sklep premium: Bretagne Panther

Niemiecka Pantera stała się jednym z najbardziej legendarnych czołgów drugiej wojny światowej. Jednak historia zdobycznych pojazdów tego typu nie jest tak dobrze znana.

W czasie wojny pojmano, naprawiono i udekorowano alianckimi oznaczeniami kilka Panter, po czym służyły one aż do końca wojny. Legendarny VIBretagne Panther doskonale ilustruje ten proces.

Wkrótce po udanym lądowaniu aliantów w Normandii w 1944 roku szwadron Besniera, unikatowa jednostka sił Wolnej Francji, przechwycił kilka pojazdów opancerzonych, a w tym dwie niemieckie Pantery. Nowi załoganci zachowali oryginalny kamuflaż, namalowali niebiesko-biało-czerwone emblematy oraz krzyż lotaryński na wieży i nazwali te dwa czołgi Auvergne i Bretagne, na cześć francuskich regionów. Z tej dwójki Bretagne Panther przetrwał ponad 70 lat, a w roku 2017 Musée des Blindés de Saumur we Francji rozpoczęło jego renowację w ramach projektu przywrócenia go do dawnej formy.

Jego dobra mobilność i pochylony przód chronią zdumiewająco precyzyjne działo 75 mm o wspanialej sile przebicia. Co więcej, duża szybkostrzelność i pula PW oraz możliwość skutecznego taranowania sprawiają, że gra tym wszechstronnym czołgiem średnim sprawia wiele frajdy. Już dziś uzupełnij swój garaż o ten prawdziwy historyczny klejnot!

Członkowie szwadronu Besniera pozują do zdjęcia ze zdobytym niemieckim pojazdem

Członkowie szwadronu Besniera pozują do zdjęcia ze zdobytym niemieckim pojazdem

Oferty: Bretagne Panther

Dostępne od 30 marca 07:00 CEST do 1 kwietnia 07:00 CEST (UTC+2)

Kolekcjonerska perełka za 54,44 PLN

Najlepszy zakup za 120,29 PLN

 • VIBretagne Panther
 • Załoga wyszkolona w 100%
 • Miejsce w garażu
 • Konto premium WoT: 30 dni
 • Złoto: 2250
 • 15×Misja: 5X PD za zwycięstwo
 • 15×Rezerwa osobista: +200% PD załogi przez 2 godziny

ź: WoT

7 Odpowiedzi do “sklep premium: Bretagne Panther

 1. Świetny czołg. Zwłaszcza ta alfa gdy med VI tieru wypłaca Ci za 240 a ty oddajesz za 135. I jak na złość chowają się po strzale więc DPM jest szalenie przydatny. I świetny do taranowania bo jak wiadomo taranuje się średnio co bitwę. Same zalety. Mało która VI daje tyle frajdy z gry. Lepsza jest tylko Pantera M10 tier wyżej. Tam to już zabawa jest szampańska.

  1. Pantery są przyjemme do grania. Fajnie się nimi farmi gamoni, co po strzale się nie cofną za osłonę. Nie zawsze jest okazja do taranowania, a ta gra nie polega na taranowaniu. Nikt nie każe Ci tego czołgu kupować.

   1. Wiesz.. Jak trafisz na gamonia. A tak to kombinujesz pół bitwy, pukasz, widzisz losowania dmg… To nie jest totalny crap. Mam ten czołg z Tank Rewards, zagrałem parę bitew. Wynik nie najgorszy ale fun z gry tym pojazdem mocno taki sobie. Nie ma w nim niczego co by sprawiało że chce się nim wyjeżdżać z garażu. Po prostu jest kilka przyjemniejszych premek tego tieru. A w czołgach tego poziomu liczy się tylko i wyłącznie przyjemność z gry. Poza tym nie mają nic do zaoferowania.

 2. Dobra pantera ale ja bym wybrał raczej pudla, prawie niczym się nie różnią, mają dobry dpm, szybkość i nawet czasami coś odbiją po prostu musicie wybrać jaki kolorek do tej pantery wam osobiście pasuje ;)

Dodaj komentarz