wykluczone mapy: pierwsze informacje

Jedną z funkcjonalności, o które najczęściej prosicie, jest możliwość pomijania niektórych map przez mechanizm losujący. Miło nam ogłosić, że wprowadzamy taką funkcjonalność w wersji 1.5! Teraz będziecie mogli zablokować jedną wybraną przez siebie mapę i omijać ją w kolejce mechanizmu losującego.

Jak to będzie działać?

Wprowadzając tę funkcjonalność, będziemy musieli trochę dostosować mechanizm losujący. Zapewni to, że w żadnym wypadku system losujący nie umieści Was na zablokowanej przez Was mapie. Wykluczanie map będzie dostępne tylko w bitwach standardowych, a nie w natarciach i bitwach spotkaniowych.

Ta funkcjonalność będzie działać tylko podczas gry pojazdami przynajmniej IV poziomu i będzie wyłączona dla wszystkich trzech map do Wielkich bitew (Klondike, Nebelburg i Zaplecze).

Na koniec, jeśli chcecie zablokować inną mapę, będziecie musieli odczekać przynajmniej 4 godziny od zablokowania poprzedniej.

Jak ta funkcjonalność będzie działać dla plutonów?

Wykluczanie będzie dostępne tylko dla graczy, którzy stworzyli pluton. Listy wykluczonych map innych członków plutonu będą nadpisywane przez listę gracza, który stworzył pluton, dopóki będą częścią tego plutonu.

Wciąż dopracowujemy koncepcję tej nowej funkcjonalności, więc może się znacznie zmienić w przyszłości. Chcielibyśmy również usłyszeć Wasze sugestie, więc nie krępujcie się zadawać pytań i podzielcie się swoimi opiniami!

0 0 votes
Oceń wpis:
14 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Patrycjusz S

W końcu . Jakiej mapy najbardziej nie lubicie?
moja znienawidzona obecnie to : Prokhorovka

Maciek

ENSK – Największe zło wota nadające się tylko na bitwy 1/1 albo na tiery 1-3 . Jakbym miał możliwość wybrania drugiej to też na wszelki wypadek wybrałbym ENSK 😉

Jisaburo Ozawa

Ensk jest super bo tam gracze nie kampią tylko się młócą na 100%. Głupią niezbalansowaną mapą są Przedmiescia. Typowy bubel z wota to Westfield, Urwisko i Granica Imperium.

Sinecode

A co Ci nie pasuje w Przedmieściach? Szybka młocka jak na Ensku dla niskich tierów. Gorsze są Westfield, Malinówka, Prochorowka i Granica Spie*dolenia.

Jisaburo Ozawa

Strona z jeziorkiem ma zawsze mniejsze szanse na zwycięstwo. Wolne pojazdy nie mogą zająć szybko pozycji bo są wykrywane, arta nie ma dobrych i bezpiecznych miejscówek.Nad wszystkim dominuje górka z której jest wgląd w pozycje przeciwnika. Strona bez jeziorka ma w okolicach wiaduktu otwory w budynkach z których masakruje atakujących.

Kzyezer

Mega fajna opcja, można wyłączać różną mapę, w zależności od tego czym akurat gramy, np. nie chciałbym grać mausem na malinówce a UDESem na himmelsdorfie, do tego nerf japońców, poprawy w MM, jakieś działania przy artylerii, jak dla mnie to wszystko się dzieje w fajnym kierunku. No i ostatnio wypuszczane premki są wyjątkowo dobrze zbalansowane (lansen, ts-5…)

shadowmen11

W końcu nie będę musiał patrzyć na Paryż 🙂

casotomia

Za to przydałoby Ci się zajrzeć do słownika

stona100

kozak łodpowieć 😛

stona100

paryżewo i chińskie szambo………..
Pozdrawiam 😉

Ten_warrior_

zatoka rybacka bye, przydało by się pozbyć jeszcze urwiska. Prochorowka i malinówka w gruncie rzeczy są dobrymi mapami, ale przez artę wolne pojazdy mają przestrane

Paweł Pilski

Najbardziej niezbalansowane na ten moment to Bagno, Port i Rzeka Perłowa.

Sinecode

I ten dylemat którą mapę zablokować bo jest kilka tak irytujących i bezsensownych że ręce opadają.

Marpov

Teraz tylko czekać, jak po wprowadzeniu zacznie się płacz, że „cały czas losuje mi jedną mapę”.
Zamiast przemyśleć konstrukcję map i je przebudować, to próbują wprowadzić jakiś mechanizm, który będzie miał na celu zrobić dobrze każdemu, a jak znam „wotowe” realia nie dogodzi nikomu.