Trade-In: zamień stare na nowe

Jeśli znudziły się Wam pewne pojazdy w Waszym garażu, to świetnie się składa! Już wkrótce nie będziecie musieli na nie patrzeć, bo do wypróbowania będą nowe czołgi. Będzie to możliwe dzięki naszemu wydarzeniu Wymiana czołgów! Czyż to nie wspaniałe?

Ale nie zastanawiajcie się zbyt długo! To wydarzenie będzie trwało od 25 stycznia o 6:00 do 8 lutego o 6:00. Także wyciągajcie zakurzone czołgi premium i wymieńcie je na nowe po niższej cenie!

W tym wydaniu tej oferty specjalnej lista czołgów do kupienia nie uległa zmianie, lecz dodaliśmy kilka czołgów do listy pojazdów, które można wymienić:

Pojazdy, które można oddać

Poziom VI

Poziom VII

Poziom VIII

Pojazdy, których nie można oddać

Przykładowa wymiana:

Chcecie kupić Löwe, który kosztuje 12 500 w grze. W zamian chcielibyście wymienić starego Dicker Maxa, który normalnie kosztuje 3 200.

Tak jak sprzedaż standardowego pojazdu daje połowę jego wartości w kredytach, tak zwrot starego pojazdu premium da połowę jego wartości w złocie, która potem zostanie odjęta od czołgu, który chcecie kupić.

W tym przypadku wymiana Dicker Maxa da połowę jego wartości, czyli 1 600. W związku z tym cena nowego pojazdu będzie odpowiednio mniejsza i będziecie potrzebować 10 900 na zakup Löwe.

Ważne: obowiązujące zniżki na czołgi premium mogą wpływać na wartość pojazdu, którego chcecie użyć w rozliczeniu, jeśli jest on dostępny w obniżonej cenie. Takie pojazdy będą odpowiednio oznaczone w oknie wymiany.

Jak wymieniać czołgi

Pojazdy możliwe do kupienia w opcji wymiany będą wyświetlane zarówno w drzewie technologicznym, jak i w menu zakupu czołgów. W zależności od ilości złota dostępnego na Waszym koncie czołg dostępny do wymiany może być wyświetlany na dwa sposoby:

Czołg może zostać wymieniony. Gracz posiada wystarczająco dużo złota. Czołg może zostać wymieniony. Graczowi brakuje złota.

Gdy już podejmiecie decyzję, zwyczajnie kliknijcie prawym przyciskiem na czołg i wybierzcie Kup lub Wymień.


 • Domyślnie lista czołgów jest uporządkowana zgodnie z ilością złota, która zostanie odjęta od ceny.
 • Lista zawiera również pojazdy, które można użyć w rozliczeniu, ale które aktualnie nie są dostępne do wymiany (znajdują się w bitwie, w plutonie lub są nienaprawione). Kliknięcie w taki pojazd pokaże więcej informacji o jego statusie.
 • Menu wymiany oferuje również standardowe czynności – dodawanie podstawowej amunicji, trening załogi itd.

Warto pamiętać

 • Opcja wymiany będzie dostępna  od 6:00 w piątek, 25 stycznia do 6:00 w piątek, 8 lutego.
 • Do wymiany można wystawić tylko pojazdy poziomu niższego lub równego do kupowanego pojazdu, ale nie niższego niż poziom VI.
 • W jednej transakcji można wymienić tylko jeden pojazd
 • Wartość pojazdów w złocie może się zmienić zależnie od aktualnie dostępnych zniżek na pojazdy premium.
 • Amunicja, ekwipunek i sprzęt eksploatacyjny znajdujące się na pojeździe, który jest wymieniany, zostaną automatycznie z niego usunięte i umieszczone w magazynie za darmo.
 • Kamuflaże, emblematy i inskrypcje znajdujące się na pojeździe, który jest wymieniany, zostaną umieszczone w magazynie.
 • Załoga pojazdu, który jest wymieniany, będzie automatycznie przeniesiona do koszar. Jeśli w koszarach nie ma wystarczającej liczby wolnych łóżek dla załogi, to wymiana pojazdu nie będzie możliwa.
 • Wymienionych czołgów nie można odzyskać za pomocą funkcji odzyskiwania czołgów.
 • Podczas wymiany nie musicie kupować dodatkowego miejsca w garażu — nowy czołg trafi na miejsce poprzednio zajmowane przez wymieniony pojazd.

 

21 Odpowiedzi do “Trade-In: zamień stare na nowe

 1. Wymienić można na w większości już stare premki, które odstają od nowszych.
  Dalej nie można „w rozliczeniu” zostawić więcej niż jednego czołgu.
  Wszystko po to, żeby i tak wg zarobiło, tak więc jak mawia klasyk, takiego wała jak Polska cała 🙂

 2. Złodziejstwo, a nie wymiana. Robienie z ludzi głupków, a później ich dojenie z kasy. A wystarczyłoby zrobić normalny uczciwy MM, usunąć debilne RNG (czyli pociski latające w kosmos zamiast w cel), wywalić artylerię. Wtedy gracze sami by chętnie kupowali konto premium, czołgi premium, bo gra byłaby po prostu PRZYJEMNA. Przy okazji i WG nie tonęłoby w wielkiej kupie gó…a płynącego z hejtu.

  1. Właśnie na takich ludziach oni zarabiają. 80% populacji to zwierzęta, które korzystają z OB (HE) mety największej głupoty jaka po 6 latach jakie gram spotkała tę giereczkę. Oni grają często na artach i to oni korzystają na tym że pociski latają gdzie chcą bo dostają trochę więcej czasu na przeżycie. Dla takich ludzi tworzy się ta gra bo to oni pewnie też najwięcej płacą.

  2. Wtedy sporo graczy by odeszło. Losowość (w końcu WoT to gra hazardowa), niepewnosć, ryzyko, huśtawka emocjonalna – to są rzeczy, które trzymają graczy przy tym tytule.

   1. Widocznie jestem inny 😉 Nie nawidzę hazardu i losowości. Lubię proste zasady wg których opiera się logika gry. Losowość jest wprowadzona po to by zamazać różnicę między graczem który ogarnia i rozumie zasady tej gra, a nolifem który wali gdzie popadnie. Ale co ja robaczek mogę zrobić przeciw całemu światu propagującemu równość 😉 (W co by tu pograć hmmm? No bo przecież nie w WOTa).

    1. same, wszystko czego w tej grze nienawidzę uosabia to na co nie mam wpływu…

  3. 1.MM jest lepszy niż był choć ma parę błędów.
   2.Usunięcie RNG to największy debilizm jaki słyszałem,jak by usunięty został RNG to każdy czołg by strzelał z maksymalnej odległości w pixel, za każdym razem z przebiciem od lodówy za full hp, RNG masz ty ale i twój przeciwnik.
   3.Artą grałem sporo ale trafienie było za full było frajdą ale i trudnością a to co WG zrobiło z artą to tylko to jeszcze gorsze niż było, teraz arta jeszcze bardziej denerwuje, te ogłuszenie to największy syf jaki WG wprowadziło.
   Arta nie pomaga tylko wkurwia o ile trafi w szybszy czołg z szybkostrzelnym działem to tak tego ogłuszenia się nie odczuwa, tak w wolne czołgi z działami które długo ładują i skupiają celownik jest to totalną masakrą(ostatnio zagrałem O-I i dopadły mnie lefh,grill i coś jeszcze, 3 arty zerżneły mnie i wyrzuciły na bruk, nawet schowanie się za górką nic nie dało),tak więc przeciwko samej arcie nic nie mam tylko nie w takiej postaci jak ona jest no i może jeszcze max jedna na drużynę by wystarczyła.

   1. Nikt nie mówi by pocisk zawsze trafiał w cel.
    Zauważył ktoś może jak działa rozrzut pocisków w wocie ?? Czemu większość leci w sam środek, mimo że koło celownika rozwalone jest na pół mapy? To jest RNG, że jedziesz sobie i bez celowania w kogoś trafiasz, a ten ktoś celuje i nie trafia. Jak to działa ? Kółko celowania („celność”) w wocie jest na tyle duże, że nawet w przypadku najcelniejszych czołgów na pełnym skupieniu, gdy pocisk poleci na obręcz koła to nie trafia. Jednocześnie taki T100lt z bardzo słabą celnością może sobie snipić, bo nadrabia to RNG. Część pocisków nie trafi, ale część statystycznie poleci bardzo blisko środka. Wtedy nie liczy się czy masz 0.2 czy 0.5, bo po prostu leci w środek. Kółko celowania dla wszystkich dział powinno zostać zawężone, a rozrzut pocisków powinien być równomierny w całym okręgu. Wtedy zmiejszyłby się wpływ RNG do minimum. Strzały z woleja by się zdarzały, ale już zauważalnie rzadziej, a celne czołgi były by rzeczywiście celne…

  4. Poszukiwanie się problemów tam gdzie ich niema. Problemem jest brak czatu. Jak był każdy mógł frustrację wylać, na przeciwnika, powyzywac go i frustracja była zupełnie mniejsza. A taki zwyzywany gracz miał w pewnym sensie satysfakcję i nawet jak grę przegrał to zaczynał następną z bananem na twarzy. Przynajmniej ja tak miałem. Wraz z usunięciem czatu, moja przyjemność z gry z dnia na dzień spadała a ja byłem coraz bardziej sfrustrowany. Brakowało mi kiedy wyzywali mnie od raków, noobow, cheaterow, nie ruchami mi matki etc, przestałem mieć przyjemność tego że moje pociski wyrządziły trochę więcej obrażeń niż te tylko tym wirtualnym hp. I vice versa, sam też nie mogłem wylać swoich żalów i po paru bitwach byłem na tyle sfrustrowany że nie chciało mi się odpala kolejnej bitwy.

 3. Ha ha ha ha….oczywiście do wymiany dostępny jest sam stary szrot…który przy dzisiejszych standardach randomów nie domaga lekko mówiąc…Defendera nie dostaniecie, ale oddać jak najbardziej możecie…

 4. A ja tam może skorzystam, wymienię np. Excalibura którym nie gram np na T26E4 SuperPershing – zawsze to trochę taniej wyjdzie 😀

 5. Sorry za nieteges pytanie.

  Czy warto pomyśleć o niemieckim Dicker Max ?
  – czy to już urzàdzenie przeterminowane ?

  1. Dicker fajny jest ale sytuacyjny. Type64 jest bardziej uniwersalny. Taki już WOT teraz jest – coś co jest do wszystkiego jest OK zamiast być do niczego 🙂

 6. szkoda że nie mogę wymienić nudnego WoTa na połowę kasy chociaż która zainwestowałem. Szczerze mowiac to gdybym wiedzial ze gra pojdzie w taka strone to bym sie te 8 lat temu powaznie zastanowil nad wydaniem na nia pieniedzy i tyle czasu ile poswiecilem. Szkoda bo kiedys gralem z checia i przyjemnoscia a teraz juz nie zostalo z tego nic…

  1. Przeczytajcie powyższą skargę Sebastian Grz, tylko zamiast „WoT” lub „gra” gra wstawcie wybrane imię żeńskie waszej drugiej połówki. Pewnie części z Was posuje jak ulał 🙂

Wyłączono możliwość dodawania komentarzy.