supertest: FCM 2C

Kolejnym dodatkiem do supertestu jest FCM 2C, francuski czołg ciężki III poziomu.

FCM 2C to drugi czołg ciężki tego poziomu w grze. Co ciekawe, jest to też pierwszy czołg ciężki tego poziomu nie przeznaczony do badania. FCM 2C będzie jednym z najbardziej unikalnych dodatków w World of Tanks, porównywalnym z TOG II, a oto kilka powodów, dlaczego tak jest. Jest wyjątkowo długi, wysoki, ciężki i powolny. Jego prędkość maksymalna to ledwie 15 km/h przy stosunku mocy do masy 7,1 KM/t, przy czym TOG II rozwija 14 km/h ze stosunkiem mocy do masy 7,8 KM/t. Jego wieża nie wykonuje pełnego obrotu – jedynie 320 stopni. Ale jego maksymalny kąt opuszczenia lufy jest jednym z najlepszych w grze: −20 stopni! Ma około 30% więcej PW niż czołgi średnie czy ciężkie tego samego poziomu oraz bardzo mocne działo kal. 75 mm zadające 110 PW uszkodzeń na strzał pociskiem standardowym.

FCM 2C

Wstępna charakterystyka:
Tier: III, HT, Francja
DMG: 110/110/175 HP
Penetracja: 62/86/38 mm
Prędkość pocisków: 550/450/550 m/s
Czas przeładowania pocisku: 5,5 s
Czas celowania: 2,3 s
Celność: 0,42
Wychył pionowy działa: -20/+20°
Pojemność magazynu amunicji: 124 szt.
V-max: +15/-8 km/h
Moc silnika: 500 KM
Stosunek mocy do masy: 7,1 KM/t
Obrót kadłuba: 20°/s
Obrót wieży: 24°/s
Ilość HP: 600
Pancerz kadłuba: 45/22/22 mm
Pancerz wieży: 35/35/35 mm
Zasięg widzenia: 320 m
Zasięg radia: 300 m
Liczba załogantów: 6

5 1 vote
Oceń wpis:
13 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Q_TaZ_Kozl4

X, D

FiveMen

To jeszcze tylko czekać na Char 2C

Tommy_Gun

Google twierdzi że FCM 2C to inna nazwa Char 2C. Bardziej mnie zastanawia perspektywa czołgu TOG 1. Skoro FCMa dali na 3 tier, Prototyp TOG był by pewnie na tier 4 albo 5 z mm+1

Rozkoszniaczek

Koledze zapewne chodziło o wersję z krótką haubicą 155 mm. W War Thunder na pewno ta wersja została dodana jakiś czas temu.

FiveMen

Dokładnie o ten czołg mi chodziło 🙂

Tommy_Gun

TOG z trollem na 3 tierze, what can go wrong ?

^ Nie żeby to miało jakieś znaczenie, bo gry na tierach 3-4 to puki co i tak jest jakieś żart, ale mimo wszystko pojazd ciekawy i jakąś tam wartość może mieć przeciwko 2 tierom i ewentualnie lekko opancerzonym 3 tierom… a tych jest mało. Mam tylko nadzieję że nie będzie to ultra rzadki i drogi czołg-mem.

Rozkoszniaczek

O jakim trollu mowa, skoro to jest działo 75 mm? Jakby to była wersja z haubicą 155 mm to bym się zgodził.

Tommy_Gun

Troll podobny do tego z Großtraktor. Chociaż w sumie na dzisiejsze realia 3-4 tierow to raczej może być mało skuteczne, w szczególności po nerfie HE oraz biorąc pod uwagę to że większość tego co jeździ na niskich tierch to bardzo mocno opancerzone maszyny (S35, Valentyna B1, B2, Hetzer, Matylda itd)

Z drugiej strony 155 mm to mógł by być nieco przekoks (w zasadzie wyszedl by taki TOG z armatą z KV-2 na 3 tierze). Ale juz 105 mm mogli by spokojnie dać.

Edytowany 2 miesięcy temu przez Tommy_Gun
Rozkoszniaczek

Wspaniała informacja! Właśnie tego typu mastodontów mi od dawna brakowało w WoT! 🙂
Może z garażu wyciągnę go raz na ruski rok, ale fajnie, że nomen omen kawał historii rozwoju broni pancernej pojawi się w grze.

Kaczmar5

Nie widziałem tego czołgu od Eventu haloweenowego z tym systemem wielu wież, to był bodajże 2017? Czekam na dalsze info co z tym mastodontem zamierzają zrobić skoro nie będzie on do zbadania, jakiś inny event?

Przemek2095

Pojawił się on podczas eventu halloweenowego z Lewiatanem w 2017 roku. Nazywał się Stein i był w mocniejszej wersji, niż ta tutaj zaprezentowana. Miał też możliwość strzelania z dwóch wież. A co do tego nowego lolka to z reguły low tiery są rozdawane za friko w święta lub urodziny wota. No chyba, że będą chcieli zrobić z niego gratkę dla kolekcjonerów i wrzucą go do licytacji podczas jakiegoś eventu typu karawana lub czarny rynek, albo do sklepu premium z ceną podbitą przez dużą ilość golda jak przy Pz II J. Choć polemizowałbym czy dzisiaj ten pojazd jest na tyle zachęcający,… Czytaj więcej »

Edytowany 2 miesięcy temu przez Przemek2095
pikawka

Czy aby nie jest to jeden z czołgów, które będzie można zimą w 2024 wylicytować/kupić na Czarnym Rynku (choć pewnie będzie się to inaczej nazywało) ??

crusier

Zabaweczka