kilka rzeczy których mogliście nie wiedzieć

… o World of Tanks.
– tak wyglądał hangar we wczesnej wersji alfa:

– każdy czołg podczas tworzenia przechodzi przez 21 etapów, zanim trafi do supertestu
– w WoT występuje łącznie około 37000 zmiennych (ilość hp, zadawany dmg, itp itd)
– w 2010 roku, jeszcze przed wydaniem gry, WG zrobiło prima aprilisowy żart: World of Belaz. Opublikowano nawet oficjalny trailer oraz stworzono fanpage. Całość miała być połączeniem shootera z wyścigami i kto wie co jeszcze. Ciekawostka: wyprodukowanie modelu pojazdu, który użyto do żartu, zajęło 16 godzin.


LINK

– AMX AC Mle.48 jest historyczny, został “złożony do kupy” na podstawie wielu szkiców i danych historycznych:

– Karl był najmniej złożonym graficznie pojazdem w WoT. Natomiast na końcu drugiej strony barykady stoi M12, którego model HD zostanie dodany w przyszłości. Będzie on mieć najwięcej polygonów ze wszystkich modeli.

– SPG na podwoziu Crusadera ma tak duży wychył działa w górę, że trzeba było obniżyć podłogę kadłuba, gdyż przy odrzucie działo przenikałoby przez podłogę:

– aż do czasu wydania WoT, w grze istniał “funkcjonalny”, walczący w bitwach traktor. Strzelał on z rury wydechowej. Jego istnienie może również wyjaśniać fakt pewnej ikonki:

Germany_Agrimotor. Czyżby kiedyś dawno temu planowano wprowadzenie takich cudaków do drzewka?

– w 2012 roku eksperymentowano z czołgiem Ratte. Supertesterom nawet udało się go raz zniszczyć. Później jednak devsi zorientowali się, iż ten potwór tak jakby nie mieścił w hangarze. Nie przeszkodziło im to jednak w użyciu go na potrzeby prima apriliss:


LINK

– populacja ptaków na wszystkich mapach WoT wynosi obecnie 670. Najwięcej ich lata nad Himmelsdorfem (29), a najmniej nad Przełęczą (raptem 2 orły)
– mapa CW na rosyjskim serwerze wystartowała 10 lutego 2011 roku i zawierała 178 prowincji. Dziś jest ich już 948.
– wszystkie prowincje na CW dają łączny dzienny dochód ponad 500k golda
– pierwsze spotkanie developerów i graczy miało miejsce w grudniu 2010 roku. Pojawił się również Viktor Kislyi, Od tamtej pory w takich spotkaniach brało udział 200 tysięcy graczy
– pierwszy mistrzostwa e-sportowe w WoT były w kwietniu 2010 roku i brały w nich udział 32 drużyny. W 2013 roku brało udział 41 tysięcy drużyn (czyli 6 razy więcej niż wszystkie angielskie kluby piłkarskie).
– pierwszym konkursem na portalu WG była “Parada Klanów” i odbyła się 23 lutego 2011 roku. Od tamtego czasu WG urządziło 456 konkursów.
– support często jest pytany o możliwość odzyskania przypadkowo sprzedanego czołgu premium – często pojawiają się historie w stylu “kot wszedł mi na klawiaturę i przypadkowo sprzedał mi czołg”.

Niektóre pojazdy mimo wymodelowania dość dawno temu, nadal nie znalazły się w grze i pewnie nie będą, gdyż np. devsi nie chcą wprowadzić mechanizmu wielu wież/dział:

Neubaufahrzeug – przypadkiem “zapowiedziany” w ASAP 8.9, miał być niemieckim HT III tieru. Nie ma miejsca w grze, dopóki devsi nie wprowadzą mechanizmu wielu dział (miał armaty 75 i 37 mm):
T-35 – nie znajdzie swojego miejsca w WoT, dopóki nie zostanie wprowadzony mechanizm wielu dział/wież
Sturmtiger – odłożony bezterminowo, gdyż jest niemożliwy do zbalansowania
Brummbär – w sumie to z tym czołgiem wszystko jest w porządku, ale jest częścią linii Sturmtigera, więc bez niego on też nie może zbytnio pojawić się w drzewku. Może WG coś wykmini – np. na tej samej zasadzie, co Jagdpantera II.
M1921 Christie – pokazany na którymś filmiku WG, pierwotnie miał być prezentem/nagrodą, ale został porzucony z niewiadomych powodów. Może przez ten niezbyt funkcjonalny kapelusz na wieży.
Char 2C Bis – pojawił się w filmiku WG nt. francuskich TD, ale z jakichś powodów został porzucony. Według mnie ze względu na jego pokraczność – zapewne by sobie nie poradził.
ACL 135 miał być w linii francuskich TD, ale również został porzucony z niewiadomych powodów.
E-10 “Hetzer” – mógłby być świetnym premium TD, ale nie ma miejsca w grze, dopóki devsi nie stworzą mechanizmu hydraulicznego zawieszenia. Więcej info o nim TUTAJ.
FCM F1 – wymodelowany dość dawno temu, jest kolejną ofiarą braku systemu wielu wież/dział.

Tak przy okazji – zaciekawiło Was, na jakiej mapie były robione foty z galerii (poza FCM F1, ACL 135 i E-10)? Otóż są to kadry z “Empire’s Border”, dostępna tylko na chińskim serwerze. Po więcej zapraszam TUTAJ.

Poza tym z supertestu od czasu do czasu wyciekały nowe ikonki czołgów (KLIK), a od dawien dawna w sieci (jeszcze przed wprowadzeniem czołgów brytyjskich) krąży ten zlepek ikonek:

Jeszcze więcej można znaleźć TUTAJ. Obecność ikony prawie na pewno świadczy o tym, iż istnieje model pojazdu. Kto wie, może pewnego dnia… ;)

17 Odpowiedzi do “kilka rzeczy których mogliście nie wiedzieć

  1. No da się. Ale tutaj było przedstawione najprostsze rozwiązanie, czyli wszystkie działa i wieże za celownikiem. Chociaż jak dla mnie takie wystarczy, to jednak devsom się zachciało robić wersje bardziej skomplikowane aż im się odechciało.

 1. Glupie ku*wy BelAza jakoś zrobiły, ale kołowych pojazdów to nie dodadzą, bo się nie da…
  A co do francuzów i e-10
  Pewno wprowadzą je w jakimś wielkim patchu lub jak zrobią wszystkie historyczne linie.
  A mechanizm działania zawieszenia hydralicznego na pewno mają zrobiony, a przynajmniej tak myślę.

 2. wiadomości stare, mocno przeterminowane w większości
  jak chociażby to, ze dopiero co publikowaliście info, ze wielodziałowość została skasowana.
  najwidoczniej jest zbyt skomplikowana dla dewsow jak wszystko zresztą.

  osobiście najbardziej mi brakuje bud i wychodków z wczesnej bety ;)

Dodaj komentarz