Total War: ARENA – zamknięcie serwerów

Z dniem dzisiejszym serwery Total War: Arena zostały wyłączone.

1080 Nologo

Bądźcie pozdrowieni, wodzowie!

Serwery Total War: ARENA zostaną odłączone 22 lutego 2019 r. (o godz. 11:00 czasu polskiego).

Pragniemy podziękować za miłość i oddanie, jakie okazaliście ARENIE.

Mamy nadzieję, że stoczone bitwy były pełne emocji i okazały się zaczątkiem nowych przyjaźni z interesującymi osobami, które poznaliście w grze. Żywimy również nadzieję, że pamięć najbardziej legendarnych starć zostanie z Wami jeszcze na długi czas w przyszłość.

Dziękujemy!

Zespół Total War: ARENA

16 Odpowiedzi do “Total War: ARENA – zamknięcie serwerów

  1. Mam nadzieję, że dużo. Może część debili płacących WG otrzeźwieje, chociaż i w to powątpiewam.

   1. Czemu stracili? Wydawali kasę na grę i tyle, sorry ale poza produkcjami dla pojedynczego gracza wszystkie MMO mają ograniczony czas istnienia, czy uważasz że gracze którzy płacili za inne padłe MMO też byli oszukiwani?

 1. No i część kasy, jaką WG wydało na ten fail-projekt (powiedzmy sobie szczerze, Total War jako multi w takiej formie? nope) przepadła. Lepiej było zatrudnić kilku programistów do poprawy WoT 😉

  1. Programiści, których gra nie wypaliła pewnie już w gułagu siedzą.

  2. No i tu właśnie widać największą zaletę WT czyli jedna gra (chodzi mi o jeden hangar nie bitwy ) dla statków czołgów i samolotów. WG mogło uratować samoloty podpinając je pod wota i wtedy eksperymentować, a tak samoloty będą następne

   1. Samoloty i czołgi w jednej grze od WG ? Nie ma w tej firmie programistów, którzy dali by radę to zaimplementować to raz, dwa, rosyjskie kalkulatory by wybuchły, zobacz sobie na Twitchu w jakiej jakości streamują WOT rosyjscy streamerzy. Jeśli goście którzy streamują mają taki sprzęt, to nie chcę wiedzieć co ma w domu przeciętny rosyjski gracz na zadupiu.

    WOWP będą trzymać na OIOMie jeszcze długo, dwa trupy w krótkim okresie czasu nie wyglądają dobrze w potrfolio, najpierw muszą wywietrzyć po jednych umarlaku.

    1. BattlemoveR pisze: ” nie chcę wiedzieć co ma w domu przeciętny rosyjski gracz na zadupiu”

     Jak to co? Radinu 2000 z systemem operacyjnym Wielikaja Rossija PE (Putin Edition) i dostępem do nowoplanowanego wyłacznie rosyjskiego internetu 😛

    2. Myślicie, że „ruskie” tak z wyboru pykają na przestarzałym sprzęcie ?? Rosja to bida z nędzą (Moskwa to co innego, wiadomo…), więc nie ma co się dziwić, że grają na kalkulatorach. Gdyby porównać z kolei przeciętny sprzęt gracza w Polsce z tym na Zachodzie, też nie wypadlibyśmy olśniewająco. Nie prężcie swojej dumy, raczej współczujcie.

    3. Z tym akurat bidnym naszym sprzętem to wstrzymałbym się z spekulacjami.

     Sam niedawno zmieniłem sprzęta (laptop) na nowego za skromne 7 tysi. I nie, nie chwalę się – śmieszna sprawa jest w tym, iż kurier, który mi go dostarczał stwierdził, że tygodniowo średnio 20-30 takich lapków rozwozi. Tak więc można wywnioskować, że rynek gamingowego sprzętu u nas wbrew pozorom wcale nie odstaje od średniej. Faktem też jest, że przeciętny niemiaszek zdecydowanie częściej będzie mógł sobie pozwolić na upgrade/wymianę, niż my, ale jakościowo nadal wcale nam nie ucieknie.

     Oczywiście pomijamy tutaj te kilka % rynku pod postacią hardcorowych graczy, którzy składają sobie sprzęty za 30-40k.

    4. Człowieku od kilkinastu lat jestem na emigracji i powiem, że Polska jako kraj jest wysoko rozwinięta cyfrowo tzn.: internet po kablu i mobilny, sprzęty do grania i pracy i inne rzeczy. Ludzie tam na zachodzie biorą to co im markety wepchną, czyli gówienko w ładnym papierku. Inną rzeczą jest to, że stać ich na te lepsze sprzęty bardziej niż nas. Ostatnio jak wjechałen do Reichu to ledwo 2 kreski na tel miałem 🙂

    5. Od niedawna też mam okazję podziwiać zachodni sprzęt, bardziej ten wyspiarski.
     W domach z telewizorami to ludzie jeszcze jako-tako (z uporem kupują te 65 cali…) ale jeśli chodzi o PC to same badziewia wciskane przez markety. I to bynajmniej nie jakiś fabryczny proletariat tylko ludzie którzy na codzień drapią klawisze w pracy – nie bardzo nawet wiedzą co komp ma w środku. Inna rzecz że markety też badziewia oferują, wcale też nie jakoś super-tanio (mit że elektronika tańsza na zachodzie dotyczyć może monitorów, albo zupełnego złomu, którego w Rosji nie sprzedali).

    6. Pikawka aż tak bardzo nie odstajemy od zachodu. Jesteśmy na poziomie np. takiej Hiszpanii która za bardzo biedną nie uchodzi. Bądźmy szczerzy mit bardzo biednego Polaka to naprawdę od lat mit.

 2. Ludziska, przecież udział WG w tym projekcie był minimalny, poza podpięciem tego pod WG.net Game Center i implementacje mikropłatności za całą resztę odpowiadało Creative Assembly. Dla mnie fajnie że skasowali ten projekt bo byłem beta testerem ARENY i na konto WOTa wpadła mi z tego cała masa darmowego złota.

Wyłączono możliwość dodawania komentarzy.