Wargaming a napięta sytuacja na Białorusi

W dniu wczorajszym siły bezpieczeństwa Białorusi wtargnęły i zablokowały dostęp do biur dwóch międzynarodowych firm w Mińsku – Ubera i Yandex.
Prawdopodobnie z obawy o bezpieczeństwo swoich pracowników  Wargaming zwolniło ich wcześniej do domów. Fake newsem jest informacja dotycząca ewakuacji i interwencji służb bezpieczeństwa w siedzibie firmy.

Dodatkowo Wiktor Kisłyj wystosował do swoich pracowników apel:
WgmemoDrodzy Bracia i Siostry!

Wydarzenia ostatnich dni nie pozostawiły nikogo obojętnym. Ja i mój zespół zarządzający uważnie monitorujemy sytuację. Od kilku dni jestem w stałym kontakcie z naszymi przywódcami w Mińsku. Dziękuję za wytrwałość i opanowanie. W naszych szeregach nie ma miejsca na panikę.

W tym roku wielokrotnie mierzyliśmy się z niezwykłymi wyzwaniami i radziliśmy sobie z nimi jak najszybciej, bez zbędnego rozgłosu. Byliśmy pierwszą międzynarodową firmą, która na początku lutego udzieliła szybkiej pomocy mieszkańcom Wuhan w Chinach, kupując i dostarczając niezbędny sprzęt medyczny i ochronny do epicentrum epidemii. Podobną pomoc udzieliliśmy na Białorusi.

Wargaming to rodzina. I jeszcze raz chcę żebyście wiedzieli, że zawsze jesteśmy do Waszej dyspozycji, najlepiej jak potrafimy. Główną wartością firmy od zawsze są ludzie, a my zapewnimy Wam niezbędne wsparcie prawne i finansowe. Obecnie opracowywany jest plan ewentualnego przeniesienia części pracowników i członków ich rodzin do innych krajów w przypadku wystąpienia siły wyższej, na którą firma nie ma wpływu. Pracujemy nad opcją umożliwiającą pracę zdalną dla chętnych: Kijów, Petersburg, Nikozja i inne opcje.

Bezpośrednie kontakty do pracowników z którymi możesz się skontaktować, zostaną przekazane za pośrednictwem kierowników odpowiednich działów.

Prosimy o dbanie o siebie. Użyj zdrowego rozsądku i rozumu. Wzmacniamy się wzajemnie, stojąc ramię w ramię. Opieramy się na naszych osiągnięciach jako firma i jako rodzina. Znaleźliśmy i znajdziemy rozwiązania Twoich problemów we wszystkich przypadkach: obecnych i pojawiających się w przyszłości. Firma zawsze będzie wrażliwa na sytuację i stanowisko każdego ze swoich pracowników. Ten rok był i pozostaje trudny dla naszego kraju, ale razem go pokonamy. Jesteśmy Wargaming.

Wiktor Kisłyj

 

 

45 Odpowiedzi do “Wargaming a napięta sytuacja na Białorusi

 1. Cała gra tak uczciwa jak ich Łukaszenko ! Szczególnie RNG i MM. Od początku roku wydałem tylko 50zł na tego małego fracuza co był w maratonie (90% znizki przy zakupie) . I powiedziałem że WG nie zarobi na mnie nic więcej ! Jaka firma tworzy produkt tak nieuczciwy co tak bardzo zniechęca do grania i zmusza do kupowania dni premium ? sami strzelają sobie w kolano – mają na co zasłużyli ! 0 wsparcia dla WG !!!

    1. Wybacz, literówka.
     Ps. Ja nie bronie wg, bo fakt robi nas w wała przez kilka lat, ale teraz to już inna sprawa

    2. To ja też się przypierdolę, że robisz spację przed znakami interpunkcyjnymi jak jakiś niedojeb. Widzisz jak fajnie jest być upominanym?

    3. XDXD szukasz argumentu na siłę żeby tylko się dopyerdolić. Ktoś zrobił literówkę? No to jeb, przyczepimy się o literówkę. Szczególnie że wystarczy to co kolega Dawid przeczytać drugi raz ze zrozumieniem i już z kontekstu można zrozumieć o jakie słowo mu chodzi. A twoje nindi coś tam do “ostrzenie” zamiast “ostrzeżenie” – iks de. Dlaczego ten blog stał się wylęgarnią ludzi twojego pokroju…

   1. Nieuczciwość polega na tym : strzelam zwykłym pociskiem w Scorpiona (tier8) w jego bok i co ? rykoszet – zmieniam na premium pociski i co ? rykoszet na koniec strzał z burzaka i co ? rykoszet ! Wiem Scorpion ma strasznie skontowane płyty boczne i dlatego tego się odbija a nie czekaj ma pionowe … hahha A jak mam przegrać bitwę to wchodzi z przebiciem poniżej 50% strzałów i tak ma być . Żeby nie było jestem średnim graczem – mam 2400 WN8 – 60 tyś bitew i aktualnie 373 Asy pancerne . Nie chce mi się kolejny raz pisać o tym co każdy wie ale przecież każdy ma taki sam RNG ( nieprawda) jak i MM . Jestem strasznie głupi ponieważ w to gram ! Ale spoko wczoraj za darmo dostaliśmy TROY Total WAr więc WOT idzie w odstawkę w sumie kolejnego BOTA ( czyli mnie ) mniej nie ?

    1. To z RNG to częściowo racja ale zdradze ci że to działa w każdą strone czyli że fiolety tak jak i pomidorki mają RNG. Fakt jest przesadzone ale każdy je ma.MM też jest irytujący i to też racja. Zaraz będzie że ci co w sklep premium ładują mają lepiej ale to też nie jest pełna prawda

    2. Nigdy nie uważałem że jak wydasz kasę to masz lepiej, jesteś tak samo walony w d… jak reszta. Natomiast sprawdzona sprawa że słaby gracz ma lepiej. RNG i MM dla każdego jest taki sam natomiast słaby gracz ma częściej lepszy RNG i częściej lepszy MM a odwrotnie dobry gracz. Mam powrzucane filmiki na WOT replays jak nieuczciwe może być RNG – chętnie się podzielę.

    3. @ Lee Tom
     “Mam powrzucane filmiki na WOT replays jak nieuczciwe może być RNG”

     W szkole musiałeś być noga z matmy, bo nie rozumiesz, że statystyka polega na analizie wielu przypadków. Nie stosuje się jej do pojedyńczych zdarzeń. Jesli chcesz coś udowodnić, to sobie przeanalizuj-przelicz np. 100 powtórek (ale musiałbyś zapewnić w każdej te same warunki).
     Zazwyczaj na rng, “noob protection”, oszukany mm itp narzekają ci, którzy nie potrafią w inny sposób wyjasnić swoich błędów, porażek.

   1. Co to zmieni ?? Gdyby zmieniono po cichu – dla testu – rng z 25 na 15%, to przeważająca większość graczy tego nie zauważy.
    Po każdym strzale sprawdzasz sobie, o ile więcej lub mniej Ci polosowało uszkodzeń w stosunku do wartości nominalnej ? Masz czas to liczyć ? A jesli nawet ktoś bawi się w liczenie, to pewnie Ci, co strzelają z dużą alfą i ładują po 20 sek, ale i oni musieliby prowadzić statystyki dmg obejmujące wiele bitew. Penetracji nie sprawdzisz. Statystycznie nie będziesz przebijał częściej ani rzadziej, ani też robił więcej dmg.

    1. tylko że rng losuje dużo więcej niż dmg. Przy 10% różnica by była widzialna dla graczy i to gdyby została wprowadzona po cichu. Nie próbując nikogo obrazić według mnie nawet przy idealnym rng noob to był by dalej noob

    2. @ Dawid

     A na co jeszcze wpływa rng +-25% oprócz dmg i penetracji? Na celność ? Na mm ? Wyjaśnij mi, jesli masz więcej informacji.
     Po drugie – pokaż przykład, jak szybko byś się zorientował, że masz rng nie 25%, tylko 15% (Robert powyżej pisał o 15 i do tego się odniosłem).

    3. Na prawie wszystko ma wpływ rng nie licząc sterowania czołgiem i mm. Na celność też. Mm to mm.jak bym sie zorientował? No może tak że po tych 10-20 w ciągu dnia by szło lepiej bo częściej by wchodziło itp? 25-15=10 :)
     PS. Żeby nie było ja sie nie chce kłucić i wyzywać tylko przedstawiam moje zdanie

    4. @ Dawid

     Mechanika celności oczywiście podlega sztucznej losowości (bo w grze wszystko jest zaprogramowane, nawet losowość, ale nie ma nic wspólnego z rng +-25%. Ma za to wiele wspólnego z rozkładem Gaussa. Pewnie myślałeś, że zmiana rng wpłynęłaby na celność :] ? No nie… o celności dział można znaleźć filmy instruktażowe wg, chyba nawet po polsku. Polecam.

    5. Myślałem że ta losowość z tym to rng. Raz ci fajnie pocisk leci nawet przy słabej celności a kolejne 100 w niebo no to myślałem e to rng ale no przyznaje aż tak gry nie znam więc przyznam racje

  1. Ale jak każdy zrobi jak i Ty to zamkną serwery i tyle czołgi zobaczymy.
   Polityka doprowadzania do upadku nie za bardzo skutkuje w naprawie gry.
   Podobnie Gracze zrobili z Warhammer Online. Gra padła i jest ZERO dziś (jest jakiś sprojekt fanowski/próbowałem- ale to kpina, a nie poważna pozycja)
   Wolałem jak była gra niedoskonała/ trochę ułomna aby móc sobie pograć w klimatach Warhammera i w konwencji która mi pasowała – niż nie miec NIC w zamian.

   Oczywiście zaraz pojawią się opinie że są inne…owszem ale mi one nie pasują… taki problem :D

  2. Dokładnie !!! Ja kupiłem Defendera za 200zł … miał być nie do przebicia ( bo kiedyś taki był ) a dziś go 6 tieru chiński lajt przebija i to bez golda ! Też nie wydam więcej ani 1 złotego na tą grę ! My płacimy a oni muchom CC prezenty za free dają za to że nas uciszają gdy nas okradają !

   1. Tak to jest jak sie kupuje premke bo sie nie umie grać zwykłymi czołgami i ustawia sie tyłem do lajtów, z resztą jaki dzbanem trzeba być żeby płakać że defender jest za słaby? To coś nawet nie ma wierzyczki dowódcy

 2. Wczoraj nasz czołg lekki od początku bitwy stoi w najdalszym puncie mapy(z tyłu). Razem z jednym graczem, popychaliśmy go, by podjechał choć trochę do przodu i coś popracował dla drużyny, trwało to może 30 sekund, a potem mu odpuściliśmy, nie miał żadnych obrażeń. Gośc stał w tym miejscu całą bitwę, nie robił NIC, ale nas zraportował i dostaliśmy bana na 3 dni(żadnego ostrzeżenia, albo na kilka godzin). Odpowiedz wargaming” każdy ma swój styl gry”……jeszcze bronią takiego bota.Może to społeczeństwo zasługuje na takiego władcę, jeśli nie potrafią myśleć.

  1. Tyle, że mieli rację. Skup się zawsze na własnej grze i dostosowuj taktykę do okoliczności. Tymczasem ty usiłujesz okoliczności naginać do swojej gry. Jeden lekki stał z tyłu – zostało jeszcze 14 innych pojazdów. Ale z tej grupy kolejne dwa odpadły, bo zaczęły ustawiać lekkiego według siebie. W efekcie walczyło już tylko 12 graczy, a 3 pokazywało kto ogarnia bardziej. Tylko pytanie – dlaczego uważasz, że akurat twój sposób jest lepszy i inni mają się dostosować? Graj klanówki jako rozstawiający – zrealizujesz się jako dowodzący. Random nie jest od tego.

  2. POpychać to możesz żonę lub dziewczynę … no jeszcze to ryże POpychadło z Brukseli … Graczy się nie popycha … bo mają kamuflaż i jak ich popchniesz to go tracą a jak stracą to giną … i dostajesz bana …

 3. Sorry za szczerośćale mało mnie obchodzi sytuacja na Białorusi … Dlaczego ? Bo wszędzie jest napięta sytuacja … W RPA zabijają białych tylko za to że są biali … do tego samego zaczyna już dochodzić w USA gdzie wojsko jest na ulicach … w Europie płoną kościoły a kolorowi biją białych i chrześcijan. Na Ukrainie wciąż trwa wojna a na bliskim wschodzie niebawem zacznie się z Iranem … Do tego wszystkiego jeszcze Białoruś jest potrzebna … Ja Wam dam radę vvkurvvcie dobrze Putina to w ciągu 2 tygodni przestanie istnieć i Białoruś i Ukraina a w ciągu miesiąca na bliskim wschodzie będzie cisza jak makiem zasiał bo wypierfoli ten region w powietrze … tak że nawet karaluchy pozdychają …

  1. W wyniku akcji “antyterrorystów” rosyjskich w Biesłanie w Osetii Północnej zginęły 334 osoby, a ok. 700 zostało rannych, z czego 450 osób trafiło do szpitali (z 1181 zakładników, z których większość miała poniżej 18 lat). [wikipedia]

   Ja bm sobie nie śmieszkował Overlord, szczególnie jeśli siedzisz z zimnym bobofrutem w ręku przed monitorem, gdzieś w Polsce. Chyba że …

    1. Chyba że… jesteś d*****m, dla którego masakra 334 dzieciaków w szkole gdzieś na ruskiej prowincji jest wydarzeniem popkulturowym tak samo zabawnym, jak pokazywanie na yt, jak można podpalić zapalniczką swój pierd. W takim przypadku śmieszkowanie, “że wyzwolili ich w stylu akcji w szkole w Biesłanie” jest uzasadnione i nie dziwi mnie, choć smuci.
     Mimo wszystko wierzę, że jest inaczej, bo błądzić jest rzeczą ludzką.

    2. Zdajesz sobie sprawę co ty pier#&lisz ? Dopij swoje hipsterską kawę, i dalej leć trolować dla Putouta…znaczy putina. Filozof z elyty się znalazł. Sami traktują własnych ludzi jak bydło, więc dlaczego ja mam ronić łezkę nad ich losem ? Uwierz mi, że gdybyś kiedykolwiek znalazł się w ich mocy to wolałbyś się nigdy nie urodzić. No chyba że jesteś D*****m pokroju paniczątka Margot bo to by wiele wyjaśniało.

    3. @ Overlord

     Po co te obronne pieroIolenie o kawie, elytach, hipsterach, Margot ? CO TO MA DO RZECZY? Jak chcesz pogadać o moich zwyczajach i nałogach, to gdzieś indziej.

     Uśmiechnąłeś szeroko internetowy ryj pisząc o rzezi w Biesłanie nie wiedząc, gdzie to jest, co się tam stało i kto był ofiarą. Prawdopodobnie nie wiesz też, że z Bieslanu do Mińska na Białorusi jest 1700 km w linii prostej i ni chvja nie ma związku między wydarzeniami na Białorusi teraz i wydarzeniami w Biesłanie lata temu. W Twojej główce zapaliła się lampeczka: “o fajnie, to na wschód od Polski, to przysram taki żart” i napisałeś, co napisałeś. Teraz pozwolę sobie bez gwiazdek: jesteś debilem. Bez odbioru.

    4. Chciałem, byś nie czuł się samotny w bajdurzeniu o idiotyzmach gdy wspominałeś o bobofrutach i pierdach z zapalniczką. Twoje zwyczaje obchodzą mnie tyle co zeszłoroczne opady śniegu na Grenlandii. Sprawę Biesłańską znam dość dokładnie, równie dobrze orientuję się w mentalu wschodnich satelit Moskwy. Pewnie nie ogarniasz ale białorusini już dawno zostali kulturowo skolonizowani przez rosjan, a ich natywny białoruski język spotkać można tylko na głębokiej prowincji – wyparł go tradycyjny rosyjski. Debilem jesteś sam otwierając swój ryj i pisząc takie bzdety wydrapane z dupska się bez podstawowej wiedzy. Twój prymitywny móżdżek zaprogramowany jest przez mas-media do poprawności politycznej. Ugryź się w korpo zadek szczurku.

Dodaj komentarz