Type 59 G

 Type 59 G

Ten model Typa jest dostępny wyłącznie na serwerze chińskim, który rządzi się zupełnie innymi prawami, o których pisałem we wcześniejszych artykułach:

CZĘŚĆ I
CZĘŚĆ II

Jeśli chodzi o właściwości bojowe, nie różni się on niczym od zwykłego Type 59, ich parametry są identyczne.
Pierwszą różnicą, jaka rzuca się w oczy, to pancerz pokryty złotem oraz wygrawerowany chiński smok. Powodem tego jest fakt, iż jest to (a w zasadzie był) czołg kolekcjonerski wydany z okazji Roku Smoka.

Drugą cechą, która odróżnia go od zwykłego Type 59 jest mnożnik jego zarobków i doświadczenia, albowiem czołg ten zarabia podwójne wartości tego co jego “biedniejszy” brat.

Podsumowując, oprócz złotej skórki, przynosi on dwa razy więcej dochodów i doświadczenia niż Type 59. Super, ale… No właśnie, czy taki czołg może mieć minusy?
Dla większości graczy ma on jeden poważny minus, który jest powodem niesamowitego hejtu na serwerze chińskim – chodzi oczywiście o cenę.

Type 59 kosztował 7.500 złota, natomiast cena Type 59 G to 155.520 złota.
Różnica jest jak widać kolosalna, a po przeliczeniu wartości:
Type 59 – ok.120PLN, Type 59G – ok.2300PLN

Złoty Type miał być tylko nagrodą dla wybitnych graczy, kapitanów zwycięskiej drużyny rozgrywek ligowych, czy też w wyjatkowych okazjach – prezentem dla VIP’ów.
Taka była OBIETNICA firmy zarządzającej serwerem. Jednakże chciwość okazała się ważniejsza i czołg wprowadzono na stałe do oferty sklepu premium.

I tutaj kolejna ciekawostka odnośnie modelu ekonomicznego serwera – spójrzcie na screena:

Większość chińskich graczy World of Tanks nie jest zamożna, a wręcz żyje na skraju ubóstwa. Dlatego obnoszenie się bogactwem jest niemile widziane i wzbudza raczej negatywne emocje.
Pojawienie się Type G w drużynie powoduje skrajne reakcje i najczęściej taki typek zalicza teamkilla. Częściowo jest to także protest przeciwko firmie obsługującej serwer World of Tanks. Gracze którzy go dostali w nagrodę, solidaryzują się z większością i albo nim nie walczą, albo go już sprzedali.

Jak często wygląda gameplay złotym typem?

Mając już dość ciągłych teamkill’ów, podwójnych zarobków i gry złotym czołgiem, możemy go po prostu sprzedać:

Natomiast nam, biednym Europejczykom, pozostaje jedynie opcja skorzystania z pół środka i zainstalowania skórki: LINK
Co prawda nie zarabia podwójnie, ale lans musi być.
“they see me rollin they hatin”

Mam nadzieję, że te trzy artykuły poszerzą wiedzę na temat chińskiego serwera.
DoM1N

LINK: english version

8 Odpowiedzi do “Type 59 G

  1. “oprócz złotej skórki, przynosi on dwa razy więcej dochodów i doświadczenia niż Type 59.” – czyli skoro czołgi premium (w tym i zwykły typ) generują 150% zarobków, a typ 59G dwukrotność zarobków zwykłego typa to ostatecznie zarabia 300% standardowej wartości? O.o

  2. To jest odmienny świat, nie ma co tego komentować nawet tylko przyjąć że tak robią. Jakby był polski serwer z czymś takim, to myślicie że co by było? Sam bym strzelał w taki czołg jeśli miałoby to pomóc w zniesieniu P2W.

Dodaj komentarz