Warsztat: Pochwyćcie lwa – Lion czeka!

Dowódcy! Warsztat powraca do World of Tanks!

Od 2 do 9 lutego będziecie mogli zmontować czołg Lion, najnowszy włoski czołg średni X poziomu. Będzie można złożyć jedynie 65 000 sztuk z limitowanej edycji, a pierwsze ~22 000 czołgów otrzyma wspaniały styl 3D Oznaczony z indywidualnym numerem stylu. Przygotujcie się, by stać się numerem jeden i dodajcie strzelca wyborowego, króla stalowych bestii do swojej kolekcji!

Warsztat

Od 2 lutego, 2023, od 18:00 CET
do 9 lutego, 2023, do 23:59 CET (UTC+1)*

*Zwróćcie uwagę, że wydarzenie może zakończyć się wcześniej, w przypadku gdy wszystkie maszyny zostaną złożone przed wyznaczonym końcem.

Warsztat: Jak to działa?

  • Po wydaniu różnych zasobów z gry — takich jak fragmenty schematu, wolne PD, kredyty, złoto i obligacje— powstanie zupełnie nowy Lion. Ile zasobów każdego rodzaju na to przeznaczycie, zależy wyłącznie od Was.
  • Dostępnych do wytworzenia będzie jedynie 65 000 czołgów. Pierwsze ~22 000 graczy otrzyma nie tylko sam pojazd, lecz także przeznaczony dla niego, spektakularny styl 3D Oznaczony z unikalnym numerem stylu. Indywidualne numery będą przypisywane pojazdom w odpowiedniej kolejności, od najmniejszych do największych. Lion przybrany w ten styl 3D będzie wizualnie przypominał legendarnego OF-40.

+10 zdjęć

  • Po wyczerpaniu puli ~22 000 pojazdów wraz z numerowanymi stylami, pojawi się kolejne 43 000 czołgów dostępnych do zmontowania. Te czołgi będą mieć standardową konfigurację – bez stylu 3D i bez indywidualnego numeru dla tego stylu – zostaną udostępnione do montażu aż do końca wydarzenia lub do wyczerpania tej puli.

Łączcie i wydawajcie zasoby w różnej konfiguracji!

Do schwytania lwa, czyli czołgu Lion potrzebna jest następująca piątka zasobów w grze:

1

*Fragmentów schematów można użyć do zapełnienia maksymalnie 36% całkowitej skali montażu pojazdu: 22% za pomocą fragmentów narodowych i 14% z użyciem fragmentów uniwersalnych.

 

Podczas wydarzenia łączcie i wydawajcie zasoby w różnych konfiguracjach. Pamiętajcie, że nie musicie czekać i możecie wydać wszystkie zasoby od razu. Wypełnienie paska postępu do 100% jest możliwe poprzez wiele kombinacji – po prostu wybierzcie taką opcję, która Wam najbardziej odpowiada. Wszystko zależy od rodzaju posiadanych przez Was zasobów.

Interaktywna grafika na oficjalnej stronie WoT

2

Jak wydać mądrze swoje zasoby

Aby jak najskuteczniej wykorzystać dostępne zasoby, zalecamy dodawanie ich w następującej kolejności:

Wolne PD to jedne z najbardziej efektywnych zasobów. Rozważcie wydanie go w pierwszej kolejności oraz potraktowanie go jako głównego wkładu w pasek postępu. Można zdobyć go w bitwach lub w wyniku wymiany PD bojowego za złoto.

Złoto to najbardziej wygodny zasób. Jeśli nie chcecie spędzać zbyt wiele czasu na montowaniu pojazdu Lion, zawsze możecie użyć złota, aby szybko wypełnić pasek postępu.

Fragmenty schematów. Macie gdzieś wielkie zapasy tego zasobu? Łącznie za pomocą tego zasobu można wypełnić do 36% paska postępu (14% z użyciem fragmentów uniwersalnych, 22% fragmentów narodowych).

Obligacje to cenny zasób do montażu pojazdu. Możecie go użyć do wypełnienia znacznej części paska postępu.

Kredyty. Kredyty w porównaniu do innych zasobów są najmniej wygodną w użyciu walutą. Jedynie w dwóch przypadkach warto ich używać: jeśli macie ich naprawdę DUŻO, lub jeśli już wydaliście wszystkie inne zasoby.

Zasoby są pobierane w chwili dodania ich do Warsztatu, lecz możecie je odzyskać lub wydać w innej konfiguracji w dowolnym momencie, klikając przycisk Zwrot zasobów. Możecie śledzić Wasze postępy na specjalnym pasku w sekcji sklepu poświęconej wydarzeniu. Gdy jego stan realizacji osiągnie 100%, pojazd zostanie przypisany na Wasze konto.

Jeśli nie uda Wam się złożyć Liona do końca wydarzenia, wszystkie wydane przez Was zasoby zostaną automatycznie zwrócone na Wasze konto.

Lion: Gdy 4 w rzeczywistości znaczy 3

Najnowszy specjalny włoski czołg X poziomu to pojazd historyczny. Prototyp powstał w późnych latach 70. XX wieku, gdy włoscy inżynierowie próbowali tworzyć własną wersję niemieckiego Leoparda.

+9 zdjęć

W kontekście rozgrywki Lionem gra się podobnie jak Leopardem 1, lecz z włoskim automatem przeładowującym. Przypomina on również swój możliwy do zbadania odpowiednik, Progetto M40 mod. 65. Lion chlubi się działem kalibru 105 mm ze zmodyfikowanym 4-pociskowym automatycznym system przeładowania, co jest niespotykane u innych włoskich czołgów z przeładowaniem. Na przeładowanie pocisków potrzebuje odpowiednio 12,5/9,6/7,7/20,1 s, a czas przeładowania pomiędzy strzałami to 4,5 s.

Wyświetlone parametry dotyczą pojazdu, w którym każdy członek załogi ma poziom głównej kwalifikacji wyszkolony w 100%. Niektóre charakterystyki pojazdu można ulepszyć jeszcze bardziej dzięki premii dowódcy do poziomu głównej kwalifikacji, atutom i umiejętnościom załogi, a także specjalnym przedmiotom w grze.

3

4

5

6

Z powodu nietypowego czasu przeładowania polecamy strategię opartą na wystrzeleniu pierwszych trzech pocisków i zatrzymanie czwartego w magazynku, aż do czasu ponownego załadowania. W ten sposób możecie zadać maksymalne uszkodzenia na minutę w wysokości 3285 PW/min.

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że Lion ma 4 pociski w magazynku. W rzeczywistości tak naprawdę znajdują się tam 3 pociski z jednym dodatkowym, który przeznaczony jest do użycia w wyjątkowych sytuacjach. „W przypadku zagrożenia zbić szybkę” – rozumiecie, o co chodzi.

Penetracja 258 mm dla głównych pocisków PP. Celność wynosi 0,33, a czas celowania to 2,7 s, co czyni z Liona groźnego długodystansowego snajpera. Poświęcenie pancerza i żywotności na rzecz większej dynamiki sprawia, że jest on doskonałym wsparciem z flank lub drugiej linii ognia. Wysoka prędkość 60 km/h, porządne przyspieszenie i dobre maskowanie umożliwiają szybką zmianę kierunku jazdy i pojawienie się w tych miejscach, w których jego obecność jest najmniej oczekiwana.

Jak grać Lionem

Lion oferuje kilka opcji prowadzenia ognia:

  1. Rozgrywka oparta na magazynku – 420 PW uszkodzeń co 4,5 s. Optymalnym sposobem jest granie trzema pociskami z magazynka i trzymanie czwartego na wszelki wypadek. Pamiętajcie, że z tego nietypowego systemu przeładowania zawsze można zrobić wspaniały użytek!
  2. Rozgrywka oparta na automatycznym przeładowaniu – zależy od sytuacji w grze i momentu, w którym można zadać uszkodzenia. Nie zapomnijcie, że maksymalną wartość uszkodzeń na minutę zadajecie, używając techniki „do przedostatniego pocisku”. Ta opcja to najlepszy wybór w przypadku pozycyjnych pojedynków podczas bitwy.
  3. Rozgrywka mieszana. Rozpoczynacie od zadawania 420 PW uszkodzeń i rozpoczynacie używanie uszkodzeń na minutę trzeciego pocisku, aby zadać dodatkowe 420 PW uszkodzeń co 8 s.

Lion nie musi się ograniczać do jednego stylu gry. Przeciwnie, można go używać na różne sposoby w zależności od sytuacji na polu bitwy – jest to jego supermoc. Natomiast najważniejsze – nie wystrzeliwujcie wszystkich 4 pocisków na raz!

Jeszcze garść wskazówek, które pomogą Wam zwiększyć efektywność w bitwach:

  • Wykorzystujcie czwarty pocisk w przypadku gdy planujecie taktyczne posunięcie, na przykład kiedy chcecie zresetować zajęcie bazy lub zadać ostateczny cios przeciwnikowi, który ma mało PW. Musicie uważać, by w takiej sytuacji nie zagrażało Wam niebezpieczeństwo bądź postarać się o osłonę, ponieważ wystrzelenie czwartego pocisku spowoduje, że będziecie bezbronni przez kolejne 20 s.
  • Mobilność pozwala na patrolowanie pola bitwy. Zawsze możecie zarówno zająć pozycję, z której wesprzecie sojuszników salwą z daleka, jak i aktywnie flankować przeciwnika. Pamiętajcie jedynie, że prędkość jazdy w tył to tylko 15 km/h, więc ostrożnie wybierajcie pozycje i nie wystawiajcie się na nieprzyjacielski ogień.
  • Pomimo swojej wysokiej celności stabilizacja działa nie należy do najlepszych. Ten parametr możecie poprawić za pomocą wyposażenia lub ulepszenia polowego.

Lion ma swoje słabe punkty, lecz jest niezwykle wręcz wszechstronny – to dobrze Wam znany czołg wsparcia. Z jednej strony to wspaniały Progetto żonglujący pociskami w magazynku z automatycznym przeładowaniem. Z drugiej strony mamy zimnokrwistego Leoparda, trafiającego przeciwników potężnymi uderzeniami za 420 PW uszkodzeń. W sumie Lion to kombinacja tych stylów gry. Polując, adaptuje się do sytuacji i podejmuje optymalne decyzje oparte na swoim potencjale bojowym, który jest naprawdę godny podziwu.

Dowódcy! Zdobądźcie limitowaną edycję czołgu X poziomu z unikalnym indywidualnym numerem!

Oglądajcie na żywo polowanie nowiutkiego Lwa na zwierzynę

Nie przegapcie tego, dowódcy!

Dołączcie do TragicLossKeyhand i Iksta na oficjalnych kanałach Twitch World of Tanks we wtorek 31 stycznia, czwartek 2 lutego i piątek 3 lutego. Zobaczcie, jak Lew grasuje po polu bitwy i poluje na niczego niespodziewającą się zwierzynę, a przy tym poznajcie przydatne porady i sztuczki dotyczące gry. Do zobaczenia!

CHCĘ WIEDZIEĆ WIĘCEJ 

ź: WoT

0 0 votes
Oceń wpis:
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
DROUGHTER

Kurcze no,
Jakby miał tak odrobine lepszą celność,
Takie 0.3 i czas celowania 2 sekundy

Kowalski02

A ma 0.33 i przynajmniej clipa