Za kulisami: Zatoka małży

Mamy słońce, piasek i morze. Doskonała, tropikalna rajska wyspa i pole bitwy, które oferuje tysiące możliwości. 

Przyjrzyjmy się procesowi powstawania Zatoki małży – mapy pochodzącej prosto z Misji zwiadowczej!

SERIA PYTAŃ SKIEROWANYCH DO NASZEGO ZESPOŁU DEWELOPERÓW I ICH ODPOWIEDZI!

Pyt.: Wielu graczy jest zachwyconych wspaniałym krajobrazem Zatoki małży. Jak on powstał? Na przykład skały, wybrzeże czy wulkan?

Odp.: W tym przypadku korzystamy z modeli stworzonych przy użyciu nowoczesnej technologii fotogrametrii. Ta technologia znacząco udoskonala jakość i szczegółowość tych elementów. Uwieczniliśmy wybrane elementy krajobrazu i dodaliśmy je do mapy.

+20 zdjęć

Pyt.: Zauważyliśmy wieżyczkę, która ciągle strzela w stronę morza. Czy na mapie jest więcej takich interesujących szczegółów?

Odp.: Charakterystycznym elementem mapy jest wulkan, który wygląda, jakby zaraz miał wybuchnąć. Czasem można zauważyć samoloty ścigające się między skałami lub rozbijające się o bunkier.

Pyt.: Jaka część mapy Zatoka małży była dla Was największym wyzwaniem?

Odp.: Cała mapa była wymagającym doświadczeniem dla naszej ekipy. Jednakże najwięcej przeróbek dokonaliśmy w porcie. Układ elementów i ogólny styl całości zmieniały się parę razy.

Pyt.: Jak zespół poradził sobie z wyzwaniami przy tworzeniu Zatoki małży?

A: Zatoka małży to wyjątkowa mapa. Wyróżnia się unikatowym stylem i rozmiarem w porównaniu do innych naszych projektów. Wymagała od nas wiele pracy na etapie prototypu, przy tworzeniu nowych modeli, tekstur i w fazie testowej.

Musieliśmy dużo eksperymentować, by przystosować się do nowych warunków.

Pyt: Jak postępowały prace nad Zatoką małży po Misji zwiadowczej? Czy zostały wprowadzone jakieś istotne zmiany na mapie?

Odp.: Po Misji zwiadowczej nie wprowadziliśmy prawie żadnych większych zmian w rozgrywce, choć dodaliśmy poprawki wizualne. Główne założenia mapy zostały zachowane – jest to wyspa, choć o bardziej realistycznym wyglądzie. Rozmieściliśmy infrastrukturę, która podczas II wojny światowej znalazłaby się na strategicznie istotnej wyspie, a jeden z obszarów został przerobiony na port.

Port

Pyt.: Podczas Misji zwiadowczej gracze docenili fakt, że Zatoka małży zapewnia taktyczną różnorodność dla każdego typu czołgu. Możesz mi opowiedzieć więcej o pracach nad balansem w Zatoce małży?

Odp.: Ze względu na duży rozmiar i kształt samej mapy kluczową kwestią stało się stworzenie takich warunków, aby wszystkim klasom pojazdów zapewnić dostęp do szerokiego wachlarza taktyk. Opierając się na wcześniejszych doświadczeniach z innych map, wiemy, jakie rodzaje rozgrywki preferują gracze i dostosowaliśmy mapę do tych preferencji.

Pozycje startowe obu drużyn

Niebieski – drużyna I

Żółty – drużyna II

Trasy

Pomarańczowy – drużyna I

Niebieski – drużyna II

Rozmieszczenie pojazdów

Niebieski – niszczyciele czołgów

Pomarańczowy – czołgi ciężkie

Czerwony – czołgi lekkie

Turkusowy – czołgi średnie

Zielony – działa samobieżne

Kierunki strzałów

Żółty – oddawane przez drużynę II

Niebieski – oddawane przez drużynę I

UCZCIE SIĘ I PODBIJAJCIE!

Teraz gdy poznaliśmy już historię powstania mapy, przejdziemy do interesujących punktów na mapie Zatoka małży. Wykorzystajcie te użyteczne wskazówki, by zdobyć przewagę na tym przepięknym polu bitwy, które trafiło właśnie do bitew losowych!

Interaktywna grafika na oficjalnej stronie WoT

1

POSŁUCHAJCIE HISTORII

Muzyczny motyw towarzyszący zmaganiom w Zatoce małży emanuje świeżością i egzotyką, tak jak sama wyspa. Utwór wykonywany jest w tempie na ¾, rzadko spotykanym w ścieżkach dźwiękowych World of Tanks. Składa się z dwóch elementów akcentujących odpowiednio rytm i melodię, które stopniowo się przeplatają. Część rytmiczna jest inspirowana tańcem wojennym Tumahik. Wyraża atmosferę nieuchronnego konfliktu, podczas gdy partia melodyczna odzwierciedla monumentalne, naturalne piękno tego rozdartego wojną miejsca.

Inne ścieżki dźwiękowe znajdziecie w naszym Archiwum muzycznym, naciskając poniższy przycisk.

ARCHIWUM MUZYCZNE

ź: WoT

Wyłączono możliwość dodawania komentarzy.