Steam: Tank Mechanic Simulator – graliśmy w demo!

Od wczoraj na Steamie dostępna jest do kupienia pełna wersja Tank Mechanic Simulatora. Jest to kolejna produkcja studia znanego z… symulatorów. Car Mechanic Simulator, Truck Mechanic, Farm…. NO JEST TEGO TROCHĘ.

Nas – wirtualnych czołgistów – powinna zainteresować wersja, w której możemy szukać, wydobyć z ziemi i w pełni odrestaurować pojazdy pancerne. Dostaliśmy w swoje łapska wersję demo, w której mogliśmy odrestaurować trzy „klasyki” – czyli Shermana, Tygrysa czy KW-1. Wersja pełna oferuje większą ilość modeli pojazdów – nie tylko czołgów, ale również jest możliwość rozkręcenia i złożenia w całość pojazdów pół-gąsienicowych. No ale od początku.

Ss 0105199872f8a7f935d6d7e40817522de3a72264.1920x1080

Najpierw wrak trzeba znaleźć. Do tego celu wsiadamy w Jeepa Willys’a i wyruszamy na poszukiwania z użyciem drona, lub wykrywacza metali. Ciekawe urozmaicenie… ale dość nużące i na dłuższą metę – zostawię to w kategorii ‚ciekawostek’ aniżeli fajnych elementów wciągających mnie jeszcze bardziej w rozgrywkę. Kolejne czynności które należy wykonać, to typowy dla tego typu produkcji „point-and-click”. Wszystkie czynności należy wykonać w odpowiedniej sekwencji: demontaż – montaż; piaskowanie – malowanie.

Symulator jest to też – wielu aspektach – symulatorem niestety z nazwy. Gameplay jest baaaaaardzo uproszczony, wydaje się być kierowany dla młodszych graczy. No bo jak inaczej wytłumaczyć piaskowanie/lakierowanie elementów wciąż będących na pojeździe? Albo pełną dostępność nowych części do pojazdów w lat 30/40 ubiegłego wieku? Ale tu nie o to chodzi. Tu chodzi o zrobienie kolejnego tytułu, który wypełni niszę… którą twórcy sami dla siebie stworzyli. Nasza ekipa testowa na dłuższą metę jest bardziej wymagająca. De facto kolejne wyzwania polegają na tym samym… a zmienia się jedynie model na którym wykonujemy daną czynność. A będąc przy modelach – te są naprawdę ładnie zrobione. Są dość szczegółowe i na początku przygody każda odkrywana śruba czy kolejność demontażu – potrafią wciągnąć na kilka godzin.

Ss 5130d86d1f18ec760d22d347c0492a1dc183e532.1920x1080

Reasumując. To nie jest gra AAA. Nie ma takiej grafiki, takich zasobów ani nie odda nam się na 100+ godzin rozgrywki. Ale każdy gracz WoT’a czy inny fan broni pancernej powinien spróbować swoich sił w odnawianiu czołgów. Tylko no… Tank Mechanic Simulator nie ma RNG… nie ma sposobu na wywyższenie KW-1 nad Tygrysa… Gra nie laguje….

#WociszekLepszy #MuremZaWoTem

10 Odpowiedzi do “Steam: Tank Mechanic Simulator – graliśmy w demo!

Dodaj komentarz