Type 59 G

 Type 59 G

Ten model Typa jest dostępny wyłącznie na serwerze chińskim, który rządzi się zupełnie innymi prawami, o których pisałem we wcześniejszych artykułach:

CZĘŚĆ I
CZĘŚĆ II

Jeśli chodzi o właściwości bojowe, nie różni się on niczym od zwykłego Type 59, ich parametry są identyczne.
Pierwszą różnicą, jaka rzuca się w oczy, to pancerz pokryty złotem oraz wygrawerowany chiński smok. Powodem tego jest fakt, iż jest to (a w zasadzie był) czołg kolekcjonerski wydany z okazji Roku Smoka.

Drugą cechą, która odróżnia go od zwykłego Type 59 jest mnożnik jego zarobków i doświadczenia, albowiem czołg ten zarabia podwójne wartości tego co jego „biedniejszy” brat.

Podsumowując, oprócz złotej skórki, przynosi on dwa razy więcej dochodów i doświadczenia niż Type 59. Super, ale… No właśnie, czy taki czołg może mieć minusy?
Dla większości graczy ma on jeden poważny minus, który jest powodem niesamowitego hejtu na serwerze chińskim – chodzi oczywiście o cenę.

Type 59 kosztował 7.500 złota, natomiast cena Type 59 G to 155.520 złota.
Różnica jest jak widać kolosalna, a po przeliczeniu wartości:
Type 59 – ok.120PLN, Type 59G – ok.2300PLN

Złoty Type miał być tylko nagrodą dla wybitnych graczy, kapitanów zwycięskiej drużyny rozgrywek ligowych, czy też w wyjatkowych okazjach – prezentem dla VIP’ów.
Taka była OBIETNICA firmy zarządzającej serwerem. Jednakże chciwość okazała się ważniejsza i czołg wprowadzono na stałe do oferty sklepu premium.

I tutaj kolejna ciekawostka odnośnie modelu ekonomicznego serwera – spójrzcie na screena:

Większość chińskich graczy World of Tanks nie jest zamożna, a wręcz żyje na skraju ubóstwa. Dlatego obnoszenie się bogactwem jest niemile widziane i wzbudza raczej negatywne emocje.
Pojawienie się Type G w drużynie powoduje skrajne reakcje i najczęściej taki typek zalicza teamkilla. Częściowo jest to także protest przeciwko firmie obsługującej serwer World of Tanks. Gracze którzy go dostali w nagrodę, solidaryzują się z większością i albo nim nie walczą, albo go już sprzedali.

Jak często wygląda gameplay złotym typem?

Mając już dość ciągłych teamkill’ów, podwójnych zarobków i gry złotym czołgiem, możemy go po prostu sprzedać:

Natomiast nam, biednym Europejczykom, pozostaje jedynie opcja skorzystania z pół środka i zainstalowania skórki: LINK
Co prawda nie zarabia podwójnie, ale lans musi być.
„they see me rollin they hatin”

Mam nadzieję, że te trzy artykuły poszerzą wiedzę na temat chińskiego serwera.
DoM1N

LINK: english version

0 0 votes
Oceń wpis:
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Andrew

„oprócz złotej skórki, przynosi on dwa razy więcej dochodów i doświadczenia niż Type 59.” – czyli skoro czołgi premium (w tym i zwykły typ) generują 150% zarobków, a typ 59G dwukrotność zarobków zwykłego typa to ostatecznie zarabia 300% standardowej wartości? O.o

DoM1N

„they see me rollin they hatin” ^^

Tytanowy Janusz

Założę się że Wiktor Kislyj ma miniaturkę takiego cudeńka na biurku przy łóżku B-).

maciwi

Pimp my tank … 🙂

Anonymous

W związku z opisaniem serwera chińskiego proponuję jeszcze opisać inne serwery – ciekawe jak gra wygląda na serwerze NA i nawet na RU, bo nie każdy ma ochotę wchodzić na próbę na wschodni serwer.

Al-Ka'ida

innym po prosty zal dupe sciska

ToniejestAG

jezu jakie mendy z tych chinolow, jak ma to ma, ale na pewno na EU czy tam RU to samo by sie dzialo

Varson

To jest odmienny świat, nie ma co tego komentować nawet tylko przyjąć że tak robią. Jakby był polski serwer z czymś takim, to myślicie że co by było? Sam bym strzelał w taki czołg jeśli miałoby to pomóc w zniesieniu P2W.