poblokowanych sieciach. Jednak w większość przypadków jest to niezasadne.
    Powyższy poradnik sugeruje, że jeśli doświadczasz niewyjaśnionych przycinek i lagów – to z pewnością jest to wina Game Center.
    Przecież przyczyną takiego zachowania komputera może być setki różnych innych czynników niezwiązanych z Game Center.
    Dlatego byłoby uczciwiej, gdybyś w swoich poradnikach dodawał taki mały disclaimer: “jeśli masz taki to a taki problem, to spróbuj tego, bo może to być przyczyna, ale nie musi”
    Do tej pory Którego poradnika bym nie przeczytał, to znajduję tam same narzekania i nawoływania do zaprzestania używania jakże to złej aplikacji. Do wyłączania jej, do nastawiania użytkowników przeciwko niej i do całkiem ostrej krytyki twórców. Co jest po prostu bzdurą.
    Zupełnie pomijasz zalety jakie z niej płyną – tak jakby ich nie było, albo bardziej koszernie lepiej dla wszystkich będzie przystąpić do postu i z nich nie korzystać. To jest absurd.

    1. Nie napisałem ani słowa o tym, że jedyną przyczyną ścinek lub lagowania jest game center więc proszę nie sugeruj tego graczom. Wydaje mi się, że umieją czytać i dotarł do nich przekaz, że game center potrzebny jest tylko do tego, aby zaktualizować grę więc nie ma sensu, aby działał w tle.

     Poniższe komentarze potwierdzają, że game center działający w tle ma wpływ na maszynki do grania. WG wciska od dawna kit, że ich wynalazek nie ma wpływu na sprzęty do giercowania, a my mamy łykać ten kit, jak pelikany.

     Możesz mieć oczywiście swoje zdanie, ale jak już wspomniałem myślę globalnie, a nie o jednostkach, które myślą, że jeśli im działa, to i wszystkim ma działać. To do graczy należy decyzja czy będzie działał w tle czy nie.

    2. “Źle ustawiony game center ma wpływ między innymi na ścinki i lagi.”
     Jest takim stwierdzeniem właśnie. Zresztą to samo jest w każdym innym poradniku dotyczącym aktualizacji.
     Co to znaczy źle ustawiony? trudno powiedzieć, ale z poradnika wynika, że należy w nim wyłączyć wszystkie przydatne opcje, albo go po prostu wyłączyć całkiem i najlepiej nie używać.
     Tu nie ma słowa o tym, że drogi graczu może sprawdź sobie czy masz stabilny komputer i net czy może masz w nim burdel.
     Diagnoza jest jedna – masz lagi – wyłącz Game Center. Bo to jego wina.
     Może i to komuś pomaga, ale to jest nonsens.

     Dlaczego to w ogóle piszę? bo jesteś dla wielu graczy autorytetem i wpływasz na opinie. A opinię jaką kreujesz o Game Center dobrze podsumowują tu użyte komentarze o gównie.
     Wielu z tych graczy, zamiast pomyśleć samodzielnie i spróbować coś zrobić ze swoim sprzętem – zastosuje się do twojej rady, czy trzeba czy nie trzeba zacznie wyłączać game center mając niezaktualizowane gry kiedy będą ich potrzebować, a jak zacznie coś się dziwnego dziać, to będą fukać na Game Center, że to pewnie jego wina – bo przecież jest poradnik, który to sugeruje napisany by Patrol.
     A przecież może być zgoła inaczej i przyczyna złego działania może być zupełnie inna.

     Moim zdaniem opinia ta jest zupełnie niesprawiedliwe co do tego Launchera, który dla olbrzymiej większości graczy robi świetną robotę.
     Tylko jest niepotrzebnie piętnowany od samego początku.

    3. Widzę, że nie dostrzegasz różnicy w wyrazach między innymi i główną.
     Powtarzam, nie napisałem, że game center jest główną przyczyną lagowania lub ścinek więc nie sugeruj, że tak napisałem. Na niektórych konfiguracjach sprzętowych ustawienia game center i działający w tle ma wpływ na maszynki do grania, jak i nasze łącza co POTWIERDZILI gracze. Sugerowane ustawienia mogą takim graczom pomóc co przypominam POTWIERDZILI gracze więc przestać proszę zaginać rzeczywistość.
     Przypominam, że gracze POTWIERDZILI, że moja podpowiedź im pomogła.

     Musisz z tym żyć.

     Napisałeś, że piszę iż game center jest gównem. Gdyby twórcy gry, jak i game center zrobili game center z prawdziwego zdarzenia, to działałby poprawnie na wszystkich konfiguracjach sprzętowych. Niestety tak nie jest więc game center jest bublem czy ci się to podoba czy nie.

     Napisałeś też „A przecież może być zgoła inaczej i przyczyna złego działania może być zupełnie inna”.

     Dlatego w poradniku znalazły się wyrazy „między innymi”, a nie główna przyczyna. Nie wiem jak można tego nie dostrzec? A może można, ale trzeba się przyczepić, bo tak ;)

    4. Nie odwracaj kota ogonem. W artykule stoi “Źle ustawiony game center ma wpływ między innymi na ścinki i lagi.”
     Następnie radzi się ustawić go tak, aby wyłączyć w nim wszystkie potrzebne funkcje. Czyli w skrócie przestać używać, bo nie ma sensu używać go bez tych funkcji.
     Słowa “między innymi” użyte w tym zdaniu równie dobrze mogą sugerować, że oprócz ścinek i lagów, źle ustawiony Game Center może powodować koklusz i sraczkę. Bo “między innymi” powodują ścinki i lagi.
     Brakuje za to informacji na jakich to konfiguracjach jest problem.
     Byłaby to chyba najbardziej istotna informacja tego poradnika i wiadomo kto miałby stosować te rady, a kto nie.
     Potwierdzić, że jest lepiej może każdy, co nie oznacza, że był w ogóle jakiś problem i że rzeczywiście był naprawiony. Nie neguję, że nikomu to nie pomogło, ale nie jest to również dla mnie wiarygodne, bo ani “pacjenta” nie widziałem przed ani po.
     Wątpię też, że w ogóle chodzi tu o konfiguracje “sprzętowe”.

Dodaj komentarz