serwer EU: problemy z serwerami

AKTUALIZACJA: problem został zażegnany

Krótkie info: na serwerach występują problemy z autoryzacją, lagi, sklep premium również może nie działać prawidłowo. Natomiast w kliencie nie widać zasobów, a co gorsza nie można nawet naprawić pojazdu po bitwie. Lepiej wstrzymajcie się z grą, bo wygląda to na poważniejszą i ogólnoświatową awarię serwerów World of Tanks.
WG wie o sprawie i pracuje nad rozwiązaniem.

Awaria

25 Odpowiedzi do “serwer EU: problemy z serwerami

 1. Jak to śpiewał Kazik: „Coście skurwysyny uczynili z tą krainą…”.
  Można było chociaż karteczkę wrzucić do garażu niczym w kioskach za komuny: „wracamy za 30 minut”. Wiedziałbym, czy czekać, czy pójść na spacer.

    1. W zasadzie wszystkie te czynności można wykonywać również przy działających serwerach :)

    1. Forum na pewien czas też padło na pysk. Nie jestem pewien, czy te dwie rzeczy są powiązane.

    2. :D Żartowniś, jak zwykle.
     Cóż, Znając podejście WG raczej nie spodziewam się poprawy. Ciągle popełniacie te same błędy (vide wprowadzenie kołowców), ciągle jesteście zaskoczeni, że coś było błędem, ciągle nie dbacie o tych, o których dbać powinniście. I ta wasza argumentacja… Na przykład „nie wprowadzimy limitu do jednej artylerii, bo wtedy w każdej bitwie będzie artyleria”… Niczego się nie uczycie, bo nie chcecie. Choć muszę przyznać, że z jednym mnie zaskoczyliście. Banowanie map działa i nie powoduje czkawki serwera. I jest świetną rzeczą. Niestety to jedyne, co wam się w tym roku udało.

    3. Poza wykluczaniem map można pochwalić WG za naprawę MM. Ilość losowań MM+2 jednak wyczuwalnie spadła. Nie rozumiem jednak dlaczego nie można zmniejszyć ilości arty w bitwie z 3 do 2. Byłby to jakiś kompromis.

     Wątpliwe wyróżnienie bubla roku przyznaję natomiast wprowadzeniu pojazdów kołowych do gry. Jak przeczytałem w Q&A, że w WG myśli się o wprowadzeniu kołowców innych nacji to po prostu mnie zmroziło. „Świetny” krok u zniechęceniu kolejnych graczy do World of Tanks. Kołowce powinny zostać usunięte!

    4. @Straszny
     Chodzi o to, że dzisiejsze problemy dotknęły forum, serwera gry oraz pozostałych usług i nie były ograniczone do serwera EU, więc miały inną przyczynę niż to, o czym pisałeś.
     Pozdrawiam!

     Co do artylerii – masz pewną ilość artylerii w grze i pewien % pojazdów w kolejce to artyleria. Jeśli wprowadzisz limit ilości artylerii do sztuki na bitwę to % i ilość art w kolejce nie spadnie, więc siłą rzeczy trzeba będzie je rozdzielić pomiędzy większą ilość bitew. Dlatego w praktyce miałbyś gwarancję art w każdej bitwie.
     Nie wiem, czy gracze byliby zachwyceni.

    5. „Dlatego w praktyce miałbyś gwarancję art w każdej bitwie.”

     Problemem jest takie ustawienie MM, że nie będzie dodawał artylerii do 1 z 3 bitew w kolejce? Niezależnie od ilości art czekających w kolejce.

    6. @Falathi: Lepiej więc w co trzeciej bitwie mieć trzy arty, a raz na 10 bitew świętować jej brak? Lepiej mieć co drugą bitwę na otwartej mapie niegrywalną dla połowy graczy? Serio? Jedna arta na bitwę to nie jest problem. Arciarze by musieli poczekać? I to jest ważniejsze od patologii, którą one tworzą? Jak by was interesowało „zadowolenie graczy” oraz grywalność, to byście kołowców nie wprowadzali.

     @Ferreus: naprawa MM dla tieru 8 to byłby sukces, gdyby przy okazji nie spieprzyli MM dla tieru 9. Poza tym co to za sukces: naprawić coś, co się wcześniej zrobiło źle?

     Kolejna porażka – wyłączenie ognia sojuszniczego. Najłatwiejsza metoda automatycznego odsiewu patologicznie zachowujących się graczy zostanie wyłączona. Bo przecież łatwiej, zamiast stawić czoła problemom, zamieść je pod dywan i udawać, że ich nie ma.

     Jak sobie darowałem forum wota z powodu patologii jaką tam wprowadziła moderacja, tak niebawem daruję sobie pewnie i grę.

Dodaj komentarz