Trade-In: nowy rok, czas na zmiany

Nadszedł czas noworocznych porządków. Wymiana znowu jest możliwa. Pozwoli Wam ona zamienić Wasze stare pojazdy premium na nowe. W okresie od 15 stycznia, 06:00 CET do 22 stycznia, 06:00 CET (UTC+1) odświeżcie swoją kolekcję i zdobądźcie nowiutkie czołgi premium po obniżonej cenie.

Poniżej znajdziecie opis operacji oraz nazwy pojazdów, które dołączyły do listy jednostek możliwych do zamiany:

Pojazdy, które można wymieniać

Poziom VI

Poziom VII

Poziom VIII

Przykładowa wymiana:

Czołgi wspomniane poniżej służą jedynie jako przykład i mogą nie być dostępne w nowej edycji Zamiany.

Chcecie kupić Löwe, który kosztuje 12 500 w grze. W zamian chcielibyście wymienić starego Dicker Maxa, który normalnie kosztuje 3 200.

Tak jak sprzedaż standardowego pojazdu daje połowę jego wartości w kredytach, tak zwrot starego pojazdu premium da połowę jego wartości w złocie, która potem zostanie odjęta od czołgu, który chcecie kupić.

W tym przypadku zamiana Dicker Maxa da połowę jego wartości, czyli 1 600. W związku z tym cena nowego pojazdu będzie odpowiednio mniejsza i będziecie potrzebować 10 900 na zakup Löwe.

Ważne: obowiązujące zniżki na czołgi premium mogą wpływać na wartość pojazdu, którego chcecie użyć w rozliczeniu, jeśli jest on dostępny w obniżonej cenie. Takie pojazdy będą odpowiednio oznaczone w oknie wymiany.

Jak wymieniać czołgi

Pojazdy możliwe do kupienia w opcji wymiany będą wyświetlane zarówno w drzewie technologicznym, jak i w menu zakupu czołgów. W zależności od ilości złota dostępnego na Waszym koncie czołg dostępny do wymiany może być wyświetlany na dwa sposoby:

Czołg może zostać wymieniony. Gracz posiada wystarczająco dużo złota. Czołg może zostać wymieniony. Graczowi brakuje złota.

Gdy już podejmiecie decyzję, zwyczajnie kliknijcie prawym przyciskiem na czołg i wybierzcie Kup lub Wymień.


 • Domyślnie lista czołgów jest uporządkowana zgodnie z ilością złota, która zostanie odjęta od ceny.
 • Lista zawiera również pojazdy, które można użyć w rozliczeniu, ale które aktualnie nie są dostępne do wymiany (znajdują się w bitwie, w plutonie lub są nienaprawione). Kliknięcie w taki pojazd pokaże więcej informacji o jego statusie.
 • Menu wymiany oferuje również standardowe czynności – dodawanie podstawowej amunicji, trening załogi itd.

Warto pamiętać

 • Funkcjonalność zamiany będzie dostępna od 15 stycznia, 06:00 CET do 22 stycznia, 06:00 CET (UTC+1)
 • Do wymiany można wystawić tylko pojazdy poziomu niższego lub równego do kupowanego pojazdu, ale nie niższego niż poziom VI.
 • W jednej transakcji można wymienić tylko jeden pojazd
 • Wartość pojazdów w złocie może się zmienić zależnie od aktualnie dostępnych zniżek na pojazdy premium.
 • Amunicja, ekwipunek i sprzęt eksploatacyjny znajdujące się na pojeździe, który jest wymieniany, zostaną automatycznie z niego usunięte i umieszczone w magazynie za darmo.
 • Kamuflaże, emblematy i inskrypcje znajdujące się na pojeździe, który zostanie wymieniony, zostaną umieszczone w magazynie.
 • Załoga pojazdu, który jest wymieniany, będzie automatycznie przeniesiona do koszar. Jeśli w koszarach nie ma wystarczającej liczby wolnych łóżek dla załogi, to wymiana pojazdu nie będzie możliwa.
 • Wymienionych czołgów nie można odzyskać za pomocą funkcji odzyskiwania czołgów.
 • Podczas wymiany nie musicie kupować dodatkowego miejsca w garażu — nowy czołg trafi na miejsce poprzednio zajmowane przez wymieniony pojazd.

19 Odpowiedzi do “Trade-In: nowy rok, czas na zmiany

  1. Bo jakby były tu dostępne to potem nikt ich by nie kupił na specjalnych okazjach/w paczkach. Jakby był dostępny Type 59/Type 59G teraz to potem jakby był na czarnym rynku/w paczkach to nikt by już go nie potrzebował bo każdy by już go miał :)

    1. Teraz wyobraź sobie że są bitwy o losowaniach jednopoziomowych albo +1. Baa, nawet teraz jak polosuje same ósemki to potrafi być 12-13 czołgów premium na 15 możliwych, tylko dlatego że są jeszcze 2 arty i póki co nie ma na szczęście poza 2 wyjątkami tego jako premium.

   1. CDC jest dobry, jeżeli lubisz się katować bezcelowymi wyzwaniami i cieszyć się później, że nadludzkim wysiłkiem i masą skilla jesteś w stanie zrobić tyle, ile pozostałe zwierzaki z randoma robią na wyjebce swoimi prawilnymi tankami ;]

  1. Premka-pulapka. Po kilku bitwach bedziesz strasznie zawiedziony. Papier wiekszy niz progetto a najwieksza zaleta czyli mobilnosc zostala zaprzepaszczona przez duze gabaryty tego czolgu. Po mapie tez sobie nie poszalejesz bo w dobie kolowcow latajacych na burzakach szybko wrocisz do garazu. I jak tym grac? Szkoda mobilnosci zeby bawic sie w snajpera trzeciej linii ale wszystkie parametry sprawiaja ze nie powalczysz zbyt blisko akcji. Nawet wychylanie sie i oddawanie strzalow liczac na opuszczenie nie ma sensu bo krztalt, wielkosc wiezy i umiejscowienie dziala sprawia ze i tak wylapiesz jezeli gracz nie jest totalnie uposledzona ameba ktora gra stopami.

Dodaj komentarz