WoT: Blitz: ATGM i japońskie TD

Na streamie dotyczącym mobilnej wersji World of Tanks wspomniano o pracach nad linią pojazdów ATGM oraz wyczekiwaną linią japońskich TD, która podobno ma pojawić się w Blitz latem 2020.

TD na screenie to prawdopodobnie Type 5 Ho-Ri I.

Qxfts765snx31

Ponadto zgodnie z Q&A 24.09.2019:
– nowe gałęzie/pojazdy: WG potwierdziło, iż pracuje nad brytyjską linią pojazdów kołowych (2020) i japońskimi TD
– WG nieustannie przeszukuje archiwa w poszukiwaniu nowych pojazdów i potencjalnych nowych gałęzi; znaleziono wiele japońskich pojazdów z których być może powstanie nowa gałąź
– japońskie TD zostaną ogłoszone, jak zazwyczaj, przed ich wprowadzeniem na serwery, być może stanie się to wkrótce

Odsyłam również do artykułu Roopherta odnośnie japońskich TD – LINK
Gdzie Type 5 Ho-Ri I został umieszczony na tierze VIII.


Tier VIII: Ho-Ri I
15
Jedna z wersji nowego japońskiego niszczyciela czołgów z końca II WŚ, tworzonego na bazie czołgu średniego Chi-Ri. Przedstawiona tutaj wersja zachowuje armatę 37 mm z przodu kadłuba, przedział bojowy znajduje się na samym tyle maszyny. Pancerz kadłuba był taki sam jak w średniaku, pogrubieniu uległa nadbudówka (100 mm). Napęd stanowić miał silnik lotniczy BMW V12 (głównie dlatego, że Japonia intensywnie produkowała samoloty), który dawał około 550 KM, co pozwalało na osiągnięcie 40 km/h. Jako uzbrojenie przewidywano prototypową armatę przeciwpancerną 105 mm o świetnych osiągach (penetracja ~200 mm z 1 km). Co więcej była ona wyposażona w automat ładujący, który znacznie zwiększał szybkostrzelność (ten sam, który zastosowano w Chi-Ri).

Masa: 40 t
Pancerz kadłuba: 100/35/35 mm
Uzbrojenie: 105 mm (auto.)
Wychył działa: -10/+20
Prędkość max: 40 km/h
Silnik: 500-550 KM
Załoga: 6

Tutaj zaczynają się maszyny ze specjalną cechą – działa o małym kalibrze, ale o świetnej penetracji i wyposażone w magazynki o małej liczbie pocisków, ale szybkim przeładowaniu. Można sobie to wyobrazić jako Chi-Ri, tyle że z mocniejszym działem. W zależności od balansu czołg ten posiadałby 2-3 pociski w magazynku, które mógłby wyrzucić w bardzo krótkim odstępie czasu. Oficjalnie w dokumentach nie pojawia się numeracja wersji I, II itd., ale na potrzeby gry takie nazewnictwo jest wystarczająco proste i logiczne.

16
Ilustracja z powojennej publikacji.
17
Eksperymentalne działo kalibru 100 mm podczas testów. Widoczny specjalny mechanizm dosyłający zamontowany z tyłu.

ź: reddit

15 Odpowiedzi do “WoT: Blitz: ATGM i japońskie TD

  1. Jeśli admirał Jisaburo Ozawa mówi, że „pierdolą ze cos znaleźli lub poszukują” to znaczy, że tak jest, nawet gdyby było inaczej, szeregowy Roophert !!! Spocznij, odmaszerować…

  2. Forsa WG zgadzać się musi. A na ile jest to historyczne, lub narysowane kredką na liściu papirusa to i tak nie ma większego znaczenia. Gracz kupi wszystko, byle byłoby ładnie zapakowane na początku.

  3. Wyobraźcie sobie pocisk kierowany w WoT na kompy. Dręczenie kołowców pociskami kierowanymi przed którymi nie mogą uciec- bezcenne…

    1. Ta jasne, powodzenia przy systemie wykrywania tej gry XD To ma sens jak widzisz cały czas przeciwnika, a nie przy mechanice gdzie przeciwnik magicznie po 2 sek znika z pola widzenia.

    2. Wątpie że dali by pociski samonaprowadzające. Nawet ręcznie byś miał problem. W Armored Warfare nawet nie używam rakiet na szybkie pojazdy bo to się mija z celem. Stary dobry pocisk czołgowy załatwia sprawę

    3. Kolowce juz sa dreczone nie potrzeba pociskow kierowanych. Przeciez orly w grze jak same sie gdzies nie rozpieprza to zostaja zgongowani zanim im sie zarowka zapali 😀

  4. Czyli rozumiem ze bedzie to linia dosc mocno srednio mobilnych td, bez pancerza, z plujka zamiast lufy ktora bedzie trzema strzalami zadawala tyle ile inne TD jednym. Dzialo z meda, lepsza penetracja kosztem wiezy. No juz mialem nadzieje ze WG zaproponoje cokolwiek zeby warto byla sie w to Japonskie drzewko bawic ale jednak nie… Sorry ale mniej mobilne Progetto w ciuszkach td srednio mnie kreci. Mialem nadzieje na linie z naprawde poteznymi trollami. Przynajmniej cos ciekawego. Nieco celnijsze niz odmiany na HT, szybszy reload. Przynajmniej zabawnie by bylo. Strasznie niepotrzebna linia dodana na „odwal sie” podobnie jak Chinska linia TD. No chyba ze jednak WG zaproponuje cos naprawde ciekawego ale jakos szczerze watpie. Moze kuzwa po trzy dziala beda mialy

  5. Tak… i dlatego stosunkowo niedawno została upubliczniona część dokumentacji O-I, w zeszłym roku była pierwsza publikacja opisująca kilka dotąd nieznanych japońskich projektów itd. itd.

    W tej kwestii wierzę jednak historykom, którzy się tym zajmują. Nie pisze tutaj o WG, a o rzetelnych osobach, które są w posiadaniu stosownych informacji.

  6. Dokumentacja jest, tylko problem jest taki że jak sam napisałeś jest to dokumentacja sporządzona przez wywiad wojskowy, a więc opatrzona klauzulą tajności na XX lat. Wiele tego typu spraw dopiero w obecnych nam czasach wychodzi na światło dzienne bo klauzula tajności mija i dokumenty zostają odtajone.

  7. Wg osób zajmujących się tym wcale tak nie jest. Tak się tylko wydaje, że o wszystko tam jest, tylko trzeba iść i zabrać.

  8. No ale wiesz, przeciętny gracz WoT to ktoś kto ma mierne pojęcie o historii. Poczyta to co piszą w WoT, co im powie WG a potem idzie z takimi herezjami w świat i doprowadza do szału historyków, mając czelność jeszcze się kłócić bo „w WoT tak jest a to gra historyczna”. 😀

    Nie wiem czy pamiętasz Szogunie początki WoT i to jaki był raban o Tygrysa 2, potocznie zwanego Królewskim. Miłośniki historii czepiali się niehistorycznego pancerza.

Wyłączono możliwość dodawania komentarzy.