sklep premium: T14

Projekt VT14 był połączoną operacją Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii we wczesnych etapach 2. wojny światowej. 

Oba kraje szukały opcji na ulepszenie swoich podstawowych czołgów bojowych, M4 Sherman i Churchill I. O ile były to sprawdzone w boju maszyny, to Shermanowi brakowało pancerza, a Churchill był uważany za zbyt powolnego i niezdarnego, by móc konkurować z niemieckimi projektami czołgów.

Wspólnie te dwa kraje zaprojektowały T14, ciężki pojazd szturmowy, który powinien rozwiązywać oba problemy. Niestety prace nad nową koncepcją zajęły więcej, niż zakładano i do roku 1944 skonstruowano tylko dwa prototypy. Jeden znajdował się w USA, gdzie wojsko amerykańskie poddawało go testom, a drugiego wysłano do Wielkiej Brytanii. Zanim czołg pojawił się i można go było przetestować, wymogi wojny zmieniły się i T14 został przez Brytyjczyków uznany za zbędny. Projekt ostatecznie zarzucono na rzecz dalszych ulepszeń już istniejących pojazdów.

Czołg szturmowy T14 na poligonie w Aberdeen, 1943 r.

Prototyp czołgu ciężkiego T14

W każdym razie pomysł ciężkiego pojazdu szturmowego z pancerzem i mobilnością może być bardzo efektywny w dobrych rękach. Dobrze opancerzona dolna płyta glacis i dobry kąt opuszczenia lufy pozwalają wykorzystać pozycje kryjące kadłub. Stając przed przeciwnikiem przesuniętą do tyłu wieżę trzeba trzymać pod kątem, by odbijać przypadkowe strzały. I wykorzystywać duże przyspieszenie połączone z maksymalną prędkością 34 km/h, by wyłapywać czołgi średnie i lekkie przeciwnika, zabierając im PW dzięki 110 punktom uszkodzeń alfa.

Oferty z T14

Dostępna od 7 września, 07:00 CEST, do 9 września, 07:00 CEST (UTC+2)

Skarb kolekcjonera za 39,99 PLN

 • VT14
 • Załoga wyszkolona w 100%
 • Miejsce w garażu
 • Złoto: 750

Najlepszy zakup za 99,99 PLN

 • VT14
 • Załoga wyszkolona w 100%
 • Miejsce w garażu
 • Złoto: 2000
 • Konto premium WoT: 30 dni
 • 15×Misja: 5X PD za zwycięstwo
 • 15xRezerwa osobista: +200% PD załogi przez 2 godziny

ź: WoT

1.6 14 votes
Oceń wpis:
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Jisaburo Ozawa

Jak ktoś robił misje topograficzne tym czołgiem to miał wrażenie że ten pojazd wszystko zniszczy i wszystko odbije. Tak WG monetyzuje propagandę wciskaną niedoświadczonym graczom.

Michalina Wisłocka

A to nie zniszczy i nie odbija ??

Tommy_Gun

Kiedyś ten pojazd był w miarę okej, ale w obecnym wocie to z tym jest różnie. Ma MM+1 co jest niewątpliwą zaletą ale jak wywali na 6 tiery to w sumie kaplica. Na side-scrap w mieście jak się schowa weekspot jest niezły bo wtedy potrafi odbić, no chyba że przeciwnik przeżuci na „2-kę”. Do zalet dodał bym również prędkość która jak na hevika tego poziomu jest okej. Zwrotność z kolei trochę nie domaga. Za 40 zł ciekawa zabawka na której coś się tam da zarobić bo pena jakaś tam jest i nie trzeba we wszytko strzelać z „golda”. Czołg skuteczny,… Czytaj więcej »

Crusader

Zaskoczyła mnie tak niska jakość tłumaczenia, a tu okazuje się że na oficjalnej stronie WG jest identycznie. Najwyraźniej ta biedna mała firma nie ma środków na zatrudnienie tłumacza.

Sam pojazd dla miłośników grania z armatą M3 Lee na 5 tierze. Oczywiście jak wiele czołgów premium na tym poziomie zaprojektowany z myślą o używaniu amunicji nr 2.