WoT RU: czołg z miotaczem ognia

Ciekawostka, którą studio Lesta wprowadza do Supertestu w regionie RU. Nic nie wiadomo, czy podobne plany ma Wargaming, ponieważ Lesta jest osobnym studiem, które może realizować własne pomysły.

Rozpoczęły się zamknięte testy nowej mechaniki w World of Tanks (dla RU Lesta zmieniła nazwę na „Мире танков”). Ten typ broni zostanie zainstalowany na jednym  pojazdów i wysłany na Supertest, gdzie będzie dokładnie przetestowany.

Model testowy oparty jest na projekcie broni przeznaczonej do szturmowania bunkrów. Do Supertestu wybrano model czołgu Kanonenjagdpanzer, który po wzmocnieniu przedniego pancerza będzie zbliżony do prototypu (nie jest to ostateczny pojazd, który będzie dysponował tym typem uzbrojenia).

Koncepcja gry takim czołgiem opisuje go jako przeznaczony do walki w zwarciu, z ograniczonym do 150 m zasięgiem miotacza ognia, więc będzie to bardzo sytuacyjna maszyna. Ilość zadawanych uszkodzeń będzie zależała od pancerza pojazdu przeciwnika: pojazdy z grubym pancerzem otrzymają mniejsze uszkodzenia, a pojazdy ze słabym pancerzem – większe.

Niektórym graczom nie podoba się obecna mechanika ogłuszenia, dlatego w planach jest jej przerobienie:

  • Czas ogłuszenia nie będzie już zależeć od zadanych uszkodzeń, ale będzie obliczany na podstawie dwóch czynników – początkowego czasu ogłuszenia pociskiem z działa samobieżnego lub trafienia miotaczem ognia oraz współczynnika redukcji tego czasu, indywidualnego dla każdego pojazdu.
  • Efekt ogłuszenia będzie bardziej dyskretny i nie będzie już zależał od ilości zadanych uszkodzeń.
  • Na czas trwania i siłę efektu ogłuszenia mogą mieć wpływ ulepszenia zainstalowane na pojeździe.

Wprowadzenie tego typu uzbrojenia do gry, będzie wymagało opracowania możliwości pasywnej ochrony przed miotaczem ognia, a także stworzenia nowych ulepszeń, chroniących moduły i załogę przed ogniem i związanymi z nim czynnikami uszkodzeń.

W ramach Supertestu niektóre elementy wyposażenia zostaną przekonfigurowane:

  • Małe zestawy naprawcze i apteczki będą działać na zasadzie dużych, tj. naprawiać/leczyć wszystkie uszkodzone moduły i członków załogi.
  • Ręczna gaśnica uruchomi się automatycznie.
  • W tym przypadku standardowe wyposażenie będzie różniło się od ulepszonego brakiem „pasywnych” bonusów i dłuższym „doładowaniem”.

Zb7EsNmBJXM

Wstępna charakterystyka:
Tier: VIII
DMG od wystrzału ogniem: 560
Zasięg: 150 m
Czas celowania: 3 s
Czas przeładowania magazynka: 20 s
Czas pomiędzy wystrzałami: 4 s
Ilość wystrzałów na magazynek: 3
Rozrzut na 100 m: 2,5 m
Obrót działa: 10°/s
Wychył pionowy działa: -5/+20°
Kąty wychyłu działa: -30/+30°
V-max: +50/-20 km/h
Moc silnika: 700 KM
Stosunek mocy do masy: 20 KM/t
Obrót kadłuba: 46°/s
Ilość HP: 1200
Pancerz kadłuba: 190/90/8 mm
Penetracja: 85 mm
Zasięg widzenia: 300 m
Zasięg radia: 730 m

ź: WoT Express

3.7 3 votes
Oceń wpis:
1 komentarz
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Volbeat

Nie wierzę to RUska propaganda