Wargaming uruchamia nową jednostkę biznesową – Nexus

Specjalizacja: mobilne hity z potencjałem crossplatformowym. Mocne strony: doświadczony zespół wykorzystujący najnowsze techniki, w tym Unreal Engine 4. Cel: dostarczanie wyjątkowych gier i odkrywanie utalentowanych studiów.

Logo NexusWG-01

Wargaming powołał do życia nową jednostkę biznesową Wargaming Nexus, która ma wzmocnić strategiczne inicjatywy firmy w sektorze mobilnym poprzez tworzenie gier z dużym potencjałem rynkowym i nowatorską rozgrywką. Wargaming Nexus będzie tworzyć przełomowe tytułu oraz szukać możliwości wydawniczych perspektywicznych produkcji studiów zewnętrznych. Nowa jednostka będzie rozwijać się pod przewodnictwem Mike’a Beltona, jednego z kluczowych pracowników firmy – przez 10 lat szefa globalnego marketingu i PR’u, a od 2 lat związanego z rynkiem CIS.

„Podstawowym pryncypium Wargaming Nexus jest innowacja – w budowaniu zespołu, praktykach biznesowych, stosowanych technologiach i dostarczanych grach. Jesteśmy w trakcie tworzenia silnego kolektywu profesjonalistów z całego świata, którzy będą dobrze znali potrzeby i gusta graczy,” mówi Mike Belton.

Pomysł na Wargaming Nexus narodził się w 2018 po ogłoszeniu partnerstwa pomiędzy Wargaming i Epic Games podczas WG Fest w Moskwie. Porozumienie zawierało szereg inicjatyw, które rozwiną sektor mobilny w Europie wschodniej. Od tamtego czasu silnik Unreal Engine stał się wiodący dla Wargamingu przy prototypowaniu i tworzeniu nowych projektów. Przez 6 ostatnich miesięcy Wargaming Nexus nawiązał dziesiątki partnerstw w Europie środkowej i wschodniej ze studiami tworzącymi na UE4, a 6 projektów z innowacyjnymi mechanikami w rozgrywce już osiągnęło status prototypów.

Wargaming Nexus szuka zarówno studiów partnerskich, które prototypują i budują swoje projekty na UE4 oraz specjalistów, którzy wywodzą się z rynku mobilnego i chcą dołączyć do zespołu. Zainteresowane firmy i osoby prosimy o kontakt na nexus@wargaming.net

Mike Belton

ź: informacja prasowa

10 Odpowiedzi do “Wargaming uruchamia nową jednostkę biznesową – Nexus

  1. I od przerwania cenzury na forum gry. Stwierdzenie, iż znaczna część moderatorów forum to gracze którzy nie potrafią wygrać połowy stoczonych walk kosztowało mnie rok emerytury od postów :)

   Spoiler :
   „Tacy ludzie stanowią bazę zasobów ludzkich do pracy przy obsłudze ticketów w supporcie WG, lub przy odrobinie szczęścia awansują na menadżerów społeczności.”

   Konkretnie z powodu złamania reguły:

   Spoiler
   Bądź konstruktywny:
   Postując, rób to w dobrych intencjach. Unikaj wpisów które nie mają nic konstruktywnego lub pozytywnego do powiedzenia.
   Twój wpis powinien dodawać do dyskusji lub oferować rozwiązanie dle poruszonego problemu.
   Jeśli Twoim jedynym powodem dla wpisu jest bycie negatywnym, wpis ten nie jest wart zachodu.
   Respektuj innych
   Respektuj innych i traktuj ich tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Pamiętaj, że nasze forum jest otwarte na dyskusję dla wszystkich naszych graczy.

   Proszę sprawdź zasady panujące na forum, by uniknąć takich zdarzeń w przyszłości.

   Z powodu naruszenia zasad otrzymałeś (365) dni zawieszenia na forum i (1) punkt ostrzeżenia.

   1. Moderatorzy gier na forach w większości przypadków to ludzie pierwotni, zahibernowani i odmrożeni na potrzeby developerów. Nie umieją absolutnie nic, jedynym plusem w CV jest dobre władanie drewnianą pałą i sprawne operowanie szufelką, by czyścić forum.

    1. Zanim zaczniesz testować na małpach, zacznij od organizmów stojących niżej w hierarchii rozwoju. Może zacznij od siebie ? Pamiętaj: test może być niewiarygodny, jesli jesteś gównoodporny.

    2. Chciałem przetestować na osobnikach stojących niżej w hierarchii, czyli pracownikach WG, ale wyskoczyłeś Ty, cały na biało, na białym rumaku, obrońca dziewic z WG i zasłoniłeś je własną piersią.
     Jako erotoman gawędziarz z 40letnim stażem jestem nie tylko gównoodporny, ale i hejto/bluzgo/wyzwisko odporny. Obojętnie co byś napisał, spłynie po mnie jak wezwania do sądu po Kaczyńskim.
     PS. Żebyś nie poczuł się źle, dedykuję Ci piosenkę zespołu Mermaid Sisters, której tekst pasuje zarówno do firmy WG jak i do nawiedzonych fanboyów WG jak Ty.
     https://www.youtube.com/watch?v=OFjqEexH0Tg

Dodaj komentarz