SirFoch vs WG – zapis rozmowy

Tak dla potomności ;)

Szef Community Managerów odpowiada, iż WG nigdy nie użyje środków przeciwdziałających łamaniu praw autorskich, nawet w przypadku krytyki:
Y7QaFYz

Tymczasem oto zapis rozmowy SirFocha z Ph3lanem, od tego wszystko się zaczęło:
Foch1

Foch2

Chyba coś poszło nie tak, cytując Ph3lana: „w takim razie załatwimy to przez Youtube i zdejmiemy film na podstawie roszczeń o prawa autorskie”.
Godzinę później szef CM odpowiada, że w sumie nie zgłosili żadnych roszczeń o prawa autorskie i na pewno by do czegoś takiego nie doszło:
OTiwwQK

Wszyscy wiedzą o co chodzi tak więc przedstawię najważniejsze sentencje z Q&A Ph3lana:
• SirFoch został usunięty z CC za obraźliwy materiał, nie za krytykę Chryslera K
• SirFoch w jakimś stopniu reprezentuje WG i za nieodpowiednie zachowanie i wulgarną krytykę WG został usunięty z CC
• na początku poproszono SirFocha o zdjęcie materiału z powyższych powodów, jednakże odmówił więc zagrożono mu iż WG załatwi w takim razie sprawę przez Youtube

ORYGINAŁ PO ANGIELSKU
Hi guys!

I promised yesterday that I would be back to answer questions when I am back in the office, so since there are a lot of questions and comments I’ll try to answer most of them here. Let’s do this in a Q&A style:

Q: Did we remove Sirfoch from the contributor program and ask him to remove the video because he was criticizing us or the Chrysler?
A: Nope. We are totally fine with our contributors (or any other content creator or player) criticizing our content. We have never taken down videos simply because someone voiced criticism about our content and we will not do so in the future either.

Q: Then why was he removed from the program?
A: While the content of the video was fine, the way he delivered the message was anything but. The video was full of name calling and insults.

Q: But Foch is always like this. Why is this any worse than his previous videos?
A: We understand the SirFoch is…salty. That’s part of his personality and style and a lot of people enjoy it. We have been fine with his saltiness so far because we appreciate his skill both in the game and in creating fun and engaging content for our players. We have talked to him about trying to be a bit less offensive in his content, however, this time he went from salty to being outright offensive. He resorted to absolutely unprofessional name calling and provocations. This went beyond saltiness and entered into the defamation territory.

Q: Ok, removing him from the contributor program is one thing, but why ask him to remove the video?
A: Our contributors are not working for us and they are not being paid by us, however they are representing us to a certain extent towards our players. While we know that SirFoch is not exactly the best role model at times, but we valued his contribution enough to still include him in the program. This might have been a mistake, since he used his status, influence, and the exclusive preview content he was given to defame Wargaming and World of Tanks. I am sure that his intentions were good, however the end results were clearly not. We have several channels where our contributors can reach us and we are always trying to listen to their feedback and concerns. SirFoch didn’t contact us about his clearly strong feeling about the Chrysler producing the video in question instead.
To put it bluntly, we asked him to remove the video because he abused his status as a contributor and the content he received from us to create a video that defamed our company image with the tone and language he used.

Q: Did you tell him that if he doesn’t take it down you are going to go through YouTube to take it down?
A: At first we asked SirFoch to take down the video, due to the above mentioned reasons. He refused to do so. At this point we told him that we will go through YouTube if necessary to remove the video.

We understand that you guys are wary of censorship and companies asking YouTube to take down content created by the players. I would like to emphasize that we haven’t asked SirFoch to take down the video because of the critique he voiced. We don’t intend to silence or censor anyone and we are totally fine with you guys voicing your opinion. The only thing we ask from you and our contributors is to share your concern in a constructive and civilized manners and don’t resort to unnecessary name calling. Despite the tone of SirFoch’s video we heard his message about the Chrysler and we will pass it on to our developers together with all the feedback we gathered from you guys on the forums and Social media channels.

ź: forum WoT

Received 129950414214324

Tak się kończy brak odpowiedniej komunikacji i traktowanie CC, którzy de facto nie są pracownikami WG i nikomu nie podlegają (a na pewno nie WG), jako narzędzi swojej pracy. Zawsze byłem przeciwny takiej relacji i nadal to podtrzymuje. Z reguły krytyka, nie zawsze, ale mogła się skończyć brakiem promowania konkretnego filmu na oficjalnych stronach WG.


33 Odpowiedzi do “SirFoch vs WG – zapis rozmowy

  1. Może jakby nie użył „f**** WG” tyle razy to by mogl sie nie uginac, ale o ile sam grajac ciagle powtarzam „pierd… WG” „pierd… RNG” „pierd…. Op scumrade tanki…” to po zobaczeniu oryginalnego filmiku nawet ja rozumiem czego to bylo przegiecie i cieszze sie ze Foch jednak zdjal ten filmik, bo lepiej by wciaz mogl krytykowac WG i WoTa wskazujac co w jego odczuciu jest nie tak, niz dac sie im calkiem jak na tacy.

   To że go z CC wywalili to paradoksalnie wina samego WG w pierwszej kolejnosci, bo doskonale wiedzieli jak potrafi przysolic i przypieprzyc na ich gre, konkretne czolgi albo mechanike, a jednak dodali go do CC sami, wiec sami sa sobie winni calej tej afery, bo byli zbyt chciwi liczac na darmowa reklame WoTa przez Focha. No ale Foch to Foch, jak to kiedys Circon na streamie czy nawet na filmiku z YT powiedzial cos w stylu( gdy parodiowali sie udajac stare juz dziadki), że pamietaja Focha jako „pełnego pasji, ale gniewnego mlodzienieca” no i chociaz to mial byc zart ale najlepiej podsumowuje Focha :D

 1. Nie oglądałem,nie skupiam się na interpretacji…
  Dla mnie to jawna propaganda z strony WG za przyzwoleniem (zapłaty) CC na szarganie jego imieniem.o co chodzi???
  A no o to ze WG robi sztuczna afere ( kosztem spadku akcji) by ponownie zaistnieć.Darmowa reklama w 100%.Zadna firma która zarządza spółkami typu Wg nie pozwoliła by sobie na taki „wyciek” informacji.
  To celowy sztuczny szum….

  Ja wysiadam,ale nie w pospiechu./

   1. Dominiku – otóż jeżeli miałbyś trochę doświadczenia – jak działa YT – i co powoduje przyrost tych dziengów – to wiedziałbyś że zrobienie filmu o tym „bohaterze fak to fak tamto” – spowoduje ich napływ a nie odpływ :)

    Co do samego tematu – mamy do czynienia z (prawdopodobnie mimowolną) najlepszą reklamą czołgu premium w historii wota :)
    Niestety zwłaszcza anglojęzyczna społeczność ( z Polakami jest trochę lepiej na szczęście bo widzę głosy rozsądku) rozkręca całą sprawę jak by mieli kobyle klapki na oczach. Marketingowcy WG już zacierają rączki – gdyż gość nakręcił sprzedaż nowego produktu do granic możliwości.
    Bo oto czołg OP który nie posiada z przodu weakspotów,ale jakoś zapomniało mu się wspomnieć że większość czołgów przebija go w dolną płytę. I ruszą całe tabuny po nowy op pojazd – tylko okaże się że po miesiącu – że ludzie nauczą się nie strzelać w górną płytę czy mocny garnek – a wtedy 1500hp które posiada będzie topniało w mgnieniu oka.
    I tak – ja zrobiłem film w którym mówię że nie jestem przy losowaniach które miałem zachwycony pojazdem (powodując tym prawdopodobnie jakiś tam spadek sprzedaży – jestem klakierem. A Pan „fak najlepsza reklama” – bohaterem internetów.

    I jeszcze jedno- wszyscy którzy mają firmy lub zajmują się promocją produktów – pewnie przyznają mi rację.
    Gdybym miał firmę – i dał produkt swój do oceny – a oceniający zacząłby film od pierdo…. firmę hallacka, pierdo… jego produkt – to już na drugi dzień by go na YT nie było…

    1. zarzucanie sirFochowi, że zrobił reklame tego czołgu jest śmieszne. SirFoch jest jednym z nielicznych fioltów bez resetu, nie spamiącym goldem, nie używający racji. Jeżeli bys znał jego streamy i jego kanał to byś wiedział, że to w jaki sposób wyraził co czuje nie jest niczym nowym. Dolna płyta ma 220 mm efektywnego pancerza, czołg nie ma żadnego weakspota, kiedy czołg postawi sidescrapa jest praktycznie nie do ruszenia, można go porównać do fv215b , tylko ,że on jako 10 tier ma weakspot na sidescrapie. Hallack dla Ciebie żaden czołg nie jest OP, defender też był dla Ciebie bez szału, Twoje testy jakie to on ma weakspoty to był śmiech i to każdy ogarnięty gracz wie.
     Jeżeli chodzi o firmę to wiadomo po co jest ta gra – zarobek. Niestety doszło już do tego, że zarobek z kont premium już im nie wystarcza. Teraz sie liczą premki, które są za czyste siano, nie do zdobycia z poziomu klienta gry.
     I jeszcze jedno , sirFoch nigdy nie prosił o bycie CC, sami go zrobili , wiedząc jaki ma język

  1. Wszystkie fanty które dostaje od WG oraz innych firm – czyli kody, koszulki, słuchawki, karty itd itd – oddaję Wam. Jedyna rzecz którą zatrzymałem z prezentu to zwykła koszulka reklamówka w której chodzę w domu. Więc zamiast jakieś głupoty pisać – najpierw pomyśl.

   1. @hallack5
    100% racji, oglądałem filmik sirfocha i mimo że jestem dość odporny na przekleństwa,
    to dało się to zrobić normalnie, jakoś te „faki” niepotrzebnie patetyzowały śmieszną przecież sprawę.

    Kolejną racją jest to, że o wiele „trudniej” nakręcić merytoryczny i „sympatyczny” film, zamiast
    rzucać qrwami na prawo i lewo, piszę to, bo ja bym tak nie potrafił :P

    To fakt, że zrobił zapewne w „ferworze walki” mega reklamę czołgu
    – bo który już wątek tutaj na blogu na ten temat? – a domyślam się, że podobnie jest w całej EU.

    Reasumując, nie dziwie się, że zakończyli z nim współprace, mimo że nie przepadam za WG,
    ale w wielu kwestiach ich rozumiem (a może nawet w większości spraw) bo patrzę na sprawę
    z góry, z poziomu gościa co już kilka ładnych lat prowadzi nie małą firmę,
    a nie z poziomu czerwonego leminga, który za całe zło świata oskarża Defendera ;)

    i napisze jeszcze coś niepopularnego – tak zazdroszczę im tego biznesu,
    mają fajną grę, trzepią mega kasiorę na kosmicznej marży, w dodatku hallacki i inne multi kręcą o tym filmy
    za przysłowiowy „psi .uj” a na końcu jeszcze taki Nauta to ogląda i kupuje tanki :P
    Żyć nie umierać ;)

  2. @czzl & @ dominik26628 – nie raz w materiałach @Hallacka widziałem opinie niepochlebne WG, tylko że on umie to kulturalnie wyrazić.
   Poza tym co to za sugestie o fantach/dziengach, lubicie komuś do portfela zaglądać?
   pozdr.

   1. Mały zawistny polaczek dnia bez hejtu nie przeżyje…. to już taki sport narodowy, żeby dokopać każdemu który coś robi i komu coś się udaje…. jak mawiał Józef Piłsudski, to znany cytat z postaci historycznej wiec mam nadzieję że przejdzie bez cenzury: ” Naród wspaniały ale ludzie kurwy”

 2. WG prawie zrobiło coś dobrego dla Internetu. Szkoda że odopuścili na finishu.
  Argumenty WG są jak najbardziej dobre. Wogule się dziwię że pozwalają na publikację recenzji o tak wysokim poziomie intelektualnym gdzie aby się wyslowic trzeba kląć co drugie słowo. To tak jakby sobie wzięli takiego sebixa do wyrażanie opinii. (Tak gdyby wciąż z wypowiedzi takiej osoby wszystkie przeklaenisfa czasami może się okazać że jest osoba w miarę inteligentna i kulturalna.)

  Jak narazie dom1n próbuje rozpetac gowno burze niebtam gdzie być powinna. No ale wszystko wina wg.

  Co do tematu. Zniwazaniu dość daleko do wyrazania opinni… ponad zbyt się WG staralo by wycofał filmik, Ale widać było iż nie chcą wyciągać dalszych konswkfencji. Przy najmniej nie ma już CC I zaproszeń na różne efekty WG.

  1. Ta ciekawe jaki wizerunek?? W moich oczach WG to zero, a po tym to jeszcze dno metr mułu. Jak się wymaga szacunku to trzeba sobie na niego zasłużyć. WG szczy wam na ryje co dzień tylko w bardziej „polityczny” sposób. Foch powiedział to prosto i konkretnie i za to go szanuje.

 3. Jedynym błędem tego youtubera był fakt, że dał się ponieść emocjom. Ciekawe jaka by była reakcja WG gdyby zrobił merytoryczny film pozbawiony wulgaryzmów, ukazujący kierunek w jakim idzie ta gre. Na jakiej podstawie WG wysuwałoby swoje żądania i w oparciu o co broniłyby WG wszystkie powyżej wpisane osoby. Gaijin potrafił usuwać filmy spójne merytorycznie, pozbawione wulgaryzmów a ukazujące ewidentne braki ich gry oraz złe decyzje podjęte przez tą firmę. Ciekawy jestem, czy WG też były zdolny do tak daleko posuniętych działań :D

    1. Niby takiego specjalistę udajesz, a czytać ze zrozumieniem nawet nie potrafisz :P

 4. Tak jak napisalem na kanale SirFocha sprawa jest prosta:

  SirFoch: „Fuck you, Wargaming”
  Wargaming: „Fuck you, SirFoch”

  Tyle ze wyrazili to w bardziej kulturalnych słowach. Reakcja firmy jest jak najbardziej uzasadniona i prawidłowa.

  Co do tego czy ‚straszyli roszczeniami’ – tutaj sprawa jest dyskusyjna. Z zapisu (dosyc kulturalnej i spokojnej rozmowy, zważywszy na okoliczności) wynika że w pierwszym rzędzie ‚poprosili’ go o zdjęcie filmu. Jak odpisal że tego nie zrobi napisali ‚że w takiej sytuacji beda musieli zalatwic to przez YT co bedzie dla niego gorszym.rozwiazaniem bo ograniczy mu mozliwosc zarabiania wiec lepiej by bylo gdyby usunal go sam’ – co SirFoch ostatecznie zrobil.

  Wyraznie tez pisza ze nie przeszkadza im krytyka ale ‚faki’ slane pod adresem WG.

  Mysle ze nie ma co robic dramy – sprawa jak dla mnie jest załatwiona. SirFoch bedzie dalej mogl krytykowac WG tyle ze bez przeklenstw i bez statusu CC. Subskrybuje jego kanal, mam nadzieje ze odebranie statusu CC nie wplynie na spadek jego aktywnosci

  1. ….a swoja droga ciekawe jak do tego podejdzie Mighty Jingles, okaże się pewnie w poniedziałek (tak zapowiedzial w komentarzu na swoim kanale)

   Niezly shitstorm sobie zafundowali tuż przed GrandFinsls hue hue XD

 5. Podniecacie się dupkiem który w ordynarny sposób nabił sobie oglądalność a o którym większość nawet dotychczas nie słyszała. Awantura, przekleństwa, kłótnie i kanalik się rozrośnie.
  Tylko, że widzowie takiego kanału to taki sam rynsztok jak prowadzący.

  1. To tak jakby napisać, że 90% graczy to małpy z zoo, ty oceniasz poziom po przekleństwach to ja mogę po kolorach…
   Jednak jakby ich tak głębiej poznać to okazało by się, że to jednak ludzie zdrowi na umyśle!!! I robią tak a nie inaczej z różnych powodów. Więc raczej nie oceniał bym ot tak…

 6. Ku**a czy wy myślicie, że to pierwsza krytyka jakiej się podjął sir foch? On już od dawno narzeka na power-creep, odradza wydawania pieniędzy na grę itd. tym razem nie wytrzymał i poleciał po całości, w czasie gdy banda kretynów nawet nie chce przyznać się, że to jest problem, a nawet znajdują się tacy co się cieszą w jakim kierunku idzie gra! Mam ochotę wyśmiać każdego kto nie uważa tych pojazdów za OP, jasne da się je zniszczyć i mimo wszystko są ograniczone tierem (raczej nigdy nie dorównają IX a przecież większość IX też jest spokojnie do zniszczenia) Czołgi są grubo ponad przeciętne i nie pierdolcie, że nie. A jeśli nie macie problemu z narastającą ilością „gold ammo” w bitwach losowych do zadam tylko pytanie czy grasz z kontem premium. Jak tak to powiedz mi ile byś nim strzelał goldem bez tego konta premium. Ostatecznie daje ci to przewagę nad innymi graczami. A to zaczyna co raz bardziej zbliżać się do P2W.

  „tylko okaże się że po miesiącu – że ludzie nauczą się nie strzelać w górną płytę czy mocny garnek”
  Taaaa, a spotkanie z takim defenderem teraz niczym się nie różni od spotkania z is-3.

  Na koniec, nawet jeśli wszyscy by się zgodzili z SirFoch’em, i każdy CC miał takie samo stanowisko to WG i tak już nie zmieni tego co wprowadzili bo musieliby oddawać graczom kasę, oraz ograniczyć sobie dochód.

Dodaj komentarz