sklep premium: Sherman VC Firefly

Joe Ekins pozostaje jednym z najsławniejszych celowniczych II wojny światowej, pomimo oddania niewielkiej liczby strzałów.

Był żołnierzem w eskadrze „A” 1. Pułku Yeomanry Northamptonshire podczas bitwy o Normandię i operacji Totalize. To w czasie tego ostatniego wydarzenia jego eskadra napotkała pluton trzech niemieckich czołgów Tiger. Ekins, celowniczy na pokładzie Sherman Firefly, otrzymał rozkaz namierzenia i zniszczenia przeciwników. Potrzebował zaledwie 5 strzałów z odległości ponad 700 metrów, by zamienić całą trójkę w kupę złomu. Później tego samego dnia udało mu się zniszczyć czwarty niemiecki czołg, zanim wraz z załogą zostali znokautowani i następnie przypisani do innych zadań.

Zdjęcie dzięki uprzejmości
The Tank Museum

Pomimo dowiedzenia swojego talentu strzeleckiego, Joe Ekins został obsadzony w roli operatora radiowego w swojej nowej załodze i nigdy więcej nie oddał strzału w walce.

Sądzicie, że Wasz talent do walki pancernej jest w tej samej lidze, co Joe’go? Dodajcie VISherman VC Firefly o niezwykłej precyzji, pociskach o wysokiej prędkości, wspaniałej wartości przebicia pancerza i niezłej szybkostrzelności do swojej kolekcji i zabierzcie go na przejażdżkę po polu bitwy.

Oferty: Sherman VC Firefly

Dostępne od 8 września, 07:00 CEST, do 10 września, 07:00 CEST (UTC+2)

Perełka kolekcjonera za 48,66 PLN

Najlepszy zakup za 120,29 PLN

 • VISherman VC Firefly
 •  Miejsce w garażu
 • Załoga wyszkolona w 100%
 • Złoto: 2500
 • Konto premium WoT: 30 dni
 • 15×Misja: 5x PD za zwycięstwo
 • 15×Rezerwa osobista: 200% więcej PD dla załogi przez 2 godziny

4 Odpowiedzi do “sklep premium: Sherman VC Firefly

 1. Easy8 ma -12, ale za Chiny Ludowe bym się nie zamienił. Na papierowe wieże Sherman’ów, wystarczają burzaki a dzisiaj w WoT potrzebna jest pena i VC ma w standardzie to co Yankee mają na goldzie.
  Zresztą Sherman’ów nie ma co porównywać w kwestii lepszy-gorszy, bo IMO każdy jest na swój sposób fajny i daje radochę z gry. Mam 6 szt. w garażu i lubię wszystkie.
  https://tanks.gg/compare/firefly-vc?t=m4a3e8%7Em4a3e2%7Efury%7Ethunderbolt

Dodaj komentarz