supertest: zmiany na mapie Ruinberg

Zmiany na mapie Ruinberg.

Powody przeprojektowania:
Na mapie zauważono rosnącą nierównowagę na korzyść niższej drużyny.
W wyniku analizy zebranych danych statystycznych chcemy wypróbować następujące zmiany, które mają na celu zrównoważenie pozycji wyższej drużyny. Chcemy jednak zachować tradycyjny schemat bitwy i uniknąć całkowitej symetrii. Wszystkie zmiany dotyczą ogólnie miasta.

Changes On The Mini Map

Plan zmian:
1. Obszar mieszkalny został otwarty, aby stworzyć dodatkową różnorodność na ulicach, ścieżkach i pozycjach dla dział samobieżnych drużyny położonej wyżej. Podobne pozycje znajdują się również w otwartych obszarach mieszkalnych dla drużyny z dołu. Dzięki temu pojawiło się dodatkowe miejsce do walki, a przestarzały ślepy zaułek w lewym górnym rogu mapy został usunięty.


2. Uszkodzony budynek ze stanowiskami strzelniczymi (podobny do tego w pobliżu dolnej bazy).


3. Zamiast budynku świątyni w centrum można znaleźć dodatkowe przejście z pozycjami dla wyższej drużyny. Stwarza to nowe możliwości dla broniącej się drużyny, pozwalając jej powstrzymać nadciągających przeciwników na placu lub walczyć z bardziej odległymi pozycjami (tradycyjny przesmyk na placu dla drużyny niższej nie został usunięty).


4. Dodano w tych miejscach kopce w pobliżu brzegów budynku. Z pierwszego kopca w punkcie 4 mogą korzystać gracze zarówno z wyższej, jak i niższej drużyny.


5. Kontur dzielnicy mieszkalnej został poprawiony, aby stworzyć z boku półki. Pozwala to na zajęcie w pobliżu większej liczby pozycji.


6. Dodano pozycję do ostrzeliwania przejścia niższej drużyny.


7. Drobna zmiana. Usunięto przeszkadzający wrak spalonego pojazdu.

5 Odpowiedzi do “supertest: zmiany na mapie Ruinberg

  1. Zmiana z obrazka 1 pozytywna, północna drużyna będzie miała więcej mozliwości obrony bazy z tej strony, gdy padnie flanka. Tedeki polubią to miejsce.
    A zmiany nr 6 dośc ciekawe – jak się uwali w tych załomach jakiś twardy czołg z północy, to nikt nawet nie podjedzie do skrzyżowania. Teraz wszystko w tej części Ruinbergu zmierza do 15-minutowego pukania się po włazach. Może to wymusi większą aktywność pod akademikami…

Dodaj komentarz