wyposażenie 2.0: co się stanie z obecnym wyposażeniem?

Aktualizacja 1.10 wprowadzi znaczną zmianę do starego systemu wyposażenia.

Nowe typy, kategorie, premie i inne elementy będą dodane, by oferować jeszcze więcej sposobów na dopasowanie Waszych pojazdów do preferowanego przez Was stylu gry. Wszystkiego o Wyposażeniu 2.0 dowiecie się z poświęconego mu artykułu! Sprawdźcie sami!

Jednakże wielu z Was jest przejętych losem poprzedniego wyposażenia i sposobami, w jakie zmiana wpłynie na Wasze kolekcje przedmiotów. Tutaj znajdziecie bardzo szczegółowy opis zasad wymiany.

Warunki zamiany

Stare wyposażenie zostanie zastąpione nowym, z uwzględnieniem specyfikacji przeprojektowanego systemu.

Na przykład, Mechanizm dosyłający do dział średniego kalibru dla czołgów i dział samobieżnych stanie się Mechanizmem dosyłającym 2. klasy, zatem możecie zamontować go na pojazdach poziomów V-VII oraz czołgach poziomów VIII-X, z którymi był uprzednio kompatybilny. Mechanizm dosyłający do dział dużego kalibru dla czołgów i dział samobieżnych stanie się Mechanizmem dosyłającym 1. klasy, możliwym do zamontowania w czołgach poziomów VIII-X, z którymi wcześniej był kompatybilny:

STARA CENA NOWA CENA
Mechanizm dosyłający do dział średniego kalibru: 200 000 kredytów

Mechanizm dosyłający do haubic średniego kalibru: 300 000 kredytów

Mechanizm dosyłający 2. klasy: 300 000 kredytów
Mechanizm dosyłający do dział dużego kalibru: 500 000 kredytów

Mechanizm dosyłający do haubic dużego kalibru: 600 000 kredytów

Mechanizm dosyłający 1. klasy: 600 000 kredytów
Przykład:
Jeśli czołg średni X poziomu posiadał Mechanizm dosyłający do dział średniego kalibru, ten stanie się Mechanizmem dosyłającym 2. klasy.
Tylko jeśli czołg z poziomu między VIII-X miał uprzednio Mechanizm dosyłający do dział dużego kalibru, będzie on kompatybilny z Mechanizmem dosyłającym 1. klasy w przyszłości.

Wyposażenie z poziomów I–III zostanie zdemontowane za darmo i automatycznie przeniesione do magazynu. Wyjątkiem od tej reguły będzie Ulepszone zawieszenie dla czołgów z poziomów II–III.

Następujące typy obecnego wyposażenia zostaną zastąpione analogicznym sprzętem:

 • Ulepszona wentylacja
 • Mechanizm dosyłający
 • Ulepszony system naprowadzania
 • Stabilizator pionowy
 • Osłona przeciwodłamkowa
 • Dodatkowe ostrogi
 • Siatka maskująca
 • Lorneta polowa
 • Powłoka antyrefleksyjna

Następujące typy starego wyposażenia zostaną zastąpione nowym:

STARE WYPOSAŻENIE NOWE WYPOSAŻENIE
„Mokry” magazyn amunicji

Filtr cyklonowy

Napełnienie zbiorników CO2

Skrzynka z narzędziami (także ulepszone wyposażenie i wyposażenie z nagród)

Zmieniona konfiguracja
Ulepszone zawieszenie (wszystkie typy) Ulepszone wzmocnienie

Co więcej, planujemy wprowadzić Dyrektywę dla zmienionej konfiguracji, w zastępstwie Skrzynki z narzędziami:

KATEGORIA TYP WYPOSAŻENIA EFEKT
Żywotność Dyrektywa dla zmienionej konfiguracji Przyspiesza naprawę o 10%

Wyposażenie, którego klasa zmieni się w porównaniu z obecną klasą pojazdu, zostanie oznaczone ikonką ostrzegającą. Możecie nadal użyć go na wybranym czołgu, jednak nie będzie można go zamontować ponownie, po uprzednim zdemontowaniu. To wyposażenie zostanie wysłane do magazynu wraz z rozpoczęciem aktualizacji.

Powyższe zasady tyczą się jedynie pojazdów z poziomów IV-VII.

Jeśli jakiekolwiek wyposażenie było zamontowane na czołgu, na którym nie będzie już mogło być wykorzystane w nowym systemie (np. z powodu niedopasowanego typu pojazdu), zostanie ono automatycznie przeniesione do magazynu i przekonwertowane.

W momencie, kiedy Wyposażenie 2.0 wejdzie na serwery zwykłe, całe ulepszone wyposażenie zamontowane na Waszych pojazdach zostanie automatycznie przeniesione do magazynu.

Kiedy Aktualizacja 1.10 wejdzie na serwery zwykłe, reguły demontażu zostaną ujednolicone dla całego sprzętu. Wyposażenie, które poprzednio posiadało status standardowego (Siatka maskująca, Lorneta polowa i Skrzynka z narzędziami.), mogą być odmontowane wg zasad ogólnych za 10 szt. złota lub z użyciem zestawu demontażowego.

Zwróćcie uwagę, że stan na dziś umożliwia demontaż Siatek maskujących, Skrzynek z narzędziami oraz Lornet polowych za darmo. Pamiętajcie, że po wejściu funkcjonalności do gry, będziecie musieli wydać 10 złota lub użyć zestawu demontażowego, aby usunąć te przedmioty z Waszych pojazdów.

Jeżeli planujecie używać tego wyposażenia na pojazdach innych niż te, na których są one obecnie zamontowane, zalecamy dokonanie tych zmian przed aktualizacją.

Przygotowaliśmy dogodny podgląd, który ilustruje sposób, w jaki każda sztuka wyposażenia zostanie poddana konwersji.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

Te informacje powinny być odpowiedzią na najbardziej palące z pytań. Zamiana przebiegnie w sposób zupełnie zautomatyzowany. Wypróbujcie je, kiedy będą już dostępne, personalizujcie swoje czołgi wedle uznania i odkryjcie co daję Wam przewagę w bitwie!

11 Odpowiedzi do “wyposażenie 2.0: co się stanie z obecnym wyposażeniem?

 1. Zajebiście kurwa.. „Zwróćcie uwagę, że stan na dziś umożliwia demontaż Siatek maskujących, Skrzynek z narzędziami oraz Lornet polowych za darmo. Pamiętajcie, że po wejściu funkcjonalności do gry, ***będziecie musieli wydać 10 złota lub użyć zestawu demontażowego, aby usunąć te przedmioty z Waszych pojazdów.***”

  1. Jak zwykle ludzie się budzą gdy wg da oficjalny wpis ale to było pewne od początku testowania mechaniki ale oczywiście kto to testuje i przede wszystkim ma najwięcej do powiedzenia? Ruskie dzieci które wchodzą grają X bo na normalnym serwerze jej nie mają i powiedzą fajne fajne

 2. i cyk, 100k srebra na module w górę, możne nie zauważą?

  i 2 ciekawostka, ja mam +/- 180 pojazdów w garażu, w tym +/- 100 premek, ciekawe czy dadzą mi +/- 500 rozkazów, czy jak tam się to zwie, bym mógł każdy pojazd dostosować do wyposażenia 2.0, przez zdjęcie modułów i zainstalowanie nowych ?

  głupie pytanie, oczywiście że nie :{

  i tak, moduły mam na każdym, od 2 tieru aż do 10, a z 1-4 i tak mi zdejmą, bo one albo w ogóle nie mają slota, albo 1 góra 2 :{

  1. ta dokładnie sporo wyposażenia idzie w górę, ale ponoć celem wprowadzenia było aby nowi gracze mogli je łatwiej zdobyć… powodzenia życzę :D. ogólnie mówili że dadzą jakąś żenującą liczbę demontażowych a o parę następnych będziesz musiał walczyć w bitwach :D

  1. Polecam poprzedni temat „wyposażenie 2.0 już tu jest!”. Znalazłem tam info jak poniżej:

   „Wyposażenie z poziomów I–III zostanie zdemontowane za darmo i automatycznie przeniesione do magazynu. Wyjątkiem od tej reguły będzie Ulepszone zawieszenie dla czołgów z poziomów II–III.”

Dodaj komentarz