sklep premium: Cromwell B

Marzy Wam się wjazd na pole bitwy z niesamowitą prędkością, ale bez kompromisów ze strony pancerza czy siły ognia? 

Od z góry ustalonego stylu rozgrywki bardziej cenicie sobie elastyczność? VICromwell B może okazać się czołgiem, którego zawsze pożądaliście. Jeden z najbardziej ikonicznych pojazdów British Royal Army, ten czołg średni ma potężne działo i pancerz, a także wspaniałe zdolności wykrywania i imponującą mobilność, która sprawi, że Wasi wrogowie zzielenieją z zazdrości.

Oferty: Cromwell B

Dostępne od 25 sierpnia, 07:00 CEST, do 27 sierpnia, 07:00 CEST (UTC+2)

Skarb kolekcjonera za 52,99 PLN

 • VICromwell B
 •  Miejsce w garażu
 •  Załoga wyszkolona w 100% z zerowym atutem Braterstwo broni

Najlepszy zakup za 140,29 PLN

 • VICromwell B
 •  Miejsce w garażu
 •  Załoga wyszkolona w 100% z zerowym atutem Braterstwo broni
 • Złoto: 4000
 • Konto premium WoT: 30 dni
 • 15×MISJI: 5X PD za każde zwycięstwo
 • 15×Rezerwa osobista: 200% więcej PD dla załogi przez 2 godziny

Wspomnienia strzelców

„Pamiętam długą podróż na tyle samochodu zwiadowczego przez dość pagórkowate tereny i to, jak wysiadłem w sadzie. Czołg, do którego dołączyłem był oznakowany jako „5 Able” Cromwell, co oznacza „czołg A w 5. oddziale pułku „B”( nieoficjalnie Little Audrey)”.

Przeczytaj fragment wspomnień żołnierza Leslie Dinninga o jego doświadczeniach w roli strzelca w „Little Audrey” w 1944 roku:

„Byłem bardzo entuzjastyczny i naiwny, pośród najbardziej uzdolnionych żołnierzy, którzy zaakceptowali mnie z miejsca i przyjęli do swojego grona. Nie przyszło mi do głowy, aby zapytać, dlaczego „5 Able” potrzebuje strzelca i nigdy się też tego nie dowiedziałem.

Przedarliśmy się w Falaise, przemierzając przez Francję z dużą prędkością w pogoni za rozgromionymi Niemcami. Tak posuwaliśmy się aż do przekroczenia belgijskiej granicy. Po prostu przemierzaliśmy miasta i wsie, napotykając znikomy opór. Kiedy nie brałem udziału w akcji, większość czasu spędzałem siedząc na czołgu, z plecami opartymi o wieżę. Do 10 września byliśmy już na południe od belgijskiej Gandawy, gdzie dogoniliśmy 22 brygadę pancerną, co dobrze pokazuje prędkość z jaką nacieraliśmy.

Czołg Mark IV Cromwell na cokole jest repliką „Little Audrey”, pierwszego czołgu w 5. oddziale szwadronu „B” 1. królewskiego pułku pancernego

Wszystkie walki w obszarach zalesionych i pastwiskach w regionie Normandii, poza wybrzeżem i wokół Caen, przeprowadzane były z zasadzki. Oczywiście atakujące oddziały były w niekorzystnym położeniu, jako że musiały posuwać się naprzód. Musieliśmy wychylać się zza rogu, gdzie cholerny Tygrys, Pantera lub działo samobieżne stały kilka metrów dalej, dosłownie czekając na nas, a potem BUM! Nie miałeś szans. Pojedynczy strzał z wrogiego czołgu lub działa samobieżnego był wystarczający, kiedy my musieliśmy oddać po kilka w bok lub tyły Tygrysów lub Panter. Nie mieliśmy najmniejszej nawet nadziei, że uda nam się przebić przód Tygrysa działem 75 mm. Im wystarczył tylko jeden strzał. Niemieccy strzelcy byli znakomici, nie ma co do tego wątpliwości, ale my nie byliśmy gorsi”.

Podziękowania

WW2 People’s War to archiwum wojennych wspomnień przekazanych przez członków społeczeństwa i zebrane przez BBC.

21 Odpowiedzi do “sklep premium: Cromwell B

 1. W 100% zgadzam się z tym Panem. Uważam że przyszedł już na to czas ! : „NIEMCY POWINNO SIĘ BOMBARDOWAĆ CO 50 LAT, PROFILAKTYCZNIE, BEZ PODANIA PRZYCZYNY” WINSTON CHURCHILL W 1919 ROKU Kiedyś w grze to była dosyć dobra maszyna … a dziś jak jest nie wiem … nie ma zbyt wielu osób grających tym … Ponadto czołg PREMIUM ma ZARABIAĆ a by zarabiać nie może używać golda a ten bez golda sobie nie poradzi … w dobie kołowców ma małe szanse …

 2. Ta strona nie jest jedyną, traktującą o WOT.
  Ja rozumiem- wyświetlenia, posty. Tyle, że pomimo wielu skarg z wielu stron nie było żarnej reakcji ze strony administracji???
  Dom1n. Pięknie traktujesz swoich użytkowników. Mińska szkoła.

  1. Banuj – źle.
   Nie banuj – źle.

   Widziałem już setki gorszych komentarzy i byłem już określany każdą możliwą stroną xD
   Teraz widzę od “mińskowej” mnie wyzywają, w sensie że jakbym Cię zbanował za “fake newsy” to byłbyś szczęśliwy i stwierdził że spoko ze mnie admin?
   Czy w sensie, że pozwalam się wygadać każdemu, w sensie że “nie reaguję”?

   “Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.” Generalnie śliski temat, ale ja widząc takie komentarze na setkach innych stron, czy for, czy w grze po prostu je ignoruje. W sieci jest pełno frustratów.
   Rozumiem, że też nie będziesz grał w WoT, bo tam co bitwę ktoś komuś źle życzy i padają tam o wiele gorsze epitety dotyczące konkretnych graczy.

   Pisałem już o tym, ale jeśli kogoś obrażają komentarze i są dla przykładu antysemickie to wystarczy taki fakt zgłosić odpowiednim służbom i tyle. Nawet nie zdajesz sobie sprawy za jak błahe komentarze potrafi ruszyć ta cała machina.
   Co dla “hejtera” jest dotkliwszą karą? Prokurator na karku, czy ban na głupiej stronce o głupiej gierce w czołgi?
   Śmiem twierdzić, iż taki ban to nawet wyróżnienie dla takich osobników i powód do dumy. A potem cyk zmieniamy IP i trollujemy dalej. To walka z wiatrakami.

    1. Nie myl swobody wypowiedzi z toksycznym zachowaniem i wylewaniem wiadra gówna.

   1. A cóż ja tu takiego piszę ? Zawsze na temat do tego przedstawiam swoje własne zdanie… jeden się zgodzi z tym a drugi nie … Co do antysemityzmu to proszę bardzo sam proponowałem by to zrobili … nigdzie w żadnym ustawodastwie nie ma takiego prawa które by mnie zmuszało do miłości wobec żydów … a jak nie ma to ich nie lubię i co więcej mam prawo nawet publicznie mówić że ich nie lubię … za co ich nie lubię już wcześnej pisałem … Ponadto mamy wolność każdy może wierzyć w co chce … więc ja wierzę w ” pejsate krasnale ” i mam do tego prawo … Jak wygląda pejsaty krasnal można zobaczyć tu : https://pl.wikipedia.org/wiki/Krasnal_ogrodowy#/media/Plik:N_(120).jpg Jak widać wszystkie mają pejsy i brody … Pejsy też miało kilka gwiazd … moich ulubionych np. Elvis Presley
    Więcej: https://zloteprzeboje.tuba.pl/zloteprzeboje/7,162811,23844526,tak-wygladal-ostatni-wystep-elvisa-presleya.html i polecę Wam tutaj świetny remix jego piosenki to jedyny taki na Świecie i tak udany … oto on : https://www.youtube.com/watch?v=JBxP2_W9zpk ten też jest dobry :https://www.youtube.com/watch?v=GdEHu_hQgeE Pejsy też mieli The Beatles : https://www.google.com/search?q=The+Beatles+zdj%C4%99cia&sxsrf=ALeKk02Vu0YvideuREpJgxJvbV-NMjl8hw:1598360065945&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=I0CJDd4KpCrRbM%252Cte_unka0WvdGMM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kQbT7VgvLgKPl5lgbVIomCf-tnUQw&sa=X&ved=2ahUKEwiGqNCfs7brAhVyoosKHVVgBvgQ9QEwBnoECAoQIg&biw=1360&bih=667#imgrc=vgtyOLIimHTnZM&imgdii=jjf0KFLckiW75M Więc o co chodzi ??? Zabolało że pisałem o krasnalach czy o pejsach ? Pejsy miał nawet mój ojciec … ??? Zresztą nawet gdyby miały oznaczać żydów to co złego jest w słowie pejsaty krasnal ? Natomiast jak krytykuję Żydów i wyzywam ich od …. to zawsze mówię za co i nigdy nie za sam fakt że są żydami ;) Jak ktoś chce wiedzieć za co to mogę jeszcze raz napisać ;) a straszenie prokuratorem na mnie nie działa. Co do mojego postu to przytoczyłem tu jedynie słowa Winstona Churchilla jak ktoś nie wierzy to proszę bardzo : https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=25586 a dlaczego uważam że Niemcy powinno się już zbombardować ? Bo ta cała UE jest jedynie przykrywką do odbudowania III Rzeszy Niemieckiej i to dziś doskonale widać np. w sprawie Nord Stream 2 mamy kolejne Pakty Ribbentrop Mołotow … a historia ma to do siebie że lubi się powtarzać bez powodu nie ściągnęli do siebie tych islamskich POdpalaczy co lepsze chcą znich zrobić europejską armię … a to powinno dać wszystkim wiele do myślenia … No cóż historyczny post zamieścił Domin na swojej stronie więc historyczną odpowiedz dostał …

   2. Czyli rozumiem, że zgłaszasz sprawę tak?
    No bo chyba nie sądzisz, że ja jako użytkownik Twojego bloga będę to robił.
    Czy po prostu umywasz ręce?
    Oprócz prawa jest także sprawa dobrego smaku i liczyłem, że Ty jako dorosła osoba się nim, wykażesz.

    1. Patrz wyżej, gusta/smaki są różne, każdy ma swoje.

     Czy umywam ręce? Patrząc chłodnym okiem: pierwsza część komentarza to autentyczny cytat Churchilla, druga część to standardowy hejt na WoT.

     Po tyłu latach i bitwach w WoT to nic nadzwyczajnego.

     Jeśli ktoś cię atakuje ad personam i dla przykładu grozi Ci okaleczeniem albo pozbawieniem życia to śmiało – zgłaszaj.
     Jeśli uważasz, że komentarz jest np. homofobiczny albo antysemicki – zgłaszaj.
     Nikogo nie straszę tutaj, zaznaczam tylko, iż jest taka opcja i ona działa.

     Naprawdę staram się tutaj być sprawiedliwy i wtrącam się dopiero w ekstremalnych przypadkach o których zapewnie nie wiesz, bo po prostu takie komentarze i osoby są w większości usuwane i banowanie.

     Naprawdę chciałbyś, żebym Wam tutaj robił przywołany wcześniej “Mińsk”?

    2. Póki kamillo tu będzie swobodnie sobie pisał swoje kwasy to przykro mi, ale nie będę tu wchodził, kiedyś uważałem ten blog za coś lepszego od rykoszetu. Zdanie zmieniłem, tam kamillo zerwał by już dawno bana. Co chwilę się ktoś na niego tutaj skarży i nic, dalej robi co chce. Poznaję nawet gramatykę tego oszołoma (tak to dobrze nam znany “szczecin”), dostał bana na rykoszecie to tutaj próbuje sił i widać z powodzeniem

    3. W takim razie bawcie się z kamillo, zodiakiem i innymi popaprańcami we własnym gronie.

    4. Rozumiem i szanuję wasze decyzję.

     Przypominam, iż możecie usunąć trwałe swoje konta z tej domeny. Proszę tylko o wysłanie stosowanego maila z prośbą i tyle.
     Powodzenia i do następnego.

    5. Skoro admin zachęca, proponuje wszystkim pierdolnąć to forum w cholerę. Niech sobie DoM1N z Kamilkiem liżą dupki we dwoje.

   3. Czolg E100 jakie wiadro gówna ? Masz na myśli tych Żydów z SS i NKWD i UB ? Ja znam każde prawdziwe nazwisko tych zbrodniarzy … A może podać Ci tych żydów z USA którzy sponsorowali Hitlera ? Co prawdy nie lubimy ? Nie potrafimy znieść prawdy i chcemy ją zmienić ? Co nazywasz wiadrem gówna ? To że krytykuję czołgi premium za to że są za słabe ? No koleś ale jak ja płacę to wymagam prawda ? Ja nie chcę kupować gówna … wiesz 200 albo 400 zł albo 1000 zł na ulicy nie leży … np. po co mam kupić SU 130PM ( które oczywiście posiadam ) jak mogę mieć zwykłą JPanther II która jest za free i jest nawet lepsza … jest tu logika ? Więc wolę grać tą panterką a jak mi będą potrzebne kredyty o sobie dokupię dopałki … No więc biorę czołg za 200 zł i gram nim po to by zarobić kasę ale jak skoro cały czas losuje mnie z X tierami … by je przebić muszę załadować golda … ale wtedy nie zarobię … oczywiste ? Więc nie wiem o jakim góvvnie piszesz … Krytykowałem nagrody – prezenty na 10 lecie … a dokładniej te czołgi bo są beznadziejne … o ile te 2-3 tierowe są w miare OK i da się nimi pobawić … to ten Valiant i A 46 to totalna beznadzieja … ba … oczywiście ktoś kto jest ultrafioletowym graczem i specjalizuje się w lajtach da radę tym zagrać … i wykręci świetny wynik … ale ja kilku takich graczy znam i pytałem się ich o zdanie i jasno powiedzieli beznadzieja gorsza od T-50-2 lub Type 64 Ja ne mam brytyjskiej załogi na lajty więc musiałem się zapytać innych by uczciwie przedstawić co i jak … i co ta krytyka Cię zabolała ? To co jest dobre … a dobra jest Linia Frontu oraz Tank Rewards itp. itd. chwalę a to co mi się nie podoba krytykuję … nie łykam tak jak Ty każdego gówna … Czego mi brakowało to EVENTU – MARATONU na czołg PREMIUM no i jest pojawił się … mam nadzieję że uczciwie go zrobią tak by dało radę go zdobyć … Co do teorii spiskowych … nie jestem żaden ” szczecin ” hahaha i daleko mi do Szczecina … ja jestem Kaszeba !!! A Kaszubi są uparci ;)

 3. @ DoM1N

  OK, zostawmy kwestię cenzury – czy jest możliwość, aby dać komuś ostrzeżenie, prosząc jednocześnie o skrócenie wypowiedzi i ograniczenie niepotrzebnego hejtu ? Czy można w razie niedostosowania się ograniczyć komuś ilość znaków na komentarz + ilość kom na dzień ?

  Niech będzie wolność słowa, dla głupoty także, to jasne. Ale zwróć uwagę, że taki wielopiętrowy wylew tekstu po prostu rozwala formułę jaką stosują tutaj wypowiadający się – najczęściej jest krótko, dosadnie, rzadko kiedy pyskówka trwa dłużej niż 3-4 wypowiedzi w 1-2 zdaniach. Nie cenzuruj, dbaj po prostu o formę tego forum. To możesz…

  1. To tak samo jak z mikro patchami w WoT, zmienią jedną rzecz, spieprzą 5 innych. IMO im bardziej prosta forma, tym lepiej.

   Załóżmy, że dodamy jakiś plugin odpowiadający za ocenę użytkownika (plusy i minusy, gwiazdki itp). Abstrahując już, że trzeba by zapewne zmienić system komentarzy…

   Teraz pomyślmy:
   – co w sytuacji jak zlecą się trolle i zaczną Ciebie minusować i wg systemu sam będziesz trollem
   – zapewne minusowane i ukrywane komentarze będą przyciągać jeszcze większą uwagę, klikniesz, rozwiniesz i tak się “striggerujesz”
   – co jest odpowiednią treścią, a co nie jest, komu ograniczać wolność słowa a komu nie; trzeba będzie rozpisać jakiś regulamin?
   – wychodzi na to, że każdy komentarz trzeba będzie moderować… a to zabiera mnóstwo czasu

   Każdy kij ma dwa końce i nie ma idealnego rozwiązania.

 4. Witam wszystkich. Aż musiałem się zalogować bo serce mi pęka. Wchodzę na temat cromwell’a B co by poczytac czy warto w niego zainwestować a tu jakaś gownoburza. Czytam i czytam i nie wierzę. Groźby odejścia, wymuszanie usunięcia/zablokowania. Ale po co? Admin jest możliwość blokowania użytkownika przez użytkownika? Nie ma? To zrobić.
  Wszyscy macie rację… Domen że nie usuwa i reszta że wam się nie podoba ktoś kto nie lubi PKSow. Ale na litość takie straszenie że odejde, że sam zostaniesz… Błagam. 2 liga jak nic. Pozdrawiam i więcej spokoju bo takie czasy że nie wiadomo czy jutro internety bedo😁

  1. ja będę tym najlepszym adminem i ci napiszę wprost – jeśli szukasz fajnej premki – kromka berlin jest taką premką.

   Dzisiaj już nie ma takiego zastosowania jak kiedyś (kiedyś chyba więcej grało się twierdz na VI tierach niż dzisiaj), ale wciąż to dobry i przyjemny czołg ;)

Dodaj komentarz