World of Tanks – ODevices

Kolejna modyfikacja, która zalicza się do tych „dających przewagę” – a co za tym idzie, jest niezgodna z regulaminem serwera EU.
Mod jest umieszczany w popularnych paczkach, tak więc uważajcie co instalujecie szczególnie po ostatnim odgrażaniu się przez WG.

ODevices, czyli Optional Devices, pokazuje nam jakie dany gracz ma zainstalowane (lub nie) moduły dodatkowe na swoim czołgu.
WG nie zaleca używania w/w modyfikacji.

ź: WoT Express

0 0 votes
Oceń wpis:
35 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
pestek

rzadnej przewagi to nie daje… tylko tyle co „widać” co nosi…. jakby pokazywało ile naboi jeszcze ma to 0.00001% wiecej przewagi mamy…

Werys04

Oj daje, wiadomosc czy przeciwnik ma optyke / lornete daje Ci info z jakiej odleglosci mozesz bezkarnie strzelac bez spota.

burkoslaw_

Jak pisał Werys04 ten mod daje dużo. Do wymienionych przez niego optyki i lornety dołóż wiadomość o dosyłaczu co na pojazdach z dłuższym czasem ładowania powie ci czy masz jeszcze te 2 czy 3 s zanim przeciwnik strzeli. Czy posiada osłonę przeciwodłamkową i czy warto ładować z HE itd

Tommy_Gun

Nie daję ? ? ?

No to ma dla ciebie zadanie:
Rozpoznaj z daleka na widoku snajperskim czy czołg który mierzy w twoją stronę (np. ARL 44 lub Tiger II) ma topowe działo czy nie…

Mnie teraz zastanawia inna rzecz:
Czy jak XVM pokazuje np. ilość bitew w danym czołgu i np. widać że ktoś gra dopiero 10 grę Tiger II – to to też daję pewne info czy ma stokowy czołg czy nie – no bo skro dopiero 10 bitwa to raczej nie ma topowego działa…

kris1979

a może wymaksował czołg za wolne doświadczenie ?i nie istotne ze ma 10 bitew

magasi

Dokładnie 🙂

burkoslaw_

Daje duże prawdopodobieństwo że nie ma

MereMre

Ale tutaj widać, że pokazuje jakie mam moduły typu dosyłacz itp, a nie działo.
Po za tym, żadne ułatwienie 90% czołgów ma standardowo założone moduły, także wiadomo co się spodziewać. Z to kto ma lornete czy optykę, to gra jest zbyt dynamiczna by kampić i liczyć metry czy mnie spotnie czy nie. Do tego chodzi, że jak mają Cię spotnąć to scaut i tak to zrobi, bo może stoi na siatce, z lornetą, za krzakiem i wmaksowanym kamo, także dalej nie widzę sensu z tym modem.

burkoslaw_

Przykładowo grasz naprzeciw tego samego pojazdu np. wolno ładującego TD wiesz że masz dosyłacz strzeliliście do siebie równocześnie. Jednak ty wiesz że przeciwnik nie ma dosyłacza tylko np. lornetę siatkę i osłonę przeciwodłamkową. Wiesz tym samym że strzelisz 2-3 s wcześniej niż przeciwnik. Dalej nie widzisz przydatności?

Paweł Pilski

Przecież WG palcem nie kiwnie. Zbyt dużo graczy korzysta z modów-cheatów, by można było coś z tym teraz zrobić. Lata zaniedbań, olewania problemu, indolencji WG… Albo zablokowany zostanie katalog res_mods albo przestańcie być naiwni…

burkoslaw_

Zablokowanie res-mod nic nie da tak ciężko to zrozumieć? Wiele modów ma własne instalatory co da usunięcie folderu jak cheater i tak odpala plik exe? Za to ostrzeżenie a potem ban na kilka dni może zdziałać wiele. Nikt nie pisze o permanentnym od razu bez ostrzeżenia.

Tommy_Gun

Mnie się wydaję iż jakby res_mods zablokowali (wrzucanie tam modo-chetów nic by nie dawało) to o ile nie zlikwidowało by to chetów w 100% (ten kto by chaciał nadal by mógł podmienić oryginalne pliki gry). Jednak na pewno był by to wyraźny sygnał dla tych którzy mają coś tam zainstalowane ale WG nie powiedziała im „nie wolno, to nielegalne”. btw. O wiele skuteczniejszą metodą było by dodanie sum kontrolnych i jak by się bajt danych przy wczytywaniu gry nie zgadzał to gra by się nie włączyła. Nie zlikwidowało by to 100% chetów, ale co najmniej 90% – a to już… Czytaj więcej »

woj2012

Jest tona modów które są starsze od res_mods. Przykład? Contour icons by man1aq. Także wywalenie tego folderu nic nie zmieni…

Wild_Butter

nie będzie żadnych banów dajcie spokój ktoś napisał trolla na jakimś forum nieoficjalnym i grube debile jak hallack sie spuszczają a sam testował takie mody z resztą tych raków youtuberów i w ogóle jaki regulamin I dont fershtejn english

johnymetallicaPL

No świetnie – jaką niby przewagę to daje? Ja nie pamiętam zasięgu widzenia każdego czołgu w grze, więc przy spocie mi to nie pomoże. A bonusy tych modułów są tak znikome, że dla mnie jest bez różnicy czy gość ma dosyłacz/wentylację/skupiaczkę czy jej nie ma. Albo czy ma lornetę zamiast optyki…

slawi

Dokładnie, choć jestem wrogiem cheatów, to ten mod nie daje praktycznie nic. Na czołgach 9-10 tieru 99% graczy wozi te same moduły (np. optyka+stab+dosyłacz na wszystkich medach), a na niższych poziomach dużo większe znaczenie ma załoga. Gość który ma np. IS-3 bez dosyłacza i ze 120% załogą z BiA oraz colą na pokładzie, będzie ładował o 2-3 sekundy krócej niż gracz z dosyłaczem, ale 75% załogą. W takiej sytuacji ten mod będzie bardziej dezinformował, bo ktoś wyjedzie na zasadzie „bo nie ma dosyłacza”, a tu zonk. Jedyna realna przewaga wynikająca z tego moda to wiedza o osłonie przeciwodłamkowej, tyle że… Czytaj więcej »

Tommy_Gun

Daję przewagę i to sporą…
Jak znajdziesz KV-2 to już wiesz czy ma działo 122 mm (którym nic ci nie zrobi) czy 152 mm. Wizualnie różnica jest i da się to określić, ale zajmuje to cenny czas. Nie mówiąc już o sytuacji w której KV-2 stoi za budynkiem i NIE WIDZISZ jakie ma działo.

Dlaczego nagle miał byś wiedzieć ?

Przypominam iż na ESL banują chociażby za taką NIEWIELKĄ przewagę jak XVM…
http://ritastatusreport.blogspot.com/2015/05/esl-bans-players-for-random-legal-mods.html
http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/500694-op-esl-bans-for-cheating/

I teraz pytanie: Czy na randomie obowiązują inne zasady gry, czy jednak gramy w tą samą grę co na ESL
(World of Tanks) ?

kris1979

mod z tego co widze to pokazuje jakie mam moduły założone a nie jaki silnik czy działo

slawi

@Tommy_Gun No nie wiem, jak KW-2 stoi daleko ode mnie, to strzelam i szybko się chowam (wychodząc zawsze z założenia, że ma 152 mm), nawet nie chciałbym poświęcać czasu na analizę przeładowania, bo to mogłoby mnie zgubić. Co do sytuacji z czołgiem za budynkiem, to masz na myśli bliską odległość? Bo jeśli tak, to wystarczy nieco oddalić kamerę i do tego żaden głupi ODevices nie jest potrzebny. Co zaś tyczy się ESL, to obowiązują tam rzeczywiście inne zasady (rzecz jasna, nieoficjalnie) i to się raczej nie zmieni. Wszystko dlatego, że każdy mod oprócz garażowych zmienia w jakimś stopniu układ rozgrywki… Czytaj więcej »

ambush

Różnica w czasie przeładowania w podanych przez Ciebie konfiguracjach to ok. 1,4 sekundy a nie 2-3 sekundy. A wiedza o tym, że przeciwnik ładuje o np. 0,2 sekundy dłużej niż ja już parę razy mi pomogła (pamiętam czasy przeładowania moich ulubionych czołgów 🙂 )

kusy95

Na tierach 9-10 gra się z tym zapewne po to by znajdywać tych co mają na medach właśnie coś innego niż np. optyka+stab+dosyłacz, może trafisz na kogoś kto nie ma nic.. i już wiesz co możesz z nim robić, przydatność modu w bitwie jest mniejsza niż xvm (przy dobrym wykorzystaniu) ale wciąż daje ci informacje których nie powinieneś mieć w bitwie.

xdx

Mod dość stary podobnie jak mod pokazujący aktualnie jaki typ pocisku ma załadowany przeciwnik,poza tym magiczne słowa WG czyli NIE ZALECA hehehe
Niby tylko dwa słowa a jednocześnie mówiące mamy wyj++++e róbta co chceta 😉

Czafik

Jak czytam tu co niektóre komentarze to mam wątpliwości, czy te osoby są „inteligentne”, czy po prostu są skrytymi cziterami (i hipokrytami). Logiczne, że każda wiedza o graczu z przeciwnej strony daje sporą przewagę. Weźmy na tapetę XVM. XVM mówi nam jaki dany gracz jest. Jak ktoś jest botem to na takiego można na spokojnie wyjechać. Wiedza o zamontowanych modułach może i w jakimś stopniu jest zabawne, ale używanie takich „modów” jest podobne do używania aimbota. Jest to godne pożałowania zachowanie. Ponadto widać jaka fajna społeczność ma ta gra. Jak oficjalnie jest poparcie dla czitów. To też wina WG, że… Czytaj więcej »

slawi

Ale po co się tak spinać? Po co wychowywać i pouczać wszystkich wokoło? Nikt nie mówi, że aimboty są OK. 95% graczy tak uważa (pozostałe 5% to cheaterzy). XVM mam i używam w 9/10 przypadkach do sprawdzania, czy sojusznik jest botem (nie moja wina, że WG nic z botami nie robi i potem mam „support” na flance w postaci 3 graczy z 10k bitew i 100 WN8). Co się tyczy wrogich botów, to wciąż mogą natłuc nam sporo dmg, więc zwykle mało zwracam uwagę na kolorek mojego przeciwnika. Czysto, równo, uczciwie? Nie chcę być złośliwy, ale to chyba tylko u… Czytaj więcej »

burkoslaw_

I już masz przewagę bo tych danych nie powinieneś posiadać.

Tommy_Gun

@burkoslaw_ Problem leży u podstaw społeczności WoT. Panuje po prostu coś co mozna by nazwać „społecznym przyzwoleniem” na oszukiwanie. Tak nie powinno być. Niestety ze względu na to iż WG na takich randomach (mimo iż ma możliwość sprawdzenia kto jaki mod ma zainstalowany – python.log) nic nie robi i przez to bezkarnie gracze mogą chetować. To doprowadza do sytuacji w której najwięcej tracą ludzie uczciwi (cóż za paradoks). Ponadto obejrzyj sobie pierwszego lepszego WoT let’s playowca na youtube. Praktycznie każdy ma coś zainstalowane. Można jak ze świeczką szukać popularnego let’s playowca WoT co nie gra na mod-cheatach. Teraz – ilu… Czytaj więcej »

mirkow76

Skoro jak sam stwierdzasz, że „Można jak ze świeczką szukać popularnego let’s playowca WoT co nie gra na mod-cheatach” to raportuj ile wlezie jak zobaczysz tego, który ma te „mod-cheaty” zainstalowane. Jeżeli to rzeczywiście są cheaty to dostanie bana na tydzień jeżeli to był pierwszy raz. Jeżeli jednak to nie są „mod-cheaty” to będziesz mógł wrócić tutaj i dalej prowadzić swoje polowanie na czarownice. Na pewno będziesz tu wysłuchany przez podobnych sobie krzyżowców. Już rzygać mi się chce od tego płaczu ” Oj, trafił we mnie to pewnie ma aimbota, bo kto to widział żeby trafić takiego pro jak ja”.… Czytaj więcej »

burkoslaw_

Ogólnie niestety panuje tu mentalność przysłowiowego Kalego. Kali ukraść krowa Kali najedzony dobry Kali. Kalemu ukraść krowa Kali głodny, zły złodziej zrobić Kali głodny

slawi

@burkoslaw To co ja mam k**wa poradzić, że WG nic nie robi z je*anymi botami, tylko mnoży się to dziadostwo jak szarańcza? Nie mówie o newbie, bo jak widzę gościa z 1k i 250 WN8, to jest w porządku i wcale nie potrzebuję zostawiać go na pastwę losu, tylko mówię o BOTACH. Boty są oficjalnie zakazane, prawda? @Tommy_Gun Z tego wynika, że 90% graczy jedzie na cheatach? OK. Podam przykład z innej branży. Abonament RTV w Polsce płaci 10% obywateli. Idąc tym tokiem rozumowania, 90% Polaków to oszuści. Tyle tylko, że ludzie nie płacą nie dlatego, że są złodziejami, tylko… Czytaj więcej »

burkoslaw_

tak jak pisałem mentalność Kalego. Kali oszukiwać dobrze Kalego oszukać źle.
Zresztą ostatni tekst o polityce wyjaśnia z kim mamy do czynienia….

Tommy_Gun

@slawi To co raczej dzieje się w WoT to przypomina trochę… wyobraź sobie sytuację w której to zawodnicy meczu piłki nożnej ustanawiają zasady gry (a nie sędziowie ! ). Jakim wynikiem skończył by się taki mecz ? Totalny chaos i anarchia. Jeśli ktoś robi coś złego i uchodzi mu to na sucho to z automatu nie oznacza że i ty powinieneś robić to samo. To tak nie działa. „Abonament RTV w Polsce płaci 10% obywateli. Idąc tym tokiem rozumowania, 90% Polaków to oszuści.” W zasadzie tak można powiedzieć. Jak masz TV i nie płacisz no to oszukujesz skarb państwa. Problem… Czytaj więcej »

pikawka

No Czafik, ja bym tak nie polegał na xvm. Po pierwsze – moja „rekordowa” wygrana to przy szansach 11% (tiery 5-6, choć bitwa z cyklu „Głupi i głupszy”). Praktycznie niemożliwe, a jednak… Po drugie zaskakujące jest, jak wielu graczy gra nierówno. W każdym razie spotykam co i rusz jakiegoś średniaka-żółciaka w X-tierze z WR na poziomie 45% (na tym czołgu). Stokowy ? Może… Nieograna klasa ? Może… Ale ogólny kolor kłamie.

Paweł Pilski

Przecież cheaty i boty mordują WoT, ale WG w pogoni za kasą nie chce tych problemów rozwiązać od lat, bo po pierwsze część botów i cheatów sam produkuje (liczba botów rośnie, wraz ze spadkiem liczby ludzkich graczy), po drugie zbyt dużo graczy na serwerze RU używa modów-cheatów, by można było zacząć banowanie.

burkoslaw_

Po wypowiedziach co niektórych tu widać że i na EU oszukiwanie ma całkowite przyzwolenie społeczności

Tommy_Gun

W zasadzie to nie rozumiem dlaczego WG ma z tym taki problem. Większość szanujących się gier online PvP ma wbudowany system który zapobiega uruchamianiu się gry jeśli jej pliki zostały zmodyfikowane (sprawdzanie sum kontrolnych, wystarczy że bajt danych się nie zgadza i gry nie włączysz).
Owszem jak ktoś BARDZO chce to znajdzie w końcu jakiś sposób na granie na chetach. Ale z reguły jest to może 1 promil graczy. Tymczasem w WoT ile osób korzysta chociażby z XVM ? 60 % ? 80 % ?

Po prostu wydaję mi się iż WG do tematu cheatów zabiera się od du*y strony.