Rosja: Oskarżony o sprzedaż botów skazany

Andrey Kirsanov, twórca oprogramowania Cybership i Cybertank, oskarżony o sprzedaż „botów” do World of Tanks przyznał się do winy.

Oskarżony, pochodzący z Jekaterynburga, przyznał się do winy w pierwszej sprawie karnej w Rosji z powodu wprowadzania do gry botów do World of Tanks, jak informuje z Sąd Okręgowy w obwodzie Wierch-Isieckim.

Wcześniej, decyzją Sądu Czeryomuszkińskiego w Moskwie, sprawa przeciwko Kirsanowowi została przekazana do jurysdykcji Sądu Rejonowego w Jekaterynburgu.

Świadkowie w sprawie nie stawili się na rozprawie. Ich zeznania odczytała prokurator. Jak się okazało, Kirsanov został zidentyfikowany przez śledczych, którzy podszyli się pod klienta, zakupili subskrypcję na 1500 bitew i otrzymali linki do pobrania cheatu.

Sprawa karna została wszczęta na podstawie art. 273 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej („Tworzenie i dystrybucja szkodliwych programów komputerowych”). Oskarża się go o stworzenie strony internetowej sprzedającej złośliwe oprogramowanie do gier World of Tanks i World of Warships. Szkody wyrządzone twórcy gry w wyniku działań oskarżonego oszacowano w śledztwie na 670 milionów rubli. Maksymalna kara na podstawie tego artykułu to pięć lat więzienia.

Kirsanow został pierwszym w Rosji oskarżonym o popełnienie cyberprzestępczości w branży gier.

0SNkLdjfcRI

pGqTzlsc4wM

ź: WoT Express

0 0 votes
Oceń wpis:
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
pikawka

Teraz albo do łagru, albo… robota w FSB.

Sinecode

Ale jak to? Przecież CC-ki i inne fachowce mówili że nie da się do gry zaimplementować takich cheatów i żeby czołg sam grał! (sarkasm mode off)