Schematy: wszystko, co potrzebujecie wiedzieć

Badanie nowych czołgów jest zawsze ekscytujące, a teraz wprowadzamy nową funkcjonalność — schematy — aby sprawić, że będzie to jeszcze fajniejsze! Zbierając je, będziecie mogli uzyskać zniżki na badanie nowych pojazdów.

UWAGA: Koncepcja schematów nie jest jeszcze ostateczna. Ta funkcjonalność ma wiele aspektów i jest aktywnie rozwijana, więc może być dostosowana w przyszłości.

Przegląd ogólny

Schematy to specjalne przedmioty (występujące tylko jako Nagrody za zasługi), które można wylosować z określonym prawdopodobieństwem, grając pojazdami poziomów V-X. Nie można ich kupić za kredyty, złoto, prawdziwe pieniądze itp.

Schematy można użyć, aby uzyskać zniżki podczas badania nowych czołgów, co oznacza, że oszczędzają Wasz czas i przyspieszają Wasze postępy w World of Tanks. Pamiętajcie: Zniżka zostanie przyznana na koszt badania pojazdu, ale nie na jego moduły!

Im skuteczniejsi jesteście w bitwie, tym większa szansa, że zdobędziecie Nagrodę za zasługi, a każdy zdobyty przez Was schemat odpowiada określonemu pojazdowi. Te przedmioty są dostępne dla czołgów ze wszystkich gałęzi i krajów od II do X poziomu, wliczając pojazdy, które już zbadaliście.

UWAGA: Im wyższy poziom pojazdu, z tym większej liczby schematów się składa, a z każdym otrzymanym schematem wzrasta wysokość zniżki. Oznacza to, że jeśli zbierzecie wszystkie schematy danego czołgu, otrzymacie 100% PD zniżki na cenę zbadania tego pojazdu.

Schematy dla określonego pojazdu są stosowane automatycznie. Natychmiast zmniejszają one ilość doświadczenia potrzebną do zbadania go, ale nie mają wpływu na koszt w kredytach.

Śledźcie liczbę zebranych schematów

Aby ułatwić Wam śledzenie ilość posiadanych schematów dla danego czołgu, wprowadzimy specjalny pasek postępu podzielony na przedziały. Za każdym razem, kiedy otrzymacie schemat, jeden z odpowiednich przedziałów zostanie wypełniony.

Jeśli zdobędziecie schemat dla pojazdu, który już zbadaliście, zmieni się on w schemat uniwersalny lub narodowy.

  • Uniwersalne schematy pasują do wszystkich czołgów wszystkich krajów.
  • Narodowych schematów można użyć dla pojazdów ich odpowiednich krajów.

Schematy narodowe i uniwersalne nie zapewnią Wam zniżek, zanim nie przekształcicie ich w schematy dla konkretnej maszyny. Aby to zrobić, będziecie potrzebowali pewnej liczby schematów każdego rodzaju.

Dla pojazdów różnych poziomów liczba i proporcja schematów narodowych i uniwersalnych będzie różna.

  • Przykładowo, aby stworzyć schemat pojazdu IV poziomu, będziecie potrzebować 1 schematu narodowego i 4 uniwersalnych.
  • Dla pojazdów V poziomu będziecie potrzebować 2 schematów narodowych i 6 uniwersalnych.
  • Dla czołgów X poziomu będziecie potrzebować 4 schematów narodowych i 12 uniwersalnych.
W magazynie:

16

20

1
+

0
+

0
+
 
IV
 

1/4
3120
 
V

0/6
 
VI

0/6
 
Schemat
IV P26/40
Fragmenty schematu:
Zebrano:
1 / 4
 
Zniżka na badania:
25%

lub 1040
Badaj bez wydawania doświadczenia
Jak złożyć:
Zbieraj nagrody za zasługi. Każda z nich ma szansę zawierać fragment schematu.
Następujące fragmenty tego schematu będą automatycznie zamienione:

Uniwersalny
Narodowe
lub
4

+
1

=
Fragment
schematu
Schemat jest częściowo złożony
Schemat złożony
IV P26/40
Zbadałeś ten pojazd!
Zniżka na badania: 25%
Wydane doświadczenie: 3120
Od początku

0 0 votes
Oceń wpis:
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Maras1410

Czyli w końcu po jakimś czasie od wejścia będzie można przeskoczyć czołgi typu Black Prince, TVP VTU, T34-2 itd. Moim zdaniem zmiana na duży +, bo praktycznie w każdej linii trafi się coś, czym nie idzie grać lub czym nie chcemy grać, bo np. ma innych załogantów niż poprzednik itp itd.

Svean

Znów mamy trochę lekarstwo a trochę gwóźdź do trumny. Z jednej strony można przeskoczyć Black Prince’a, z drugiej problemem BP jest jego niegrywalność, wobec której schematy są tylko obejściem problemu dookoła. BP penetruje w sumie wszystko (więcej odbitych miewałem na LT), a on sam bez golda niewiele i coraz mniej, przy mobilności kulawego ślimaka daje to efekt jaki mamy. A kolejne premki maja coraz większa pene mobilność itp. Jak go WG nie naprawia to może usunąć go z drzewka całkowicie? W sumie może całkowicie usunąć drzewka? W sumie i tak gra może powoli, ale umiera, a WG chyba samo już… Czytaj więcej »