WoWs: biuletyn deweloperów aktualizacji 12.11 i test publiczny

Zmiany i nowości w najnowszej aktualizacji World of Warships oraz test publiczny.

WAŻNE! Aktualizacja jest wciąż w fazie testów, więc informacje zawarte w artykule mają charakter wstępny i odzwierciedlają stan gry na czas jego publikacji. Niektóre zmiany i nowe funkcje mogą zostać całkowicie usunięte bądź pojawić się we wprowadzonej aktualizacji w innej formie. Zrzuty ekranu, konkretne wartości i szczegóły mechanik w grze niekoniecznie znajdą swoje odzwierciedlenie w ostatecznej wersji gry po wprowadzeniu aktualizacji.

Nagrody za aktywność na serwerze testu publicznego mogą różnić się od tych na serwerze głównym.

HARMONOGRAM RUNDY 1.

Początek: 16 lis, 17:30 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 16 lis, 17:30
Koniec: 21 lis, 06:30 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 21 lis, 06:30

Świąteczne aktywności, Zwycięski odzysk, stocznia Sestri Ponente i nie tylko — zagłębmy się w szczegóły!

Udział w teście publicznym to doskonały sposób na zdobycie kontenerów, z których można wylosować okręty premium, stałe i jednorazowe kamuflaże oraz inne cenne przedmioty. Wszystkie informacje o tym, jak dołączyć do testu publicznego, są dostępne na naszej oficjalnej stronie w specjalnym artykule.

Rozpoczynają się świąteczne aktywności!

W aktualizacji 12.11 zauważycie zwiększone korzyści za codzienne logowanie — wręczymy wspaniałe, dodatkowe nagrody! Chcąc uczcić Nowy Rok, dodaliśmy więcej Superkontenerów i kontenerów Prezent od Mikołaja do nagród za logowanie!

Nie, Kapitanowie, nie zapomnieliśmy o premiach za skuteczność bojową. W porównaniu z poprzednim rokiem dokonaliśmy paru zmian, które ulepszają skalę nagród w zależności od poziomu okrętu. Na poziomach V–VII zdobyć można węgiel, na poziomach VIII i IX stal, a na poziomie X atesty okolicznościowe, które wymienić można na kontenery Prezent od Mikołaja. Premie za skuteczność bojową dla superokrętów zapewnią w tym roku 200 jedn. stali.

Atesty okolicznościowe to tymczasowy zasób, powracającym w aktualizacji 12.11, który można wymienić na okolicznościowe nagrody! Więcej informacji znajdziecie na blogu deweloperów.

Ponadto, wracamy ze świątecznym klimatem do portu Fiordy — nadchodzą Mikołajki!

Święta w Mikołajkach

W trakcie aktualizacji 12.11 zastępujemy tradycyjną przepustkę bitewną nowym wydarzeniem, w ramach którego uczcimy święta! Na święta w Mikołajkach składa się 20 etapów z łatwą progresją, w ramach której należy zbierać punkty za wypełnianie codziennych i tygodniowych misji bojowych. Główną nagrodą darmową jest VII SCHARNHORST ’43. Dodamy też nowego okolicznościowego dowódcę na potrzeby tego wydarzenia!

Możecie również odblokować płatną linię postępu, by zdobyć dodatkowe atesty okolicznościowe, dwóch nowych historycznych dowódców, węgiel i VII STORD’ 43 w charakterze nagrody końcowej.

Postępy w wydarzeniu

Pula nagród w losowaniu będzie wspólna dla obu rund testu publicznego.

Organizujemy losowanie atestów okolicznościowych dla graczy, którzy zdobędą przynajmniej 1000 bazowych PD w pojedynczej bitwie losowej lub asymetrycznej i osiągną określone etapy wydarzenia święta w Mikołajkach.

Osiągnięcie 10. i 20. etapu zapewni graczom odpowiednio pierwszy i drugi los na loterię.

Przedmiot Sposób dystrybucji Liczba rozdzielonych przedmiotów
 5 atestów okolicznościowych Losowanie nagród 10/serwer
 3 atesty okolicznościowe Losowanie nagród 10/serwer
 1 atest okolicznościowy Losowanie nagród 30/serwer

Nagrody zostaną rozdane po wprowadzeniu aktualizacji 12.11.

Zmiany w prezentach od Mikołaja

Nie martwcie się! Prezenty od Świętego Mikołaja pozostaną w znacznej mierze takie same, ale z ulepszeniem, którym z ekscytacją się dzielimy. Zaktualizowaliśmy i skróciliśmy listę możliwych do wylosowania pozycji! W kontenerach z poprzedniego roku można było znaleźć okręty z listy liczącej 174 pozycje. W tym roku usunęliśmy z niej 43 starsze jednostki i dodaliśmy 19 nowych, żeby łatwiej Wam było dostać pożądane okręty! Wszystkie usunięte okręty nadal pozostają dostępne do bezpośredniego zakupu w Zbrojowni.

Wszystkie pozostałe aspekty kontenerów Prezent od Mikołaja, takie jak szanse wylosowania dla każdej kategorii, są takie same jak rok temu.

Stocznia Sestri Ponente

Nowa stocznia pojawi się w World of Warships w aktualizacji 12.11. Proces budowy składa się z 32 faz, z których 27 ukończyć można poprzez wypełnianie misji. Przynajmniej pięć faz trzeba będzie kupić za dublony, by ukończyć IX MICHELANGELO i wprowadzić go do swojego Portu. Pakiety startowe pięciu i 10 faz dostępne będą do zakupu za 6000 i 10 000 dublonów. Można też kupować pojedyncze fazy za 1750 dublonów każda.

Nagrodą główną za ukończenie wszystkich etapów jest IX MICHELANGELO.

Misje stoczni wypełniać można od aktualizacji 12.11 do 13.0, a także w trakcie pierwszych dwóch tygodni aktualizacji 13.1. Stocznia pozostanie w Waszym porcie do wprowadzenia aktualizacji 13.2.

Misja bojowa

Runda
1. 2.
Ukończyć 32 fazy budowy okrętu w Stoczni.

 • Co najmniej pięć z nich należy ukończyć, wypełniając stoczniowe misje bojowe.

Nagroda na serwerze głównym: 1000 żetonów społeczności.

Misja bojowa może zostać wypełniona w trakcie testu publicznego aktualizacji 12.11.

Japońskie pancerniki opuszczają wczesny dostęp

Aktualizacja 12.11 kończy wczesny dostęp do nowych japońskich pancerników — VIII YUMIHARI, IX ADATARA i X BUNGO. Wraz z wprowadzeniem aktualizacji staną się one dostępne do zbadania dla wszystkich graczy w odpowiedniej gałęzi drzewa technologicznego.

Nowe pancerniki mają działa dużego kalibru o dalekim zasięgu i dobrej celności. Jedną z ich charakterystycznych cech jest obecność Samolotu zwiadowczego z precyzyjną optyką — nowego sprzętu eksploatacyjnego, który zwiększa nie tylko zasięg Waszych dział baterii głównej, ale również ich celność.

Okręty mają też dobry kamuflaż i przeciętną prędkość. Do ich mankamentów należy zaliczyć małą pulę PW, przeciętne opancerzenie i słabą obronę przeciwlotniczą.

Wszyscy gracze będą mogli wypróbować te statki podczas nadchodzącego testu publicznego.

Bitwy asymetryczne

W aktualizacji 12.11 nadal możecie uczestniczyć w bitwach asymetrycznych. W tej odsłonie bitwy toczone będą w formacie 5 na 12, okrętami z poziomów VI–X i superokrętami. Gracze mogą wybrać dowolną klasę okrętu, a drużyna botów nie będzie miała dostępu do okrętów podwodnych. W drużynach graczy maksymalna różnica w poziomach może wynosić jeden, podczas gdy drużyna botów będzie grać jednostkami o jeden lub dwa poziomy niższymi niż okręty graczy.

Poprawiliśmy też SI botów w oparciu o opinie dot. poprzednich odsłon i dodaliśmy możliwość dołączenia do bitew w dywizjonach złożonych z maksymalnie pięciu graczy. Więcej szczegółów znajdziecie w tym artykule.

Zdobywajcie bazowe PD w jednej bitwie

Przez cały okres trwania testu publicznego aktualizacji 12.11 starajcie się zdobyć jak najwięcej bazowych PD w bitwach losowych i asymetrycznych. 20 najlepszych graczy otrzyma kontener z okrętem premium V, VI albo VII poziomu.

Pula nagród w losowaniu będzie wspólna dla obu rund testu publicznego. Nagrody zostaną rozdane po wprowadzeniu aktualizacji 12.11.

Przedmiot Przyznano Liczba rozdzielonych przedmiotów
 Kontener Okręt premium VII poziomu Miejsca 1–5 5/serwer
 Kontener Okręt premium VI poziomu Miejsca 6–10 5/serwer
 Kontener Okręt premium V poziomu Miejsca 11–20 10/serwer

Misje bojowe i nagrody

W trakcie testu publicznego aktualizacji 12.11 możecie ukończyć następujące misje bojowe:

Runda
1. 2.
Zdobyć 8000 bazowych PD w bitwach losowych i/lub asymetrycznych.

Nagroda na serwerze głównym: 1 specjalny kontener Taktyczny.

Stoczyć trzy bitwy asymetryczne i zadać ponad 70 000 punktów uszkodzeń w każdej z nich.

Nagroda na serwerze głównym: 500 żetonów społeczności.

Zdobyć 10 baretek „Trafienia w cytadelę” w bitwach losowych, asymetrycznych i/lub kooperacyjnych.

Nagroda na serwerze głównym: 450 żetonów społeczności.

Zdobyć siedem baretek „Spowodowanie zalania” w bitwach losowych, asymetrycznych i/lub kooperacyjnych.

Nagroda na serwerze głównym: 7 jednorazowych kamuflaży Pionier.

Zdobyć 12 000 bazowych PD w bitwach losowych, asymetrycznych i/lub kooperacyjnych.

Nagroda na serwerze głównym: 1600 żetonów społeczności.

Zdobyć 250 bazowych PD w jednej bitwie losowej i/lub kooperacyjnej.

Nagroda na serwerze głównym: 100 żetonów społeczności.

Zdobyć 1000 bazowych PD w bitwach losowych i/lub kooperacyjnych.

Nagroda na serwerze głównym: 200 żetonów społeczności.

Zdobyć 1000 bazowych PD w bitwach losowych, asymetrycznych i/lub kooperacyjnych.

 • Ta misja bojowa będzie dostępna tylko w drugim i trzecim dniu każdej rundy testu publicznego.

Nagroda na serwerze głównym: 1000 jedn. węgla, 2500 wolnych PD, 200 żetonów społeczności, 500 000 kredytów.

W aktualizacji 12.11 przywracamy format, który po raz pierwszy zaprezentowaliśmy w aktualizacji 12.9 przy okazji VIII CHAMPAGNE. Tym razem wydarzenie będzie składało się ze 100 etapów, a gracze będą mogli wymieniać punkty badawcze, stal, węfiel i dni konta premium Warships (z pewnym limitem na ostatnie) na unikalne nagrody, w tym kilka nowych okrętów: VI ELLI na etapie 8., VII F. FERRUCCIO na etapie 16., i X DEFENCE ze specjalnym stałym kamuflażem na etapie 40. X KITAKAMI jest nagrodą za 80. etap i z powodu jego statusu oraz historii w grze wprowadzamy go ponownie, głównie z myślą o graczach, którzy są z nami od dawna — graczach, którzy kolekcjonują okręty i zgromadzili wystarczającą ilość zasobów w grze. Zdobądźcie unikalny, pełen stylu stały kamuflaż dla X KITAKAMI  i flagi pamiątkowe dla każdego z powyższych okrętów w ramach nagrody dodatkowej za 100. etap! Stały kamuflaż dla X KITAKAMI będzie dostępny wyłącznie w ramach wydarzenia Zwycięski odzysk, więc nie zapomnijcie go zdobyć, gdy będzie ku temu okazja!

Wydarzenie to będzie niedostępne na serwerze testu publicznego. Więcej informacji znajdziecie na blogu deweloperów.

Pozostałe zmiany

Zaktualizowaliśmy rekomendacje umiejętności dowódców dla większości okrętów w grze, aby uwzględnić aktualizację umiejętności dowódców, wprowadzoną w wersji 12.10.

Więcej bojowych misji

Możecie wykonywać misje bojowe na serwerze testu publicznego, by zdobyć żetony społeczności. Żetony te można wymienić na różne nagrody w Zbrojowni, w tym rzadkie stałe kamuflaże, kontenery i inne przedmioty w grze.

Nagrody za aktywność na serwerze testu publicznego mogą różnić się od tych na serwerze głównym.

 • Gracze, którzy zalogują się do serwera testu publicznego po raz pierwszy, otrzymają jednorazową nagrodę na konto: 250 dublonów, 2 kontenery Więcej węgla i 1 specjalny kontener Taktyczny.
 • Otrzymacie jednorazową nagrodę za pierwsze zalogowanie się do każdej sesji testu publicznego 12.11: 100 dublonów i 750 jedn. węgla.

Łańcuchy misji bojowych

W teście publicznym 12.11 gracze otrzymają również dostęp do specjalnych łańcuchów misji bojowych z nagrodami na serwerze głównym.

ŁAŃCUCH 1

Zadawajcie uszkodzenia, zdobywajcie bazowe PD i baretki „Zniszczenia”.

 • Można wypełnić w bitwach losowych, asymetrycznych i/lub kooperacyjnych.
 • Można ukończyć w czasie trwania testu publicznego aktualizacji 12.11.

Nagroda na serwerze głównym: 1 specjalny kontener Taktyczny i 7500 jedn. węgla.

ŁAŃCUCH 2

Odnoście zwycięstwa, zdobywajcie bazowe PD, zadawajcie uszkodzenia i otrzymujcie baretki „Zniszczenia”.

 • Można ukończyć w bitwach losowych i asymetrycznych.
 • Dostępny do ukończenia trzy razy dziennie w następujących godzinach: 11:00−15:00 UTC, 17:00−21:00 UTC, 22:00−02:00 UTC.

Nagroda na serwerze głównym: 5000 wolnych PD, 700 jedn. węgla, 800 000 kredytów, 10 000 elitarnych PD dowódcy.

Szczegóły misji bojowej będą dostępne w kliencie testu publicznego.

W sumie w trakcie testu publicznego 12.11 zdobyć możecie do 8500 żetonów społeczności, 32 600 jedn. węgla, 4 specjalne kontenery Taktyczne, 2 kontenery Więcej węgla, 14 jednorazowych kamuflaży Pionier, 150 000 wolnych PD, 24 400 000kredytów, 280 000 elitarnych PD dowódcy oraz 450 dublonów.

Premie początkowe

 • Koszt badań okrętów i modułów będzie znacznie obniżony.
 • Możliwość ponownego rozdysponowania umiejętności dowódcy za darmo.

Jeśli logujecie się na serwer testu publicznego po raz pierwszy od aktualizacji 12.10, otrzymacie dodatkowo następujące bonusy:

 • Wszystkie możliwe do zbadania okręty poziomów VI i VIII z dowódcami z 21 punktami umiejętności.
 • 500 000 000 kredytów, 30 000 dublonów, 250 000 jedn. węgla i 90 dni konto premium Warships.
 • Zestawy jednorazowych premii ekonomicznych i 50 flag sygnałowych.

Jeśli stoczyliście co najmniej jedną bitwę na serwerze testu publicznego podczas testów aktualizacji 12.10, Wasze konta zostaną skopiowane z serwera głównego na serwer testu publicznego.

ź: WoWs

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze