WoWs: Polowanie na Piñatę

Przygotujcie się na Polowanie na Piñatę!

Nowe wydarzenie, które wkrótce rozpęta się na naszych wodach, by zapewnić masę frajdy przy roztrzaskiwaniu Piñaty na kawałeczki.

To barwne wydarzenie wprowadza doskonałe urozmaicenie od zwykłych bitew, ale nadal pozostaje stymulującym wyzwaniem!

Początek: 28 mar, 03:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 28 mar, 03:00
Koniec: 11 kwi, 04:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 11 kwi, 04:00
„Piñata” to tradycyjny element towarzyszący świętowaniu w pewnych krajach. Zazwyczaj jest to kolorowa, pusta w środku figura w kształcie zwierzęcia lub przedmiotu, często zrobiona z masy papierowej, tektury albo innych materiałów. Zawieszona piñata wypełniona jest cukierkami, zabawkami lub innymi drobiazgami. Uczestnicy gry, zazwyczaj mający zawiązane oczy, dzierżą w dłoniach kij, którym po kolei uderzają piñatę, próbując ją rozbić, by wszyscy mogli dobrać się do jej zawartości.

WARTO WIEDZIEĆ

Bitwy w ramach Polowania na Piñatę rozgrywane będą na mapie Wyspy Kolorowe, która została przyozdobiona specjalnie na tę okazję. Po wejściu do bitwy na Waszym okręcie zastosowany zostanie losowo jeden z 14 tematycznych kamuflaży wydarzenia. Każdy okręt, w tym także Piñata, będzie mieć zupełnie nową specjalną animację eksplozji przy zatopieniu.

Format
  • 7 na 7 okrętami wszystkich klas z poziomów VIII–IX.
  • Maksymalnie 1 lotniskowiec, 1 okręt podwodny, 3 pancerniki, 3 krążowniki oraz 3 niszczyciele na drużynę.
  • Gracze mogą brać udział w dywizjonach złożonych z maksymalnie 3 graczy.

Specjalny okręt Piñata — pancernik albo lotniskowiec o wyraźnie zwiększonej wytrzymałości — również będzie brał udział w bitwie i obierze w niej jedną z ośmiu predefiniowanych tras. Gdy okręt Piñata zostanie zniszczony, w miejscu jego zatopienia powstanie kurcząca się strefa kluczowa, skłaniająca graczy do zebrania się w jej obrębie, jeśli nadal zależy im na zdobywaniu punktów. Jeśli Piñata dopłynie do swojego celu — eksploduje!

Drużyna, która jako pierwsza zatopi wszystkie okręty przeciwnika albo zdobędzie 1000 punktów, wygrywa!