WoWs: biuletyn deweloperów i test publiczny 13.1

Zmiany i nowości w najnowszej aktualizacji World of Warships oraz test publiczny.

WAŻNE! Aktualizacja jest wciąż w fazie testów, więc informacje zawarte w artykule mają charakter wstępny i odzwierciedlają stan gry na czas jego publikacji. Niektóre zmiany i nowe funkcje mogą zostać całkowicie usunięte bądź pojawić się we wprowadzonej aktualizacji w innej formie. Zrzuty ekranu, konkretne wartości i szczegóły mechanik w grze niekoniecznie znajdą swoje odzwierciedlenie w ostatecznej wersji gry po wprowadzeniu aktualizacji.

Nagrody za aktywność na serwerze testu publicznego mogą różnić się od tych na serwerze głównym.

Począwszy od następnego testu publicznego, Biuletyn dla deweloperów będzie publikowany pod nowym tytułem — Prace w toku.

Aktualizacja testu publicznego 13.1: Runda 1

Początek: 18 sty, 18:30 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 18 sty, 18:30
Koniec: 23 sty, 07:30 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 23 sty, 07:30
Udział w teście publicznym to doskonały sposób na zdobycie kontenerów z okrętami premium, stałymi i jednorazowymi kamuflażami oraz innymi cennymi przedmiotami. Wszystkie informacje o tym, jak dołączyć do testu publicznego, są dostępne na naszej oficjalnej stronie w specjalnym artykule.

Zmiany w okrętach podwodnych i ich zwalczaniu:

Począwszy od aktualizacji 13.1, rozpoczynamy wprowadzanie zmian w okrętach podwodnych i zwalczaniu okrętów podwodnych, które poprzednio ogłosiliśmy w tym artykule. Chcemy zaradzić zjawiskom takim jak „shotgunning” (torpedy wystrzelone z tzw. „przyłożenia”) i sprawić, że interakcje pomiędzy okrętami podwodnymi i okrętami powierzchniowymi będą logiczniejsze i bardziej intuicyjne. Poniżej możecie zapoznać się ze zmianami, które zostaną wprowadzone w aktualizacji 13.1.

Zmiany w zwalczaniu okrętów podwodnych:

 • Linie X Venezia i X Hindenburga, a także VIII Prinz Eugen iIX Schröder  będą teraz mieć do dyspozycji Atak lotniczy bombami głębinowymi zamiast bomb głębinowych
 • Pancerniki z poziomów V–VIII otrzymają zwiększony zasięg Ataku lotniczego bombami głębinowymi.
 • Atak lotniczy bombami głębinowymi dla pancerników z poziomów V–VIII i krążowników będzie mieć krótszy czas odnowienia, a uszkodzenia zadawane przez bomby zostaną nieco zmniejszone. Oznacza to, że będziecie mogli korzystać z niego częściej, ale każdy atak zadawać będzie mniejsze uszkodzenia.
 • Okręty, które aktualnie posiadają specjalne ustawienia ZOP, nie będą poddane żadnym zmianom, chyba że zostaną one wymienione wprost.
 • Zasięg Ataku lotniczego bombami głębinowymi zosanie zwiększony dla X Ohio, X Thunderer, IX Jean Bart i IX Jean Bart B. Zbliży się do zasięgów na innych pancernikach z tych samych poziomów.
 • Linie X Venezia, X Zaō, X Yodo otrzymają sprzęt eksploatacyjny Detektor okrętów podwodnych na osobnym miejscu. Poprzednio był on dostępny tylko dla okrętów podwodnych.

Wszystkie szczegółowe parametry znajdziecie na Blogu deweloperów.

Zmiany w okrętach podwodnych:

Hydrolokator będzie teraz działać inaczej:

 • Ten sprzęt eksploatacyjny pozwoli okrętom podwodnym natychmiastowe podświetlenie okrętów w zasięgu, bez względu na ewentualne przeszkody terenowe (podobnie jak Sonda hydroakustyczna i Radar dozorowania).
 • Ten sprzęt eksploatacyjny może być aktywowany w dowolnym stanie, ale będzie wykrywać tylko przeciwników znajdujących się na głębokości peryskopowej lub na powierzchni.
 • Gdy okręty podwodne używają Hydrolokatora do wykrywania okrętów znajdujących się ponad nimi i na linii wzroku, sylwetki tych okrętów pojawią się na krótko (ok. 6 sekund), po czym znikną.
  • Okręty za przeszkodą terenową wskazane będą przez krótki błysk, bez uwidaczniania ich sylwetki.

Jeśli zanurzony okręt podwodny znajdzie się w promieniu 2 kilometrów od innego zanurzonego okrętu podwodnego, to wyświetli się teraz ostrzeżenie o kolizji. Wiadomość ta będzie generowana nawet wtedy, gdy przeciwnik nie jest wykryty i zniknie natychmiast, gdy się oddali lub wypłynie na powierzchnię. Jeśli w pobliżu znajdować się będzie więcej niż jeden okręt podwodny, to otrzymany komunikat będzie identyczny.

5 1 vote
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze