The Finest Half Hour: oblężenie Leningradu

Czternasty odcinek najnowszej serii podcastów – „The Finest Half Hour” – jest już dostępny!

Leningrad, najbardziej śmiertelne oblężenie w historii świata. To historia o terrorze i heroizmie, niedostatku i nadziei. Ile może znieść jedno miasto? Dowiedz się tego dzisiaj, gdy mówimy o miejscu odciętym od reszty świata, które przetrwało na małej ilości zaopatrzenia i amunicji, przewiezionej przez zamarznięte jezioro. Posłuchaj, jak Leningrad próbuje stawić czoła nazistowskiemu zagrożeniu, a wciąż walcząca Armia Czerwona próbuje uwolnić miasto.


Nowe odcinki w każdy wtorek na:   Anchor Logo   Apple Podcasts Logo   Breaker Logo   Google Podcasts Logo   Overcast Logo   Pocket Casts Logo   RadioPublic Logo   Spotify Logo

Aby opowiedzieć tę historię, Wargaming nawiązał współpracę z The Tank Museum w Bovington, by zaprezentować Pz.Kpfw. IV Ausf. A. Pierwotnie został zaprojektowany jako czołg bliskiego wsparcia dla dywizji piechoty, podczas gdy Panzer III miał walczyć z czołgami wroga. Zimą 1941-1942 Panzer IV został zmodernizowany po spotkaniu z radzieckim T-34. Panzer IV miał większy pierścień wieży niż Panzer III, dzięki czemu mógł być wyposażony w dłuższe, silniejsze działo 75 KwK 40. W ten sposób Panzer IV przejął rolę Panzer III w zwalczaniu czołgów. Panzer IV został ostatecznie zastąpiony przez Panterę, ale do końca wojny służył jako znacząca część niemieckich sił pancernych.

Panzer IV w Muzeum Czołgów został ukończony jako Ausf D, z dodatkowym pancerzem 30 mm z przodu oraz 20 mm na kadłubie i bokach nadbudówki, zanim jeszcze opuścił fabrykę. W 1943 roku dodatkowy pancerz został umieszczony na przodzie, a oryginalny KwK L/24 kal. 75 mm, zastąpiono KwK 40 L/43, co mogło być częścią w rozwoju tych różnych zmian. Był używany jako pojazd do nauki jazdy.

Zasubskrybuj „The Finest Half Hour” na swojej ulubionej platformie podcastów i nie przegap żadnego z nadchodzących odcinków, wydawanych w każdy wtorek! Możesz także śledzić program, aby uzyskać aktualizacje i historyczne spostrzeżenia na FacebookuTwitterze i Instagramie!

Jeśli przegapiłeś pierwszy odcinek możesz go odsłuchać tutaj.

ź: WoT

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze