WoWs – pierwsze przecieki z wersji alfa

Prosto z Rosji =]
Kiedyś to w końcu musiało się stać.
Oczywiście nie ma co się spodziewać wodotrysków – to wczesna wersja alfa, więc wszystko dopiero raczkuje. Idę o zakład, że jeszcze nie ma nawet dźwięku.

Tymczasem TUTAJ, dowiecie się m.in. dlaczego są dwa paski nad okrętami.

źródło: FTR

Dla porównania fotka z mojej kolekcji – WoWp w wersji alfa wyglądał dość podobnie =]

22 Odpowiedzi do “WoWs – pierwsze przecieki z wersji alfa

    1. Statek – każde urządzenie transportowe, które jest zdolne do pokonywania przestrzeni w sposób dla niego charakterystyczny, ale inny niż w oparciu o stały ląd. W szczególności może pływać pod powierzchnią wody, na jej powierzchni, unosić się w atmosferze lub w przestrzeni kosmicznej. Może mieć własny napęd i urządzenia sterujące, lub być uzależniony od innej jednostki.

     Wyróżnia się:

     statek wodny
     statek nawodny – unoszący się na powierzchni wody, np. barka, łódź, okręt, statek handlowy, żaglowiec
     statek podwodny – mogący całkowicie zanurzać się w wodzie, np. batyskaf, okręt podwodny

     Okręt – zwykle uzbrojona[1] jednostka pływająca w służbie państwa, tj. jego sił zbrojnych – marynarki wojennej pod banderą wojenną, przeznaczona do wykonywania zadań bojowych. Potocznie[2] także duży statek[3].

     Konwencja o morzu pełnym definiuje: “okręt wojenny”[4] oznacza okręt należący do marynarki wojennej Państwa i noszący znaki zewnętrzne okrętów wojennych tego Państwa. Dowódca powinien być oficerem marynarki wojennej w służbie państwowej, jego nazwisko powinno znajdować się na liście oficerów marynarki wojennej, a załoga powinna być podporządkowana regulaminom dyscypliny wojskowej[5].

     Mianem “okręt” potocznie[2] określa się też duży statek (morski)[6][7]. Istnieje wiele terminów, w których pochodna wyrazu okręt odnosi się zarówno do statków i okrętów, lub też tylko do statków, np. okrętownictwo (wiedza inżynierska dotycząca budowy zarówno statków, jak i okrętów), chłopiec okrętowy (uczeń, kandydat lub praktykant na marynarza), zaokrętowanie (przyjęcie nowej osoby na statek jako członka załogi lub jako pasażera). Terminy statek i okręt nie są synonimami, a ponadto przymiotnik okrętowy oddzielił się od źródłosłowu.[potrzebne źródło]

     Wikipedia prawdę ci powie…

    2. Samolot, Samochód i Samopław jak to kiedyś powiedział mój kolEga ;)

Dodaj komentarz