zbalansowanie pocisków specjalnych: następny krok

W grudniu zeszłego roku ogłosiliśmy, że zbalansowanie na nowo amunicji specjalnej będzie priorytetem w 2019 roku. Ta wiadomość stała się jednym z najgorętszych tematów w społeczności. Nadchodzące zmiany spowodowały mnóstwo sugestii i dodatkowych pytań, więc uważnie przeanalizowaliśmy opinie graczy, aby zrozumieć, jakie kolejne kroki powinniśmy podjąć.

Uruchomiliśmy również kilka supertestów, eksperymentując z ustawieniami amunicji specjalnej i szlifując jej mechanikę, a jednocześnie uważnie czytając opinie naszych testerów. Teraz zebraliśmy już wszystkie potrzebne dane i jesteśmy gotowi przekazać Wam więcej informacji.

Następny krok

Od 4 do 10 czerwca uruchamiamy nową rundę balansowania amunicji specjalnej w Piaskownicy, naszym otwartym serwerze testowym. Przedstawimy koncepcję alternatywnej amunicji specjalnej, różniąca się od tej, którą przedstawiliśmy na WG Fest w grudniu zeszłego roku. Szczegółowa lista zmian zostanie ogłoszona niedługo przed testem, więc czekajcie na dalsze informacje!

Ważne: Testy będą trwały tylko 1 (jeden) tydzień i zakończą się 10 czerwca o 11:00 (UTC +2)!

Jak mogę wziąć udział?

Wszyscy mogą wziąć udział w testach – wystarczy, że wyślecie do nas zgłoszenie. Po przyjęciu i przetworzeniu Waszego zgłoszenia damy Wam bezpośredni dostęp do serwera testowego. Zobaczycie wtedy specjalny ekran promocyjny w swoim kliencie gry.

Jeśli uczestniczyliście wcześniej w testach Piaskownicy, to macie już dostęp do testów.

DOŁĄCZ DO TESTÓW AMUNICJI SPECJALNEJ  

Bądźcie pierwszymi graczami, którzy zapoznają się ze zmienioną mechaniką amunicji i sami ją oceńcie. Dołączcie do testów już teraz i podzielcie się swoimi opiniami!

0 0 votes
Oceń wpis:
18 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Komandor Shepard

😮

KKProgamer

Hmmm Hmmm, wiadomo co teraz będą testować?
Rebalans „gold” ammo – dla mnie bomba :]

esenpe

Ta bomba może okazać się wielkim niewypałem i drastycznie wpłynąć na rozgrywkę. Mam nadzieje, że kacapy wiedzą co robią..

Sheyki

Skończy się jak rebalans 2.0, gracze stwierdzą, że nie o to chodziło i jasne sugestie były na forum od lat, a WG że jak się nie podoba to spier… i temat zniknie z radaru na 3 czy tam 5 lat. Problemem nie jest gold ammo tylko relacja pomiędzy amunicją a pancerzem. Niby jakim cudem 8 tier ma przebić Type4 Heavy od przodu bez golda? Większość nawet z goldem raczej nie ma takiej opcji, bo najsłabszy weakspot to 230mm jak masz go idealnie na wprost.

Jisaburo Ozawa

A dlaczego ma go przebijać od przodu? Wolne czołgi się flankuje i wykańcza z boku a jak nie potrafisz to się wycofujesz. Według mnie super ciężkie czołgi powinny być całkowicie nieprzebijalne od przodu tak jak cele na LF.

esenpe

Tak można objeżdżać i strzelać w boki itp lecz gra diametralnie się wydłuży. Będzie wiecej remisów i czołgów, które się wystrzelają z ammo. Taki BC25t będzie musiał mieć więcej pocisków. Mam nadzieję, że nad tym też pomyślą a nie po wprowadzeniu zmian się obudzą. Jeszcze jedną a najważniejszą sprawą jest ujednolicenie penetracji na zwykłych pociskach w danych rodzajach czołgów. Nie wyobrażam sobie, że jeden na zwyklych będzie mial 230 a drugi 260 bo ten pierwszy będzie miał na goldzie 30 peny więcej.

Sheyki

Z obecnymi mapami w stylu Emperor’s Bridge taka gra nie ma sensu, bo z dwoma super ciężkimi i 4 niszczycielami wygrywasz bitwę za każdym razem.

ate1990

Powiedz mi jak oflankować czołg siedzący w jednym z 3 tuneli, bo każda mapa wygląda tak samo – 3 tunele, czasem 2 tunele i plac na środku, przy czym ciężkie jadą w jeden tunel, medy w drugi, a TDki i lighty kombinują co robić, bo okazję do strzału/spota mają tylko kilka sekund na początku bitwy.

Mr Scratch

ja obstawiam że będzie wielkie oburzenie i zrezygnują tak jak z nerfem ob 430 i 430u

Jisaburo Ozawa

Oczywiscie oburzenie dewiantów walących gold-seriami z X do VIII.

Daros

^ +1

Ragedeer

+1

Sheyki

Jeśli i tak by cię przebił to nie wiem o co ten ból dupy, a jeśli nie to też nie wiem o co ten ból dupy, bo od tego jest gold.

Sinecode

Jak dla mnie mogą walić ile wlezie. Debili którzy widząc że gold pestka ma 330 peny, jeżdżą wyładowani tym po dach nie brakuje, ale tego że to kumulaki i wystarczy lekko stanąć pod kątem i się wszystko odbija to nie wiedzą. Takich to mi nie żal, a nawet śmieszy mnie jak się ich robi bez wazeliny jak chce.

Pawel T

…no jak ktos kupil Godzille na czarnym rynku i teraz by sie okazalo ze jej znerfia hesha to bedzie wkurw maksymalny…

Komandor Shepard

a co, normalnych pocisków z 310 peny tam nie ma? wystarczy dodać ze 100 dmg do nich bo jak na celność i szybkostrzelność to brak im dmg i problem z bani.

Pawel T

Nie, takich czołgów „uśrednionych” jest wystarczajaco. A Godzilla którą możesz zdjąć czołg na one-shota jest jedna i to jest cały i jedyny urok grania tym pod każdym innym względem badziewiem

Konrad

Może może po tym rebalansie znaczenie słowa „pancerz” w czołgach super ciężkich nabierze nowego prawidłowego znaczenia bo jak narazie to pancerz u czołgów super ciężkich wygląda ciekawie tylko na papierze