sklep premium: Cromwell B

Marzy Wam się wjazd na pole bitwy z niesamowitą prędkością, ale bez kompromisów ze strony pancerza czy siły ognia? 

Od z góry ustalonego stylu rozgrywki bardziej cenicie sobie elastyczność? VICromwell B może okazać się czołgiem, którego zawsze pożądaliście. Jeden z najbardziej ikonicznych pojazdów British Royal Army, ten czołg średni ma potężne działo i pancerz, a także wspaniałe zdolności wykrywania i imponującą mobilność, która sprawi, że Wasi wrogowie zzielenieją z zazdrości.

Oferty: Cromwell B

Dostępne od 25 sierpnia, 07:00 CEST, do 27 sierpnia, 07:00 CEST (UTC+2)

Skarb kolekcjonera za 52,99 PLN

  • VICromwell B
  •  Miejsce w garażu
  •  Załoga wyszkolona w 100% z zerowym atutem Braterstwo broni

Najlepszy zakup za 140,29 PLN

  • VICromwell B
  •  Miejsce w garażu
  •  Załoga wyszkolona w 100% z zerowym atutem Braterstwo broni
  • Złoto: 4000
  • Konto premium WoT: 30 dni
  • 15×MISJI: 5X PD za każde zwycięstwo
  • 15×Rezerwa osobista: 200% więcej PD dla załogi przez 2 godziny

Wspomnienia strzelców

„Pamiętam długą podróż na tyle samochodu zwiadowczego przez dość pagórkowate tereny i to, jak wysiadłem w sadzie. Czołg, do którego dołączyłem był oznakowany jako „5 Able” Cromwell, co oznacza „czołg A w 5. oddziale pułku „B”( nieoficjalnie Little Audrey)”.

Przeczytaj fragment wspomnień żołnierza Leslie Dinninga o jego doświadczeniach w roli strzelca w „Little Audrey” w 1944 roku:

„Byłem bardzo entuzjastyczny i naiwny, pośród najbardziej uzdolnionych żołnierzy, którzy zaakceptowali mnie z miejsca i przyjęli do swojego grona. Nie przyszło mi do głowy, aby zapytać, dlaczego „5 Able” potrzebuje strzelca i nigdy się też tego nie dowiedziałem.

Przedarliśmy się w Falaise, przemierzając przez Francję z dużą prędkością w pogoni za rozgromionymi Niemcami. Tak posuwaliśmy się aż do przekroczenia belgijskiej granicy. Po prostu przemierzaliśmy miasta i wsie, napotykając znikomy opór. Kiedy nie brałem udziału w akcji, większość czasu spędzałem siedząc na czołgu, z plecami opartymi o wieżę. Do 10 września byliśmy już na południe od belgijskiej Gandawy, gdzie dogoniliśmy 22 brygadę pancerną, co dobrze pokazuje prędkość z jaką nacieraliśmy.

Czołg Mark IV Cromwell na cokole jest repliką „Little Audrey”, pierwszego czołgu w 5. oddziale szwadronu „B” 1. królewskiego pułku pancernego

Wszystkie walki w obszarach zalesionych i pastwiskach w regionie Normandii, poza wybrzeżem i wokół Caen, przeprowadzane były z zasadzki. Oczywiście atakujące oddziały były w niekorzystnym położeniu, jako że musiały posuwać się naprzód. Musieliśmy wychylać się zza rogu, gdzie cholerny Tygrys, Pantera lub działo samobieżne stały kilka metrów dalej, dosłownie czekając na nas, a potem BUM! Nie miałeś szans. Pojedynczy strzał z wrogiego czołgu lub działa samobieżnego był wystarczający, kiedy my musieliśmy oddać po kilka w bok lub tyły Tygrysów lub Panter. Nie mieliśmy najmniejszej nawet nadziei, że uda nam się przebić przód Tygrysa działem 75 mm. Im wystarczył tylko jeden strzał. Niemieccy strzelcy byli znakomici, nie ma co do tego wątpliwości, ale my nie byliśmy gorsi”.

Podziękowania

WW2 People’s War to archiwum wojennych wspomnień przekazanych przez członków społeczeństwa i zebrane przez BBC.

0 0 votes
Oceń wpis:
21 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
kamillo

W 100% zgadzam się z tym Panem. Uważam że przyszedł już na to czas ! : „NIEMCY POWINNO SIĘ BOMBARDOWAĆ CO 50 LAT, PROFILAKTYCZNIE, BEZ PODANIA PRZYCZYNY” WINSTON CHURCHILL W 1919 ROKU Kiedyś w grze to była dosyć dobra maszyna … a dziś jak jest nie wiem … nie ma zbyt wielu osób grających tym … Ponadto czołg PREMIUM ma ZARABIAĆ a by zarabiać nie może używać golda a ten bez golda sobie nie poradzi … w dobie kołowców ma małe szanse …

Czolg E100

Dobra admin strony ma chyba wyjebane w to co ten dzieciak pisze. Nie sądziłem że to powiem o dom1n ale czas zrobić sobie przerwę od bloga

Quick_splash03

Gościu nie wiem co bierzesz ale też to chce

Pawel

Ta strona nie jest jedyną, traktującą o WOT.
Ja rozumiem- wyświetlenia, posty. Tyle, że pomimo wielu skarg z wielu stron nie było żarnej reakcji ze strony administracji???
Dom1n. Pięknie traktujesz swoich użytkowników. Mińska szkoła.

DoM1N

Banuj – źle. Nie banuj – źle. Widziałem już setki gorszych komentarzy i byłem już określany każdą możliwą stroną xD Teraz widzę od „mińskowej” mnie wyzywają, w sensie że jakbym Cię zbanował za „fake newsy” to byłbyś szczęśliwy i stwierdził że spoko ze mnie admin? Czy w sensie, że pozwalam się wygadać każdemu, w sensie że „nie reaguję”? „Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.” Generalnie śliski temat, ale ja widząc takie komentarze na setkach innych stron, czy for, czy w grze po prostu je ignoruje. W sieci jest pełno frustratów. Rozumiem, że też nie będziesz grał w WoT, bo… Czytaj więcej »

trala

Nie banuj – dobrze!
Swoboda wypowiedzi jest wartością nadrzędną a od oceny czy została ona nadużyta są odpowiednie organy!

Czolg E100

Nie myl swobody wypowiedzi z toksycznym zachowaniem i wylewaniem wiadra gówna.

kamillo

A cóż ja tu takiego piszę ? Zawsze na temat do tego przedstawiam swoje własne zdanie… jeden się zgodzi z tym a drugi nie … Co do antysemityzmu to proszę bardzo sam proponowałem by to zrobili … nigdzie w żadnym ustawodastwie nie ma takiego prawa które by mnie zmuszało do miłości wobec żydów … a jak nie ma to ich nie lubię i co więcej mam prawo nawet publicznie mówić że ich nie lubię … za co ich nie lubię już wcześnej pisałem … Ponadto mamy wolność każdy może wierzyć w co chce … więc ja wierzę w ” pejsate… Czytaj więcej »

Pawel

Czyli rozumiem, że zgłaszasz sprawę tak?
No bo chyba nie sądzisz, że ja jako użytkownik Twojego bloga będę to robił.
Czy po prostu umywasz ręce?
Oprócz prawa jest także sprawa dobrego smaku i liczyłem, że Ty jako dorosła osoba się nim, wykażesz.

DoM1N

Patrz wyżej, gusta/smaki są różne, każdy ma swoje. Czy umywam ręce? Patrząc chłodnym okiem: pierwsza część komentarza to autentyczny cytat Churchilla, druga część to standardowy hejt na WoT. Po tyłu latach i bitwach w WoT to nic nadzwyczajnego. Jeśli ktoś cię atakuje ad personam i dla przykładu grozi Ci okaleczeniem albo pozbawieniem życia to śmiało – zgłaszaj. Jeśli uważasz, że komentarz jest np. homofobiczny albo antysemicki – zgłaszaj. Nikogo nie straszę tutaj, zaznaczam tylko, iż jest taka opcja i ona działa. Naprawdę staram się tutaj być sprawiedliwy i wtrącam się dopiero w ekstremalnych przypadkach o których zapewnie nie wiesz, bo… Czytaj więcej »

Czolg E100

Póki kamillo tu będzie swobodnie sobie pisał swoje kwasy to przykro mi, ale nie będę tu wchodził, kiedyś uważałem ten blog za coś lepszego od rykoszetu. Zdanie zmieniłem, tam kamillo zerwał by już dawno bana. Co chwilę się ktoś na niego tutaj skarży i nic, dalej robi co chce. Poznaję nawet gramatykę tego oszołoma (tak to dobrze nam znany „szczecin”), dostał bana na rykoszecie to tutaj próbuje sił i widać z powodzeniem

Pawel

W takim razie bawcie się z kamillo, zodiakiem i innymi popaprańcami we własnym gronie.

DoM1N

Rozumiem i szanuję wasze decyzję.

Przypominam, iż możecie usunąć trwałe swoje konta z tej domeny. Proszę tylko o wysłanie stosowanego maila z prośbą i tyle.
Powodzenia i do następnego.

G_Kosa

Skoro admin zachęca, proponuje wszystkim pierdolnąć to forum w cholerę. Niech sobie DoM1N z Kamilkiem liżą dupki we dwoje.

kamillo

Czolg E100 jakie wiadro gówna ? Masz na myśli tych Żydów z SS i NKWD i UB ? Ja znam każde prawdziwe nazwisko tych zbrodniarzy … A może podać Ci tych żydów z USA którzy sponsorowali Hitlera ? Co prawdy nie lubimy ? Nie potrafimy znieść prawdy i chcemy ją zmienić ? Co nazywasz wiadrem gówna ? To że krytykuję czołgi premium za to że są za słabe ? No koleś ale jak ja płacę to wymagam prawda ? Ja nie chcę kupować gówna … wiesz 200 albo 400 zł albo 1000 zł na ulicy nie leży … np. po… Czytaj więcej »

pikawka

DoM1N
„Racja jest jak dupa, każdy ma swoją” – jasne, dopóki ktoś nie puści z tej dupy bąka. Wtedy smród dociera do wszystkich… Dalszy ciąg poniżej.

pikawka

DoM1N

OK, zostawmy kwestię cenzury – czy jest możliwość, aby dać komuś ostrzeżenie, prosząc jednocześnie o skrócenie wypowiedzi i ograniczenie niepotrzebnego hejtu ? Czy można w razie niedostosowania się ograniczyć komuś ilość znaków na komentarz + ilość kom na dzień ?

Niech będzie wolność słowa, dla głupoty także, to jasne. Ale zwróć uwagę, że taki wielopiętrowy wylew tekstu po prostu rozwala formułę jaką stosują tutaj wypowiadający się – najczęściej jest krótko, dosadnie, rzadko kiedy pyskówka trwa dłużej niż 3-4 wypowiedzi w 1-2 zdaniach. Nie cenzuruj, dbaj po prostu o formę tego forum. To możesz…

DoM1N

To tak samo jak z mikro patchami w WoT, zmienią jedną rzecz, spieprzą 5 innych. IMO im bardziej prosta forma, tym lepiej. Załóżmy, że dodamy jakiś plugin odpowiadający za ocenę użytkownika (plusy i minusy, gwiazdki itp). Abstrahując już, że trzeba by zapewne zmienić system komentarzy… Teraz pomyślmy: – co w sytuacji jak zlecą się trolle i zaczną Ciebie minusować i wg systemu sam będziesz trollem – zapewne minusowane i ukrywane komentarze będą przyciągać jeszcze większą uwagę, klikniesz, rozwiniesz i tak się „striggerujesz” – co jest odpowiednią treścią, a co nie jest, komu ograniczać wolność słowa a komu nie; trzeba będzie… Czytaj więcej »

maniuset

Witam wszystkich. Aż musiałem się zalogować bo serce mi pęka. Wchodzę na temat cromwell’a B co by poczytac czy warto w niego zainwestować a tu jakaś gownoburza. Czytam i czytam i nie wierzę. Groźby odejścia, wymuszanie usunięcia/zablokowania. Ale po co? Admin jest możliwość blokowania użytkownika przez użytkownika? Nie ma? To zrobić.
Wszyscy macie rację… Domen że nie usuwa i reszta że wam się nie podoba ktoś kto nie lubi PKSow. Ale na litość takie straszenie że odejde, że sam zostaniesz… Błagam. 2 liga jak nic. Pozdrawiam i więcej spokoju bo takie czasy że nie wiadomo czy jutro internety bedo😁

ChudyChudziutki

ja będę tym najlepszym adminem i ci napiszę wprost – jeśli szukasz fajnej premki – kromka berlin jest taką premką.

Dzisiaj już nie ma takiego zastosowania jak kiedyś (kiedyś chyba więcej grało się twierdz na VI tierach niż dzisiaj), ale wciąż to dobry i przyjemny czołg 😉

maniuset

Dziękować.